Jump to content
backstage

Антифриз на 1.6 VTEC ?

Recommended Posts

Колеги, трябва да долея около половин кило антифриз на моя Сивик 1.6 VTEC. В момента съм със зелен (може би оригинален Хонда Тип 1)

 

Чудя се какво да взема:

 

RAVENOL HJC - FL22 Concentrate (без фосфати и силикати, съдържа инхибитори)

 

MANNOL Hightec Antifreeze AG13 (пак без фосфати, не пише нищо за силикатите, съдържа инхибитори)

 

Или някой друг, ако ми препоръчате? До колкото разбрах трябва да е без силикати, може с или без фосфати, но всички, които намирам са без. Да е органичен, на базата на етилен - гликол и да е зелене разбира се :)

Редактирано от backstage

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, дайте съвет, защото искам да го поръчам днес :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би имаш нужда от оригинален, без да мислиш какво съдържа и да чакаш съвети, но ще бъде син на цвят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това пък са пълни глупости! Все едно някой да пита с какво да си смени акумулатора и изрично да каже, че не иска оригинален, понеже му било скъпо, а ти да го забиеш на Optima (примерно), понеже "там била истината". Айде мислете малко като пишете!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз наскоро поръчвах. Ето какво пише на етикета, ако е от полза:

 

Type 2 е:

 

f99d7a64d3c18f0a8139af2ca6f3ca2b.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този Ravenol HTC  отговаря на Honda Type2. На картинката на frizzante най-долу вдясно е парт номера, същия е обявен и от Ravenol.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е парт номер, а спецификация. Но да, отговаря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз мислех че е спецификация, някъде го срещнах като парт.но. Няма значение, работи :)

DOXATA, същия е, аз даже от там пазарувах своя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поръчах оригинален вече. Проблемът беше, че съм в Германия, а в немския ebay не намерих оригинален Тайп 2. Но поръчах от Англия и го чакам сега, 15 евро е литъра с доставката :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А можеше и така:

http://www.ato24.de/de/honda-antifreeze-type-2-3-785-l.html

 

30 евро 1 галон, 40 евро ти е безплатна доставка, все щеше да си харесаш нещо.

 

ПП. Не знам защо е "проблем" да си в Германия :P:D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също поръчах 2 x 5 литра Тип 2 от UK и доставен до адрес на Габко излезна 63 лв. Доставката до България ще e още около 22 лв., та излиза по 42.50 лв. за туба от 5 литра.

Щом ти е оригинален (Тип 1), не си ли мислил за цялостна смяна? Защото, поне според моята книжка, трябва да се сменя на 4 години или 60К км. (което настъпи първо), а при положение, че Тип 2 е заместил Тип 1 през 2010-а, то това прави 6 години. Освен ако не си имал купен през 2010-а зелен, който да е сменен по-късно, да речем. Аз не се бях замислял много, но в сервиза ми направиха забележка и възнамерявам да го сменят веднага щом пристигне тук.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам какъв е попринцип. Аз я взех колата тук от Германия в началото на годината. До едно време е обслужвана само в Хонда, сигурно е сменян поне веднъж, трябва да видя какво пишеше в книжката. Може и да са наляли Type 2 хората, но с годините синьото май избледнява към зелено. Аз топнах една салфетка на капачката на радиатора и се оцвети в зеленикаво. Ще помисля за цялостна смяна лятото, като съм в БГ.

Редактирано от backstage

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

61 лева е туба от 5 литра Type 2 в Бултарко, аз това лято го сменях. Точно една туба трябва за цялостна смяна и ако нямаш проблеми с течове и т.н., го забравяш за 5 години или 60 000-70 000 km. 

 

P.s. Type 2 е син на цвят.

Редактирано от birev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

backstage, не съм сигурен до колко е удачно смесването на 2 различни типа антифриз. Ако можеш го смени сега изцяло. Последвалата смяна ще ти изкара 5 години или 100хил. км (по книжката за 8ма генерация, на 7ма би трябвало да е аналогично)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За смесването няма проблем:

 

Untitled.png

 

Не мога само да разбера 'що моят механик ми каза, че Тип 2 е заместил Тип 1 през 2010-а, а този бюлетин е от средата на 2004-а. И аз имам спомени, че съм виждал Тип 2 из онлайн магазините на дилърите в САЩ преди 2010-а, а щом е заводска заливка на 8-ма генерация, значи със сигурност е от поне 2005-2006.

Иначе да, синият е малко по-дълговечен от зеления. В Европа зеления го даваха 60К км. или 4 години, а синият е 100К км. или 5 години.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя Сивик е края на 2005 произведен и си е беше заводски напълнен с Тип 2 син. Първата смяна даже я дават на 150 000 км. или 10 години.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първата - да, даже в САЩ я дават 200К км. (120К мили). Говорим за после.

 

ПП Темите за антифриз - новите "маслени" теми във форума. :tooth:

Редактирано от user2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Червен (лилав) антифриз ако се сложи на същият мотор, може ли да има проблеми? Febi 19400.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В ето този документ се споменава, че не съдържа силикати. Цветът няма никакво значение. Антифризът на Тойота има същия състав, като този на Хонда, но е розов.

 

Untitled.png

 

А защо антифризите за Хонда (и азиатските марки като цяло) не трябва да съдържа силикати пише в този бюлетин на Хонда (от 1995-а).

Сега, дали става или не аз не мога да твърдя със сигурност, защото не съм пробвал. При онзи антифриз, който споменаха колегите в предходните мнения, има упоменат парт номер на Хонда, при твоя няма (виж PDF-a), но не мисля, че ще е проблем.

Това, което мога да кажа със сигурност е как се отразява неоригинално масло на скоростна кутя след 80К км. и да разбия митовете, че в скоростите на Хонда трябвало да се сипва сами и единствено MTF3. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Червен (лилав) антифриз ако се сложи на същият мотор, може ли да има проблеми? Febi 19400.

Аз съм с червен, но не помня каква марка беше.Някаква немска.  Двигателя беше промит хубаво с вода преди да се налее новият антифриз.  

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, и аз го налях колега. Бързичко стопля купето (ако е критерий).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Някой ползва ли антифриз WOLF G11 standard, да сподели впечатления, че днес ми сипаха такъв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами те като са ти го сипали пък ние кажем, че не става какво, ще го източваш ли? :)

G11, G12 и тем подобни Гоуф стандарт, да не говорим, че G11 е бъкан със силикати...

 

http://www.wolflubes.com/EN_EU/Products/product_50100.aspx

Хонда стандарт няма в спецификациите.

 

От сервизното:

 

If Honda antifreeze/coolant is not available, you may use another major-brand non-silicate coolant as a temporary replacement.
 

Майстори... Наливат братче квото им падне, Голфаджийски антифризи и 10w40 масло...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това е от хонда сервиз налято, не е от някой случаен :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А такааа :D Кажи поне къде го наливат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брех, ЮбиКо верно ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да

 

Доколкото ми казаха, все такива слагали, рядко някой сипвал оригинално на Хонда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам, то е страшна дилема с тея антифризи.

Даже за Ravenol-a от началото на темата не стана ясно.

Гледам какво ми каже сервизното :)

Ако след 60 000 км няма поражения да сложат пак от същия :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък не мога да разбера каква е драмата с тия антифризи. Оригинален струва в Бултрако, мисля, 61.50 лв. (защото толкова е тук). Това е цената за Тип 2, с други думи говорим за нещо, което ще изкара 100К км. И не мога да разбера какъв е проблемът за 60 лв. на всеки 5 години (или кой колкото там кара).

И ако това ви е скъпо, в UK струва 15 лири (да, петнадесет!) за 5 л. и с доставката излезна 42.50 лв. Не съм го взимал от там за да е по-евтино, а защото всички неща по колата си купувам от чужбина. От Бултрако не бих желал да пазарувам по ред причини. Взех си 2 туби по 5 л. и сегашния зелен ще го сменят в сервиза до пълно посиняване. Ако се справят само с една туба, е, другата ще остане за смяната на ангренажния ремък и водната помпа.

 

image.jpg

 

Колко по-евтино да излиза с друг антифриз?! Говорим за някакви левове... И постоянно драми става ли, не става ли. Цели теми със сулфати, фосфати и пр., дето съм сигурен никой във форума не разбира реално, а само от порчетени оттук-оттам неща. Намираш една информация на едно място, намираш я на още едно и 'щото понеже нали съвпада, а пък и го пише в интернет, значи е вярно. :D

Аз, като не съм сигурен в нещо, купувам оригинално. Като съм сигурен, без терзания подменям оригиналното, защото в повечето случаи има по-добро от него, въпросът вече опира единствено до цена.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Драмата е какво и защо аджеба са наляли Хонда сервиз :)

Сервизното казва Type-2, ако няма - друг без силикати.

Няма нужда да разтягаш локуми нито да повтаряш какво и откъде си купил и колко ти е излезнало - има го в горен твой пост.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам усещането, че това там не е Хонда сервиз, а е "сервиз". Тия от Юби-ко ходят на работа само за да се наплюскат на обед.

А това с цените го пиша за да си направят сметка хората колко всъщност струва оригинален антифриз и заслужава ли си поредните "Радини вълнения" относно някоя друга марка. Сметни колко ти излезе твоя, раздели го на 60К км. и после го умножи по 100К, колкото ще изкара Тип 2 на Хонда. Сподели после заслужавало ли си е упражнението. :)

Даже за тоя антифриз може да се направи една обща поръчка и да се приключи с тия теми. Не случайно по горе съм писал, че това са новите "маслени".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купих си правилния Хонда антифриз вече, сега въпросът е къде да отида, да ми го сменят грамотно?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ново мнение, понеже не мога да редактирам горното.

Видях поредната тема за антифриз в раздела за Jazz и потърсих нещо. Случайно попаднах на състава на антифриза на Honda, ако на някой му е интересно. Оказва се, че за Япония и САЩ/Канада го произвежда CCI. Ето състава, който иска да си го сравнява с останалите:

 

Untitled.png

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...