Jump to content
Imst

Има ли щети от днешната градушката

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Предполагам се отнася предимно за колегите от София. Има ли много щети от днешната градушка/ураган/тайфун и т.н ? :( :(

 

Като гледам какво е в квартала и на другите коли, се поуспокоих малко с моите няколко вдлъбнатини по задния капак.

 

А и все пак са само ламарини.

Редактирано от Imst

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ламарините ми са ужас. Пластмасите по чистачките, едното огледало... Не ми се говори....Малко след пет, като започна, се скрих под дъба пред Младежкия театър, малко оставаше да отнеса едно две колчета, за да се скрия под козирката, щетите щяха да са по-малки.Слава богу стъклата издържаха.Петнасет минути крещях: Господи, спри!!! И не се чувах.Не ми се пише.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че почти няма някой, който да не е пострадал.... :( Повечето ми приятели са със счупени стъкла, стопове, огледала.... ламарините въобще не ги броим вече..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само вдлъбнатини отнесох аз, много грозно................

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Публикувано изображениеБеше кошмарно гледах как ми съсипва колата и нищо не можех да направя,предното стъкло е най-малката щета в сравнение с ламарините.

Редактирано от kiko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз до колкото съм чел, вариант няма да се оправят ламарините или поне не съм чувал някой да си ги е оправял...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правят се, някак ги изтеглят, кит и боя, всичко. Добре, че имам каско.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много шибана работа и в момента се чудя как точно да действам с хубавото ми прелюдче. Грозната гледка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледал съм как ги оправят!Заваряват едно телче в средата на вдлъбнатинката и после с една машинка приличаща на бормашина го хваща и го изтегля нагоре(дърпа на импулси назад) и така на всяка дупчица!Голяма играчка е!Гледам съм такава операция много отдавна и не съм се интересувал тогава кое как се казва.Ако има някой по-запознат да каже!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много шибана работа и в момента се чудя как точно да действам с хубавото ми прелюдче. Грозната гледка.

Човек направо ми се плаче...моя е същия цвят и за мое щастие не е в такова състояние, не забелязвам вдлъбнатини никаде но лака ми е целия на точки.Много грозна работа, и доколко съм запознат големите градушки са предотвратими, доста одавна е създадена система с бомби който да разбиват градоносните облаци ама явно не се ползва, нали и бояджийте трябва да ядат, нали и застрахователите трябва да осчетоводят едни пари и така...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тази система мисля, че е забранено да се използва в населени места. Поне така съм чувал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво забранено е.Аз бях по работа в божурище, и от там видях как облака се задава през безлюдните полета, там не е забранено мисля.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

А кой казал НМ?!Като бях малка от Бойчиновци, редовно си ги гърмяха. Нямаше такива погроми, дори за дребни села.Това , днес, не се е заформило над Монтана или София. Но ни гък ни мък...

А кой казал НМ?!Като бях малка от Бойчиновци, редовно си ги гърмяха. Нямаше такива погроми, дори за дребни села.Това , днес, не се е заформило над Монтана или София. Но ни гък ни мък...Едит: барометърът го показа към обяд, ама кой да го отрази в тая лудница... Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И хондата, и тойотата пострадаха доста. Добре,че са само ламарините -стъклата и пластмасите издържаха. Представям си утре при застрахователите какво чудо ще е. Надявам се да не ни искат бележки от НИМХ.Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И хондата, и тойотата пострадаха доста. Добре,че са само ламарините -стъклата и пластмасите издържаха. Представям си утре при застрахователите какво чудо ще е. Надявам се да не ни искат бележки от НИМХ.Поздрави!

Ами мисля си, че ще си затворят очите, защото една такава бележка от НИМХ мисля, че е около 40-50 лева ти остави това, представете си там какви опашки ще се извият. На един приятел вече са му завели щетите (онлайн) само чака екипа да дойде на място да снима и са му казали, че няма нужда от бележки и такива простотии.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам вдлъбнатини по предния капак, тавана и калниците -  не са много, но е гадно и грозно. Сутринта имаше огромна опашка пред пункт за завеждане на щети на БУЛИНС, хората размахваха някакви списъци. Аз се записах в един от тях под №107. Още не съм минал....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята беше под навес, та само преден ляв калник отнесе десетина удара... Ама сега като гледам небето - дали не се задава втора серия от същия филм?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Много поразии, жалко за колата само на година е да му се невиди ! Счупени стопове, капака и покрива са като швейцарско сирене, по калниците има по 2-3 дупки, за разлика от покрива където са с една нула повече. На застрахователя не му стигнаха полета във формуляра за писане. Не и върви на тази кола и това е , за една година имам толкова щети колкото за 7 на другата кола. Ще трябва да сменям сивика с акорд, да счупя каръщината !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сутринта минах по България в посока околовръстното. Опашката за Армеец почваше още от спирката пред Мола, а центърат им е малко преди детелината. Бях в лявата лента, но от това, което видях, колите бяха като войнишки канчета :( :( :(

Определено ще изчакам за следващата седмица. Малко ме е срам сега да ида с моите щети, които едвам се виждат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

При мен е преден капак, предно стъкло, таван, задно стъкло, огледалата  - всичко за смяна. Надявам се да ги направят качествено и колата да си е пак нова, но ще чакам поне 2 месеца, което ужасно ме изнервя и ми провали цялото лято.

Редактирано от vazmuten

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравейте, днес минах на огледи и то учудващо бързо. Да ви кажа, че за клиенти на Булинс само за щети от градушката могат да минат на оглед в Тандер, кв. Бояна. Измийте си колата преди това - пораженията си личат по-добре.

Като видях какви коли имаше днес за оглед ми идеше да се разтанцувам от радост с моите вдлъбнатини.

Сега ще трябва да се оглеждам за добър и проверен доверен сервиз. Може би не е тук мястото, но приемам съвети за добри такива. Щетите са само по ламарините, като мога да изчакам месец, два.

Поздрави и успех на всички!

Редактирано от NikiG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дядо коледа мина със шейната на дрифт ама бехме паркирали маи много близко и ни нахвърля добре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

30 минути след пороя минах през кв.Лагера....беше АД!

 

Нямаше здрава кола!

 

 

 

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображениеПубликувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно на Борис е било по-зле и от на центъра... Моята има минимални щети,но май тука не е валяло така :D 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам дупки на багажника,защото вятъра вдигна одялото с което я бях завил в центъра до ВМА,и докато извадя резервната гума да го натисна, осем броя.Най интересно ми стана че всички изглежда ми се присмиваха и ме мислеха за луд,до като тичам около колата,но миналата година Младоската градушка(след земетресението) ми надра лака и колата се боядиса цялата за ЦЯЛ месец:-( Всички коли около мен бяха със счупени стъкла и без здрав детайл.Може и да съм луд?!

  • Нагоре 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Преди малко минах на бързо през една автомивка. Та всичко вече лъсна на бял свят. Пффф, голям късмет :|

Само ще мина да ги заведа, и догодина може и да ги оправя. Ще събирам и мнения за другите алтернативи за оправяне като това с вакума.

Общо взето най-много като количество има на задния капак. Още преден и таван. И някакво заблудено парче е уцелило и гредата (не знам как се нарича) над вратите.

Редактирано от Imst

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята беше в лагера. Предно стъкло пукнато, стъклен таван пукат, задно стъкло на сол. Ламарините няма какво да ги коментирам. Шофьорското огледало половината го няма. Покрай предното стъкло е паднал сензора за чистачки и огледалото за задно виждане. СЛава богу имам каско, но не знам кога ще имам кола :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тази система мисля, че е забранено да се използва в населени места. Поне така съм чувал.

Не знам дали може да се ползва,но знам,че нямат пари за бомби и за това има вече 3та или 4та градушка ;) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето си имаше 2 елемента за боя. Сега мога и цвят да сменя без да боядисвам излишни елементи :D Хондата е цялата на вдлъбнитини, но другата ни кола (Мазда 6) е със спукано предно стъкло. Понеделник ще ги завеждам.

 

Публикувано изображение

 

Живи, здрави, ламарините се оправят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Да кажа за стъклата, които на всички са им най-спешни: Вчера след като получих възлагателно писмо  от застрахователя за челното стъкло на Тойотата за автостъкла Кобра отидох до магазина им в София срещу кино Арена-Запад. Записах се с номер към 950, а в момента минаваха малко над номер 200. Хората на опашката споделиха, че на ден минавали по 80 души (по 10-тина на час). Сметнете само колко време ще отнеме и то само да питате дали имат Вашето стъкло (предполагам не предпочитате Китайско) и отделно после следва час за записване. На телефоните на Кобра София и националния забравете някой да Ви вдигне. 

 

След 10-тина опита се свързах по телефона в Кобра Пловдив и жената любезно ми каза, че в наличност за моето возило имат само китайско стъкло. Имали и европейско, но е в София, където били изтеглили не-китайските стъкла. Нямало проблем да ми го заявят за Събота сутринта за монтаж. Днес в 8:00 заедно с още 10-тина софиянци бяхме чинно строени пред Кобра Пловдив, където те започнаха работи по-рано и учтиво ни приеха. Казаха че ще работят и до по-късно, за да обслужат всички. В 11:00 успешно ми смениха стъклото с белгийско. Имаше малко разминаване между уплътнението и ламарините само горе в дясно от около 1-2 мм. Направих им рекламация - казаха, че самото залепване е вътре, а не до ламарината. Отделно плътно са го притиснали горе и явно с времето 11 годишната кола си е променила геометрията - възможно е. 

 

В 17:00 взех колата от там и по магистралата до София при скорост до 140 км.ч. не шумеше.  Единственото неудобство беше свалянето на лепилото от тиксото, с което беше залепено стъклото за ламарините. И докато от стъклото то се махна сравнително лесно, от ламарината премахването ми отне 30 мин. здраво търкане с мокри къпрички. Може би с кореселин или с друго би се махнало по-лесно, знам ли.

 

За сега съм доволен от стъклото, монтажа и коректното отношение.

Редактирано от vazmuten
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога ли да помоля някой на лични да ми сподели какво трябва да се гледа след смяна на: преден капак, таван, предно и задно стъкло, както и след отремонтиране на следи от градушка по всички ламарини, странични огледала, нови стопове и спойлер ? Т.е. какво може да не е наред и как се вижда спрямо новата кола, за да помоля да ги приведат в ново състояние, както обещаха ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,ако още не може да намерите стъкла,звъннете в Кобра Пазарджик и Сандански,до два дни са ви записали за монтаж!

 Който е за лепене в Сандански за два часа е готов,че в Пазарджик нямат бързо съхнещо лепило! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеделник ще ги завеждам.

 

Кажи после дали има все още опашки ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

В Армеец има по 50-ина коли на гише но минах за половин час,направо летят:-)

Редактирано от bigmo6

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще споделя за екстремни метео явления утре, по прогноза доста на север от нас.

Поне според този сайт, на който вярвам: http://www.estofex.org

Понеже тези неща са локални, бързи и трудно се прогнозират, колегите в Северна България... имайте си едно на ум.

Успех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря! Ще вземем мерки...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Майко мила, направо гюлета падат от небето, надявам се никога да не станем свидетели на такава градушка на живо :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ставали сме. 1600лв за цялостно пребоядисване с разглобяване, не с облепване.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При нас в Плевен е ад, голяма жега за неделята го дават валежи и гръмотевици.Колата ми е на паркинг и утре мисля да взема мерки, и да я завия с нещо...да не рискувам :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...