Jump to content
Stanimir_81

Civic tourer 1.6

Recommended Posts

Здравейте всички,

 

Напълно е възможно в недалечно бъдеще да стана поредният притежател на сивик турер, 9-а генерация, комби, чисто нов автомобил, от Бултрако.

 

В момента все още сравнявам и оглеждам сходни оферти на други марки. Това, което карам до момента - i30 на хюндай, вече на 7 години, но се увеличхме като брой в семейството и се налага по-голяма кола.

 

Питането ми е - действително ли е толкова малко простраснвтото за пасажери (за багажа видях какво е), колкото ми се стори на мен, и колкото виждам на ревютата? Говоря особено за задните седалки... не сме по два метра, напростив, но все пак..... има ли място за комфорт отзад? На тест драйфа (1.6 дизел) седях отпред и не се сетих да седна отзад. Жена ми беше отзад, каза че ставало, но после и тя кара, очевидно сме били концентрирани в друго.

 

Да си призная, без да ме пита никой, в полезрението ми е един авенсис 1.8 безнин, дори на малко по-ниска цена от турера. Много, ама много се колебая, авенсиса и турера са със сходни нива на оборудване, като предимството в екстрите е на хондата, на пространството за пасажерите - на тойтата, багаж - хонда.

 

Бихте ли ми казали на две на три впечатленията ви от този сивик девета серия, 1.6 дизел, комби? Поддръжка, сервиз (обясниха ми - на 20 хиляди км по 400 лв. се оставя, т.к. е дизел), возия - мека, твърда? Набира ли добре? Това, което чета е, че вътре било много пластмасово, честно казано - не видях такова нещо?

 

Благодаря на всички отзовали се!

 

И още нещо, останалият цвят, който е се предлага е т.нар. golden brown (Не бронз, а браун), понеже ми пратиха само 2 снимки, малко трудно се ориентирам. Видях, че при гласуването двама човека са отбелязали, че притежават такъв. Бихте ли сп оделили, и останалите, които са виждали "на живо" този цвят - приятен ли е, как е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е да ти кажа ... вчера седнах в такъв и бях очарован. Хареса ми но да знаеш, че сивикът има малко по-твърдо окачване. Вътре както ти си споменал няма нищо което да бие на пластмаса, докато в първите Авенсиси е така. Те имат и повече място в краката но 1.8 двигател гори масло. Същото се отнася и за 2.0. Аз лично си взимам сивичето ( което си има и лайстни за багажник) и си свиркам. 400лв на 20к км може и да е така, заради горивата или да ти кажат къде се дават тези пари и за какво.

Пс.

Цветът, който си споменал е кафява-черно-златиста перла, не знам как да ти го опиша, нещо като кафяв графит с перла

 

И защо подяволите от Бултрако, като сега сравних цените им с тези в Полша и Executive в България е с 12 000 лева повече без боя металик, която струва и тук и там 1000 лв.
Допълнително в Полша имаш 23% ДДС в България 20%, значи още по-скъпо продаваме.. :hmmm: :hmmm: :hmmm:

Редактирано от bobchoo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

Благодаря за мнението.

В Бултрако са останали на склад и ги дават с добра отстъпка. Нивото на оборудване, забравих да спомена, е Лайфстайл, т.е. - третото. 

Този цвят ми е ужасно трудно да се ориентирам какъв е, въпреки че ми пратига 2 снимки, т.к. колата е регистрирана вече в Бг и са я снимали за каско (18 км пробег само е), но пак от снимките не мога да добия представа, плюс че те са само на предницата и отзад....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей!
Цената на Лайфстайл с 1.6 дизел в Полша + лак металик или перла е 46 845 лева при курс 0.45лв за една полска злота.
Интересно ми е за колко пари ти я дават от Бултрако? Може да ми напишеш на лично цената за да не стават някакъв конфликт тук.
Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това са промо цените на сайта на Бултрако, обаче се размества таблицата:

1,6 i-DTEC Life Style   44990лв. с ДДС

 

http://honda.bg/?go=promotion&p=cars_promo_01

 

Модификация Транс-мисия CD HFT Honda Connect Навигация Зимен Пакет Автоматичен двузонов климатик ADAS Джанти от алуминиева сплав Цвят екстериор Продажна цена с вкл. ДДС Отстъпка % Цена с ДДС след отстъпка 1,6 i-DTEC Elegance 6 MT       16" Черен перлен 52 760 лв. 13 770 лв. 26% 38 990 лв. 1,6 i-DTEC Elegance 6 MT       17" Червен перлен 53 540 лв. 13 770 лв. 26% 39 770 лв. 1,6 i-DTEC Elegance 6 MT       17" Червен перлен 53 540 лв. 13 770 лв. 26% 39 770 лв. 1,6 i-DTEC Elegance 6 MT       17" Червен перлен 53 540 лв. 13 770 лв. 26% 39 770 лв. 1,6 i-DTEC Elegance 6 MT       17" Сребрист металик 53 540 лв. 13 770 лв. 26% 39 770 лв. 1,6 i-DTEC Elegance 6 MT       17" Червен 53 540 лв. 13 770 лв. 26% 39 770 лв. 1,6 i-DTEC Elegance 6 MT         17" Бял перлен 52 760 лв. 13 770 лв. 26% 38 990 лв. 1,6 i-DTEC Elegance 6 MT         17" Светло син металик 52 760 лв. 13 770 лв. 26% 38 990 лв. 1,6 i-DTEC Elegance 6 MT         17" Сив металик 52 760 лв. 13 770 лв. 26% 38 990 лв. 1,6 i-DTEC Life Style 6 MT   17" Син металик 61 180 лв. 16 190 лв. 26% 44 990 лв. 1,6 i-DTEC Life Style 6 MT   17" Кафяв металик 61 180 лв. 16 190 лв. 26% 44 990 лв. Редактирано от ivan_m

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Колегата ivan_m е дал  коректна информация. Тази цена е с отстъпка от порядъка на 10-14%, нещо такова мисля. Предходната цена, и заради нивото на обнордуване, е била ок. 56 хиляди.

Трудно ми е да отделя време за Полша или където и да е другаде.

 

Друго по същество да ми кажете/посъветвате? :))

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема за тия 400лв е, че като колата е в гаранция само в скапания оторизиран сервиз трябва да я караш. Иначе маслото излиза в пъти по-евтино от общите поръчки и ако си го смениш в някой квартален сервиз. 

 

 

Този двигател се е доказал като супер икономичен и здрав.Понавървява доста повече от Авенсис 1.8 или поне такова е усещането.  Единственият по-голям проблем е ДПФ-а, който може да се запуши по някое време. Тогава става тегаво, но всички дизели страдат. 

 

Щом е кола с пробег би трябвало цената да е още надолу. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за инфорнацията, Polecat!

 

От тойота казаха, че не могат на този етап да осигурят авенсис комби (в никакъв вариант, не само 1,8) за тест драйв, а само седан. При условие, че търся и предпочитам комби, чудя се има ли смисъл да тествам авенсис 1.8 -седан...

 

Относно пробега - пише, че е 18 км, с регистрация в КАТ и платено автокаско за първата година (може би това е "допълнителната отстъпка"), като въпросът е, че регистрацията е март, т.е. - ако се помоткам още подаръкът каско - ще изтече :))) Другото, което коректно хората не крият е, че и гаранцията е започнала да тече от март 2017, т.е. - няма да съм с "чисти" 5 години от датата на покупката. 

Редактирано от Stanimir_81

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами значи няма какво да се чудиш, ако искаш да я взимаш сега де. Това, че нямаш 4-5 месеца гаранция според мен не е проблем. Виж и в английския форум какво пише за тези сивици и ако е всичко ок се мятай :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам проблем, като че ли (освен с лизинговия план  :mail: ) с възприемането на цвета - трябва да се разходя до склада им в Пловдив, ако въобще ме пуснат да я видя, за да преценя и разбера как ще ми допадне този Голдън браун металик цвят....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mandarin%20Gold%20Metallic-BR-221,218,20

Мисля, че това е цвета. Но да най-добре да я видиш на живо. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм......... малко е странен, наистина, но единственият друг такъв наличен е спортно синьото, което не ме кефе (не блу меджик, а другото).....

 

Апропо, кой е английският форум??

Редактирано от Stanimir_81

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На конфигуратора изглежда по-тъмна:

http://honda.bg/?go=cars&p=new_civic_tourer

 

post-1251-0-95217900-1503429395_thumb.jpg

 

Най-добре е да я видиш на живо!

Предполагам, че няма проблем да ти я покажат в Пловдив, за по-сигурно питай по телефона в Бултрако Пловдив!

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

предполагам колегата има предвид 

civinfo.com

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, бях се регистрирал в друг uк форум, но видях впоследствие че няма никакво движение там почти. Сега ще пробвам в този.

Инач,е имам принципна договорка, че мога да видя колата тази или другата седмица. Цветът, който Ivan_m пусна като снимка е дооооста по-добър....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

предполагам колегата има предвид 

civinfo.com

Да точно това е форума :) 

 

Там има всичко от до за сивик. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взимай и карай! То е ясно, че бултрако ще печелят от теб и при продажбата и при обслужването но пък ще си караш един автомобил, който ще ти е верен дълго.
Успех и се надявам един ден да се срещнем по пътищата. На мен лично много ми харесват комбитата :)

post-22361-0-04258600-1503563174_thumb.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря! Дано ми допадне и цветово, в събота ще я гледам!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах колата в събота, бях до Плд, ще се опитам да кача снимки. Цветът е доста добър, да ви кажа....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Здравейте на всички! Официално вече се присъединявам и съм член на Хонда. От миналата сряда се сдобих с Хонда сивик турер 1.6 дизел, голдън браун металик цвят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И от мен (също комби фен) честито. Сега остава да се похвалиш и със снимки + пресни впечатления.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря! Снимки мога да кача по всяко време, и ще кача. Все още колата е на петдесетина километра, нямам никакво време за по-дълъг тест :D 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, чакаме снимчици :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това не е ли Urban Titanium цвета? Обикновено при него срещат хората проблем с описването.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами голдън браун металик вървеше навсякъде като описание и струвами се си е той.

Този би трябвало да е Urban Titaninum: https://www.google.bg/search?q=urban+titanium&dcr=0&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiJndPnifzWAhWiLsAKHaDzC-YQ_AUICigB&biw=1680&bih=915#imgrc=2LLrb2fYoKz1qM: 

Редактирано от Stanimir_81

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявайте, един въпрос - може  би малко глупав, но все пак (на мой риск) - необходимо ли е, и как - ако да, да се разработва колата? До колко км? Струва ми се млако спъната, вероятно е нормално предвид че е  на 70 км... 

За съжаление извънградско не ми се очертава засега да карам....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен е необходимо.

Дилъра казва няма нужда . В разни ръководства на Хонда пише да не се кара първите 600 км по магистрала а на нормален път с честа смяна на предавките и в този период да не се натиска рязко спирачка.

От моя опит.

8-мата я разработвах 4-5000 км като винаги първо добре загряла намясто . Каране само в средни обороти , без рязко ускоряване и спиране.На 5000 смених първото масло и филтър.

9-тата не съм разработвал нищо.

Резултата тази пролет преди да ги продам 

8 мата на 9 години и към 120000 км след смяна почваше да харчи масло след 8-10000 км. Не съм мерил разход , защото веднага сменям маслото.

9-тата на 5 години и 90000 км същата работа само че след 5-6000 км.

Тоест практически разработката си струва според мен ако мислиш да я караш след гаранцията , ако не все тая

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Ахаа, ясно, благодаря! Има ли нещо общо разработването на автомобила е неговия бъдещ разход на гориво? Питам, защото и аз нямах време да разработвам стария си хюндай и30, директно пътувах до Албена 1000 км, и уж се стараех да не карам над 120 км, ама не би.. честичко минавах 140 км. Та впоследствие този хюндай сякаш не падна по 7.5 извънградско, ама това може би е нормално де...

 

Отделно, на хондата й предстои смяна на масло и филтри още февруари 2018 г. (дори и тогава да е на 200 км), тъй като бултрако са я регистрирали февруари 2017 и следователно през февруари 2018 ще трябва да сменя каквото е нужно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След първите 15-20 хиляди разхода пада 0.5 до 1 литър на сто , но мисля че не зависи от разработката толкова.

На магистрала веднага от нова е може би най-лошата комбинация - продължително време на едни и същи постоянни обороти, независимо дали са 1500 или 4000 е направо покана за бъдещ разход на масло

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Здравейте на всички! Официално вече се присъединявам и съм член на Хонда. От миналата сряда се сдобих с Хонда сивик турер 1.6 дизел, голдън браун металик цвят.

Добре дошъл при нас Станимире!от началото на годината карам Сивик 9,същия мотор!нямам забележки!за возенето всички нови коли са настроени твърдо ,за високи скорости,моя съвет е 16 цола!приятно каране

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за пожеланията и поздравите!

 

Колеги, имам един въпрос за зимните гуми - за този модел (сивик 1,6) откъде купувате зимни гуми? От Бултрако или... Размерите са 17 джанти, 225/45/17. Като много се чудя зимата дали да не сложа стоманени джантни - 16, с по-високи гуми. От Бултрако ми дадоха едни оферти за йокохама и Ханкуук зимни гуми, ок. 1000 лв (17 иначе), с отстъпка 50 лв. ако си купя и джанти от тях и безплатен хотел..../

 

Споделете за вас.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен. Гумите - специализираните магазини за гуми дват най-добри оферти - avtogumi.bg, medinamed, Диана. На такава хубава кола да сложиш стоманени джанти... По-добре вземи едни хубави Хонда 16ки или 17ки за 300-600лв от OLX или форума - ще има някои красиви от Accord/Civic :) Иначе можеш да видиш резултати от таз-годишния АДАК за сравнение на гуми и да избереш който комплект ти се струва ценово изгоден за твоя размер от горната половина на таблицата:

https://bg.avtogumi.bg/oscommerce/testove_zimni_gumi.php

 

Вярно, че комплекта е 1000лв, но ще го караш поне 3-4 зими, без компромис :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...