Jump to content
swakke

Много трудно палене сутрин

Recommended Posts

От около месец хондата започна да пали много трудно сутрин.Пали от 7-мия или 8-мия път.През това време при всяко въртене на стартера се мъчи да припали, но не пали.И така идва момента, в който пали и не може да се изфорсира 5-6 секунди. През това време от ауспуха излиза черен дим и мирише на суров бензин. Колата е с газов инжекцион. Спирал съм газта за проба, но проблема си остава. Иначе всяко следващо палене е идеално -докато помирише ключа. И така, до следващия ден... проблемът се повтаря. Вчера свалих дросела и iacv да ги изчистя, но промяна няма. Моля за съвети.

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казваш,че си спирал газта. Но за да си сигурен, че не е от там, спри я предната вечер от кранчето, покарай на бензин и я изгаси на бензин, и пак пробвай сутринта.

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно това направих, но няма ефект.

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, така написано , ме кара да си мисля ,че става дума единият температурен датчик . Мисля, че е този с по-голямата черна букса .

Ако той, въпросният датчик не сработва , не сработва и автоматичния смукач, който ти е необходим за първият студен старт). Затова следващите пъти ти пали много добре ( тогава не ти е нужен смукач).

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Делко" със 'се сичко, в и около него проверено ли е?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз си мисля, че температурния датчик може да прави мизерии, но не знам като го измеря, какви стойности трябва да покаже? А за делкото- бубината е добре ,комутатора незнам. Капачката и палеца също са ок. Закачих кламерчето, но няма записани грешки.

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега , не случайно съм писал "Сработва" , а не - не работи . Много трудно може да се хване, понеже проблема ти е при минуси температури, точно там не дава коректна информация . А през останалото време всичко е ОК . А що се отнася до комутатора, мисля че проблема щеше да е на лице и при топъл мотор.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, твоите симптоми ми звучат като моите. Мнооого трудно палене, като е минус, през другото време пали без проблем. Смених акумулатора с чисто нов, но проблема си остана, даже при -18 почти свърши акумулатора и не запали. Дръпнаха ме и веднага запали.

Първо отворих стартера да го погледна, но беше перфектен. След четене в нета, смених мястото на масата на мотора от едната шпилка, на която беше хваната.

Преместих я на главата в дясно, има един резбови отвор, който при мен беше свободен. Изчитих го добре и масата, и я закачих там.

Ейййй, направо се родих от тогава, само да йнпокажа ключа и пали, без значение колко е температурата.

Пробвай да смениш или да почистиш масата на мотора и пробвай.

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега, ще пробвам. Но утре първо ще отида да регулират клапаните, да не се окаже, че е от тях проблема, макар че нямам повече от 6 хил км от последния.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес ходих при моя човек, майстора, но нямаше време да видим клапаните.Той ме увери ,че проблема не е от тях. Иска първо да измери налягането на горивото и да пробваме с други инжектори, защото се съмнява в изтърваща дюза, която пълни цилиндъра с бензин.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега и аз имах същия проблем, какво ли не пробвах. Трудно пали, когато е студено и няма обороти, трябва да подаваш газ, иначе гасне, докато загрее. Бях се отчаял и на какво ли не пробвах, чистих стъпково, промивах системата, накрая стигнах до неправилен зацепен ангренаж, но и това не беше ; оказа се клапана за картерните газове, който е на капака на клапаните, като извадих маркучето от него, кола пали има обороти, всичко е супер. Пробвах без него, но като загрее, държи високи обороти.

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мнението колега,но мисля че се справих с проблема. Вчера свалих инжекторите и ги почистих със спрей за карбуратори, както е показано в ютуб. Днес колата запали като часовник . Дано се е оправила за постоянно. Все пак не е толкова студено, вече.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иаз имам същия проблем сутрин върти препалва и не иска давам и газ и пали понякога ако не дърпане след това няма никакви проблеми от четвърт пали.от къде да пчвам не знам 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С четенето на няколко теми по надолу  започни доста е дискутирано. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...