Jump to content

Цялата активност

Този поток се обновява автоматично     

  1. Вчера
  2. "Животът не е жътва, а сеитба" казва най-големият гений, който познава света - Леонардо да Винчи. Той е роден на днешната дата 15 април (събота) в 03:00 часа през 1452г. "Заблуждава ни ослепяващо невежество. О, окаяни смъртни, отворете си очите" пък е друг негов цитат, който звучи повече от актуално и днес, над 500 години откакто е живял. И един любопитен момент от живота му, който описва какъв перфекционист е и защо, приживе не е завършвал част от творбите си. Когато е млад рисува един човек и макар, че всички му казват, че картината е съвършенство, той казва, че нещо ѝ липсва и не я обявява за завършена. 15 години по-късно, когато зад гърба си има дузина научни разрези на починали хора, той вижда мускул, който е пропуснал на картината, добавя го и едва тогава я обявява за завършена. Преди години английска телевизия реши да реализира и изпробва няколко негови изобретения, включително и това, с което човек може да лети, всички до едно се оказаха не просто с векове изпреварили времето си, но и работещи. Интересно в случая бе и че в чертежите на всеко свое изобретение, той бе вкарал и по 1 умишлена грешка, така че ако чертежите попаднат в грешни ръце да не заработят.
  3. ceco_accord

    Видео

    И от много глава боли!
  4. @stany681, имам ръководства, да. Слагам линкове към Google Drive, че са много големи: CR-V на Български (за 1.5 турбо) - 56 МБ - https://drive.google.com/file/d/12VdwuNUPknLmMeYRAtQfS_KqqfCixri1/view?usp=drive_link CR-V на Английски (за 2.0 хибрид) - 165 МБ - https://drive.google.com/file/d/1RlFzAfut3RnI15uJs9kSA49AY9jdNPLV/view?usp=drive_link Моля, яко някой от админите може да ни насочи къде във форума да ги качим (ако има такова място). Мисля, че ще са полезни за всички. То може би и да ги е качвал някой някъде вече..., знам ли. Колега @stany681, потърси из форума, може вече да е писано/качвано.
  5. ... "меко казано". Тея джанти е грехота да се карат - мястото им е в музея - на педантичността. Харесвам влагането на повече от необходимото. Всичко опира до нивото на критериите!
  6. Много странно е това с гаранцията и по всяка вероятност не си разбрал нещо. Аз когато взех акорда от дилъра в швейцария ми дадоха две години и 20 000 км но щом разбраха, че колата заминава за България и ще се регистрира там гаранцията веднага отпадна. Не вярвам италианците да дават гаранция за автомобил който ще се регистрира в БГ, нямат никакъв мотив да го правят ама никакъв, все една Бултрако да дават гаранция за автомобил който е втора ръка закупен от тях и който ще се регистрира в Италия.
  7. Боя има, но понеже е много грапаво не може металика хубаво да се разлее, затова седи сякаш не е пръскано. Първа ръка лак отвътре: За бордовете знам, един гумаджия ми се кара още преди 10 години. 😃
  8. Важното е там където лягат бордовете на гумата, да няма боя и лак и да са равно зашкурени (без язви и пъпки), че спада налягането (много бавно) и къса нерви. Да, някой спици навътре имат пропуски на боя, но си е играчка, а ако добоядисваш, може да се стече и ще те дразни повече. Фръляй финишинг и обувай, че станА 30 градуса.
  9. Имаше още филер за търкане по завряните ръбове, ама стана една седмица откак съм ги започнал и реших да затварям проекта. На следващия комплект джанти ще прилагам научените уроци. Тогава и работилницата ще е на друго място, че тук кварталните баби ме изядоха колко миришело. 😁 И пилоните за джанти имат нужда от ъпгрейд, че не са много симетрични и централния отвор не ляга идеално на тях. Но пък ги направих въртящи се с гайка и шпилка. Между другото джантите ги боядисах и отвътре, и вече първите два слоя лак съхнат, което добави още време за работа по подготовката им. Идеята е по-лесно да се мие прахта от накладките, че фабричните бразди задържат перфектно всякаква гняс, която излиза само с много силна химия.
  10. Привет, питам принципно за батерията :). Колата се доставя от фирма, която внася по поръчки, в случая е от дилър на Хонда в Италия. Още като я купи фирмата, ми казаха,че са говорили с Бултрако и онези са потвърдили за гаранцията. Така или иначе, ще пробвам да получа от тях нещо черно на бяло, да видим...Искам да питам - освен брошурата с картинките, която изпрати, да имаш OWNERS MANUAL в пдф, и на български ?Ще черпя !Никъде нищо не намирам.На Акорда ми имам и съкратен вариант на български, и простанното, също на български,докато за ЦРВ Хибрид нищо не откривам.
  11. Премехнах DPF във София но на път обратно я изпънах на магистралата и след 40-50 мин каране колата влезе в авариен режим без да свети нито един чек...След огасване и стартиране се оправи.Механикът каза,че е изчистил грешките и ми препоръча да отида на нова диагностика и след това да му изпратя снимки.От какво може да е този проблем?
  12. Всичко е въпрос на налягане - във вятъра / в гумите / в дросела / в спирачките. Вече, ако пък на ставане сутрин си с нормално кръвно и никой не ти го вдига по улици и офиси - ехее ... нов човек - нов манталитет!
  13. Предположих, че няма да е само със сензор и обучение. Благодарности !!
  14. Частен инстуктор по икономично шофиране - набира кандидати. В курса се усвояват следните умения: - техническа подготовка на автомобила за икономично шофиране. - инструктаж на курсиста и усвояване на различни техники за икономично шофиране. - психологическа подкрепа и разбиване на грешните мисловни модели от рода на "Бързай като изоглавен" и "Никоя кака седяща до мен няма да ме търпи да се влача като народна песен". - изкуството да не бавиш движението по магистрала, когато се движиш с 90 км/ч и да не предизвикваш роуд рейдж у засилени батьовци зад теб. - изграждане на икономията като начин на живот и философска ценност. ВАЖНО! Всякакви нескопосани опити, да бъде обвинен инструктора в конспиративни теории относно манипулиране на софтуера отчитащ разхода на гориво или безумни ситуации как засилвал Акорда по някакви надолнища, после го качвал на репатрак, връщал го в изходна позиция и пак го засилвал надолу, докато получел желания резултат, ще бъдат разбити още в зародиш. Нещо повече - заговорниците и неверниците, ще получат директни обвинения за лобизъм в полза на електричките. Инструкторът няма намерение да се подава на комерсиален шантаж и да губи средства, клиенти и аудитория, заради нерeализирани мокри сънища относно хибридни или електрически автомобили.
  15. Здравейте, Задната чистачка не работи - Акорд 8 Tourer 2011. Някой имал ли е такъв проблем? Дали е бушон или моторче? Някой знае ли кой е бушонът, тъй като пише номер 4 само за "чистачка", но не се споменава задна? Благодаря
  16. Готови за лак. Дойде време да обгазя квартала.😁
  17. Задкормилното устройство може да е и "икономик" - хипермайлър.
  18. Като се замисля, този разход обезсмисля всякакви мои мечти и планове за хибриди, ел. коли и други такива скъпи шитни!
  19. Ей го златото: https://www.kitco.com/charts/gold Имайки в предвид 3% комисионна при покупка и 3% при продажба, ще трябва марж от поне 15% за да си струва инвестицията и риска. Падне ли под 2000, ще почне пак да се купува яко и пак ще се качи!
  20. Здравей, @stany681, Не съм сигурен за гаранцията. Ще трябва да си говориш с Бултрако. Най-добре ги "облъчи" по повече канали - телефон, имейл (за да го имаш и черно на бяло). Виж какво ще ти кажат. Че и там е мазало...не се знае на кой ще попаднеш и какво ще ти каже. Аз си мисля, че гаранцията на батерията е от Хонда, и би трябвало всеки дилър да я уважи. А ти защо питаш специално за нея, има някакъв проблем за който се знае или хипотетично?
  21. Трябва да го направим тоя експеримент. А пък аз бензинката мога да я кача на около 15/100.
  1. Зареди още активност


  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...