Jump to content
rollin

Accord VII vs Subaru Legacy IV

Recommended Posts

Здравейте колеги.

Ще сменям Прелюда с нещо по голямо и първоначално бях на 100% убеден, че това ще е Subaru Legacy IV но сега се замислям и за Accord VII

Ако ще е Субару то на 100% ще търся Автоматик и 2.5 мотора.Спитах се обаче в приятели и доста останах впечатлен от техните коментари за Accord VII и по точно за 2.2 дизеловия мотор.

Знам че това си е Хонда форум и предполагам 90% от мненията ще са да си взема Акорд-а но нека се включат в дискусията хора които имат Акорд с такъв мотор и да споделят техни преки впечатления, както предимства така и недостатъци.Субарото го търся Автоматик за да се избегне евентуално смяната на демферния маховик и съединителя които били бая цифра. Предполагам и на Акорда не са по евтини...Как се справя дизела с нашите кофти горива? Прави ли проблеми(често срещани ли са) от към Турбо, дюзи и тн...Общо взето какво шредставлява този дизелов мотор, понеже до сега колкото и Хонди да съм имал са били Бензинови !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Веселия е съставил доста подробна тема в подфорума за акордите. Слабите места са няколко и като цяло се предполагат от пробега.

 

Лично аз съм нямал каквито и да било грижи с двигателя специално, а и автомобила като цяло за тези три години и половина, откакто го имам.

 

Като усещане, мога да кажа, че няма нищо общо с която и да било друга дизелова кола, която съм карал, точно каквато е разликата между Хонда и останалите бензинови автомобили.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти, порови се във форума на Subaru - ако не си го направил, де... Има доста инфо.

А за моторите - 2.0 го дават много по - здрав от 2.5.

Но са по - мудни от Хондата - дали заради постоянното 4х4 или просто моторите са им така проектирани.

Успех! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най здрав бил 3.0 мотора но данъка му е около 800лв на година което някак си ми се вижда прекалено...Возих се на 2.5 и наистина е спрял спрямо Прелюда но вече мисля да се спирам с моторните спортове и да започвам да се возя бавно и с кеф.

Редактирано от rollin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адски труден избор и двете са ми любимки и на мене и двете са си истински японски сглобки и са си истинска работа няма спор.Като разходи ще имаш повече с Субаруто поне от към обслужване все пак 4x4 боксерен двигател си е друга работа.Но пък мен лично ми харесва повече.Акорда нямаш ядове супер успешен двигател и като цяло кола.Имаш пак големият разход за маховик около 2500лв. мисля излиза с труда и истински части,но провери за всеки случай да не те заблудя.Разхода на Акорда ти е много добър за Субаруто нямам си и идея,но мисля ще е по висок.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Субарото ще се газифицира това е ясно, разхода му бил около 15 градско и 10 извънградско - ГАЗ което на пари се равнява на 7 и 5 нафта.Имам още месец-два да помисля понеже сега няма и внос на коли от чужбина. Изчетох доста на 2.2 дизела, тея дни ще прочета и за боксеровия мотор...Общо взето където изпадне читав екземпляр най вероятно него ще взема :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе колега к'ъв данък 800 лв на 3.0 кубика? Първо - данъка се плаща на kw , а не на кубици...второ за да е 800 лв данъка трябва колата да е сигурно 400 кс. 

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Абе колега ..." !!!

Не знам, как е в БГ, ама и аз останах втрещен, когато видях пътния данък (това е единственият данък в ЮК) на едно Субару, не помня Форестър или Аутбак -  почти £600, горе/долу 3 пъти повече от моето 4х4 возило (каквото е и скубито).

Така че, не бих се учудил ако и в БГ данъкът е голям.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Данъка е на местна основа и се определя от конските сили и годината на производство... 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да няма спор!

Данъка в Пловдив за автомобил от 5 до 14г. ще бъде както следва:

Subaru Legacy 3.0R 245 к.с. -  513, 44. 

Honda Accord 2.0, 155 к.с. - 324.81. 

Honda Accord 2.2 iCDTI 140 к.с. -  285.66.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изчетох доста на 2.2 дизела, тея дни ще прочета и за боксеровия мотор...

 
Виж ми важната тема ако не си тук. Ако си чел доста за дизела, се надявам да си стигнал до извода, че ако двигателя е на над 150 хиляди реални - по-добре не ги взимай. Ако е преди 2006та година - същото. В този ред на мисли, ако ще е Акорд, взимай бензин. Двигателят е страхотен, но става скъп за поддръжка с напредъка на километрите, особено на колите преди фейслифта 2006та. Златозатора примерно си е взел неговата над 100 хиляди реални от Германия и колата му и в момента мисля е на под 130-140. До 200 хиляди реални всичко е песен.
 

Субарото ще се газифицира това е ясно, разхода му бил около 15 градско и 10 извънградско - ГАЗ което на пари се равнява на 7 и 5 нафта.Имам още месец-два да помисля понеже сега няма и внос на коли от чужбина. Изчетох доста на 2.2 дизела, тея дни ще прочета и за боксеровия мотор...Общо взето където изпадне читав екземпляр най вероятно него ще взема  :)

 

 

По-новите 3.0 боксери (2006+ ако не се лъжа) при газифициране си изяждат гнездата на клапаните за около 50-70 хиляди км (има много теми в Субару форума). Имаше титаниеви гнезна за $500 от чужбина да кажем. Но има Субарута 2.5 с фабрична газ - Bi-Fuel модели. Те са най-готиното решение на газ, но се намират рядко и читавите изчезват моментално. Но същото важи и за читавите Акорди...

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при Subaru има някой недомислици - доста " греят" моторите - особено 2.5, хвърлят гарнитури и кривят глави... Има една цяла тема, кой какви радиатори е сменял - приспособявал, термостати нови, ... всякакви щуротии... 

А и разхода на Honda - та ще ти се види като на малолитражка, сравнен със Скуби - то... :punk: 

И аз се бях засилил, ама явно още не съм дорасъл...  :lol:

 

п.п. Accord дизел не бих си взел - лично мнение  :thumbs1: 

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дизела основно ми харесва заради динамиката...Явно ше се разглеждам за к24 поне...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж тази обява- http://www.cars.bg/c481096. Мисля, че субарито е с фабрична газова уредба и търговеца е коректен. Автокъщата е Loris auto.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз търся Легаси не искам Аутбек и бюджета е до 10к таван.Тези съсбзаводските газови с нещо променено в главата ли са или са си стандартни... ако са си стандартни предпочитам без газ и аз да си и сложа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Естествено че на тази със заводска газ всичко по двигателя е променено спрямо октановото число на газта, смазочните й свойства, гърнетата да не ръждясват от водата и тн и тн.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Акорда нямаш ядове супер успешен двигател и като цяло кола.Имаш пак големият разход за маховик около 2500лв. мисля излиза с труда и истински части

...заблуждаваш човека. Няма никакви 2500лв. Коментирано е многократно, колегата може би вече е прочел.Аз бих добавил да огледаш Субаруто за ръжда. Преди да купя моя акорд и аз ги гледах. Не мога да кажа, че това е причината да избера акорда, но ми направи впечатление, че в Германия се продават стабилно изгнили екземпляри, каквито е ясно че няма как да се видят в такъв вид в България, джамбазите ги замазват тези неща на колите над 10 000лв

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Естествено че на тази със заводска газ всичко по двигателя е променено спрямо октановото число на газта, смазочните й свойства, гърнетата да не ръждясват от водата и тн и тн.

А какво правим с клапаните?!

Питам, защото някой беше писал някъде, че "фабричната" газова всъщност не се монтира в завода производител. Значи заводът дава някаква партида на някаква фирма, която им монтира газова уредба. Това означава ли и отваряне на двг, и за всички автопроизводители ли се отнася?!

 

Недко, понеже не съм в час със Скубитата, Легасито 4х4 ли е, или само Аутбека е?!

Ако да, нещо не схващам, защо реши да го сложиш в една категория с Акорда?!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
..........понеже не съм в час със Скубитата, Легасито 4х4 ли е, или само Аутбека е?!..............

 

 

Всичко с емблемата на Субару е 4х4,

 

без значение дали е Vivo или миниван :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен, ако няма замисъл да се възползва често от 4х4-то , ходене на ски зимата примерно или друг трудно проходим терен, мисля Субаруто няма много предимство пред Акорд 2.4 да речем, защото колегата спомена за динамика по-горе. Както и писа нежелае да е Outback който е с по-голям просвет, съответно задвижването остава главната разлика. И предвид последните зими, за 2месеца в годината полза ... останалите 10 си носиш не нужен "багаж".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто си търся голяма кола за возене, не че съм ги сложил в една графа, просто като визия ми допадат и цените им са близки...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.................. и бюджета е до 10к таван...............................

 

За тази сума просто забравяте за дизел под 150 000 и след 2005г., така че по добре е да се ориентирате към бензиновата версия на  Accord.

Редактирано от pendoc

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе аз силно се съмнявам дизелова кола 2005-6-7 да има под 200 000км ама както и да е :)Дали ще е 10 или 20 000лв тя пак ще е на тея километри щото едва ли някой си купува кола да му седи в гаража.Слагай средно по 20 000 на година и виж какво става, да не говорим че някои правят и по 60 000км на година.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже не ми дава да редактирам пиша нов пост.Как се представят Автоматичните кутии на Акорда?Споменаха ми че били безумно дълги и едно че нямала мощност колата и горяла много... ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

..........понеже не съм в час със Скубитата, Легасито 4х4 ли е, или само Аутбека е?!..............

 

 

Всичко с емблемата на Субару е 4х4,

 

без значение дали е Vivo или миниван :)

 

Освен някои Импрези и Джъстита, които са само на предно .. :)

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"фабричната газова" на Субару е газова поставена от местния дилър, като може би тох е поел гаранцията, няма никаква разлика в двигател, генерация итн.

Колегата пита за модела който е след 2003г там проблемите с прегряването са решени. Реално само първите 2.5 двигатели на субару имат масово този проблем (EJ25D произвежда се до около 2000г след това е EJ251). Ако можеш да се лишиш от още малко динамика най-добрия ти избор е легаси 2.0 - 137 коня (има и автоматици), мисля че след 2006г дори го водят 157 коня, но това е по-скоро маркетингов трик от колкото реално може да се усети разликата.

Относно демферентния маховювик на 2 литровия двигател може да се смени с обикновен, за 2,5 не съм сигурен така че ако само това те насочва към автомата помисли още малко и не изключвай и ръчката :)

АВД-то не е за проходимост, а за стабилност на пътя, така че изобщо не е ненужна екстра през останалите 10 месеца  :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Естествено че на тази със заводска газ всичко по двигателя е променено спрямо октановото число на газта, смазочните й свойства, гърнетата да не ръждясват от водата и тн и тн.

А какво правим с клапаните?!

Питам, защото някой беше писал някъде, че "фабричната" газова всъщност не се монтира в завода производител. Значи заводът дава някаква партида на някаква фирма, която им монтира газова уредба. Това означава ли и отваряне на двг, и за всички автопроизводители ли се отнася?!

 

Краси-Мир, по-назад специално съм писал за клапаните на боксерите - но като цяло проблемът с клапаните е на 3.0 H6 двигателя, май с 2.5i не реват.

 

При Субару наистина е така - доработка е газта. Далеч не е така при всички автопроизводители. Fiat & VW са си с фабрични автомобили на CNG/LPG и примерно имат огромен резервоар за газ, малък за бензин и табло с уреди показващи нивото и на двете. При "българските" китайски Great Wall-и е още по-малко фабрична - дори няма табелка "Bi-Fuel", просто слагат газов инжекцион с течна фаза в оторизиран сервиз и запазват гаранцията. За другите не знам. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да де, аз затова попитах за капаните, защото ти ги спомена, а после каза, че всичко по двг е променено, т.е. включая и клапаните ли, исках да кажа.

 

Извинявам се за оффа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човек, ... скачай в Accord бензин и си свиркай... От Prelude ще ти е малко криво, ама съм минал по тоя път...  :punk:

Комбито е отвратително, ама... Тия са били пияни, когато са го пуснали в продажба...

Новите коли са така, да знаишшшш.

Субаруто е по - красиво... Ама е хала, ... така де, гълта...  :D , не само смуче...

 

п.п. Баси, ... мнението е като задника - всеки си го има...  :drunk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Комбитата отзад или са били пияни като са ги правили или нещо Холандско са пушили и нещо яко са го омотали...Комби Акорд на 100% няма да е макар че има един куп Type S-и за продан такива.От Прелюда с 200коня на гумите на каквото и да се кача все ще е спряло така че за вървенето е ясно че няма да ме впечатли.Субарото наистина е доста по красиво комби варианта...Интересно ми е как се представят автоматичните кутии на Акорда(бензина) ?

 

пп... и др. въпрос като изключим вървенето К20 или к24 ?Кой е по читав и по лесен за поддръжка ?На 101% ще се газифицира !

 

.. някой да няма от Люлин наблизо да иде да погледне това СубарИhttp://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11395861499259892&slink=78t7s9

Редактирано от rollin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С 2.4 съм ходил до Австрия и обратно - макар и скопената версия, ... оттатък океана, който е 162 коня... ( заради акциза  - най - вероятно )

Каране сериозно - по спомен беше нещо като 7 - 8... , ... даже се учудих.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен и К20 и К24 са еднакво читави.

 

Аз съм със К24 и съм много доволен и от разход и от поддръжка и от всичко.

Аз като цяло гледам да карам икономично и средния ми разход за момента е 9.4

Виж в carspending.com има много колеги със К20 мотори, какви разходи са записали.

 

К20 определено е по-икономичен от К24 (то си е и до стил на шофиране), но пък е "по-спрял" от К24 :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер, значи какъвто и читав да намеря няма да сгреша... 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слагаш на кантара - плюс 40 коня, ... срещу данък и малко по - висок разход, макар че, ...  :punk:

 

п.п. Казах ли " малко "...  :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, какъвто се падне само да е читав :DПри нас данъка ще е около 250лв - не че е малко ама не е и много(за К24 190кс говоря).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И какво сега , ако колегата намери запазен акорд дизел ,да не го взима а ? Карам дизелов акорд вече втора година, и нито съм сменял този прословут демпферен маховик ,нито ми е пукнат колектора ,нито ми вие турбото. Нямам никакви впечатления от субару, но съм карал и бензиновия и дизеловия акорд , като бензиновия беше с газ , и беше К20. Та мога да кажа че и бензинките с газ не са съвсем безпроблемни. Като например:

1. Скъпа газова уредба 1500-1800 лв за предпочитане с омаслител на клапаните ,масло за омаслителя около 40-50лв за 8-10к км.

2. Чест реглаж на клапани , на около 20-25к километра, ако се прави в сервиз цена около 70-80лв + оставяне на колата от предния ден , за пълно изтиване.

3. Честа смяна на свещи ,и диагностика на газовата.

4. По бързо запушване на катализатора , гниене на изпускателната с-ма , в следствие на отделената вода.

5. Ходене всяка година за узаконяване на газовата система

6. Недобрата газ в БГ, лично на мен някакви боклуци минаха през 2 та филтъра и запушиха изпарителя,нищо че зареждах само от големите вериги бензиностанции.

7.Влошена динамика на автомобила . И разход градско в Пловдив 12-13л/100км. Като не слагам бензина за палене и загряване до 40 градуса

  Напоследък все по често се говори в чуждите, а и в нашия форум за износване на разпределителните валове ,а в една друга тема и за прекъсваща бобина.

  Така че според мен акорд бензин с газ не е толкова по надежден от дизеловия вариант, и дискусията май е че се взима най читавия автомобил било той акорд или субару , бензин или дизел.

Успех на колегата в намирането на кола , и дано скоро да се похвали с новата си придобивка. 

 

П.П Познавам колега със сивик с 2.2 дизеловия мотор ,които е на 300+ к километри ,колата е купена нова от бултрако, и съеденителя ,дюзи ,помпи , турбо, колектори ,и др не са сменяни.Единствено са сменяни предните амортисьори 2 пъти .

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Труден избор  те е налегнал!

Колите са безкрайно различни като идея.Имаики впредвид ,че ще го караш в България по логичният избор е Аутбек или Легаси.....Все пак сме държава в която си плащаш винетни такси за да караш Оф-Роуд.Голям недостатък на Акордеонът7 е липсата на 6 предавка при К20А с Ръчна скоростна кутия.!!!!Изненадан съм от сравнително евтините резервни части за кола произведена 2007....в сравнение с Нисан П10 на 20 годинки

Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

............Абе аз силно се съмнявам дизелова кола 2005-6-7 да има под 200 000км ама както и да е  :)....................

 

Принципно сте прав, но не е невъзможно. Моята е 6-та година и е на 72 000 км. От България е по-вероятно да намерите дизел на малко километри. При всички положения търсите екземпляр след фейслифта 2006г. Шофирането с дизела на Хонда е истинско удоволствие!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може въпроса да прозвучи глупаво но кои К24 Акорди са с 6 степенна кутия ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

К24 от появата си 2003 г. са с 6- степенна механична и 5- степенна автоматична.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...