Jump to content
Togop

Леко отпушване на D15Z6

Recommended Posts

Колата е хонда сивик хетч 1.5 iLS v-tec D15Z6, мисля да я отпуша леко, като и сложа спортен колектор, cold air intake и нова генерация. Въпросите ми са свързани с премахването на катализатора има ли някакви проблеми и каква генерация би била оптимална, по принцип не съм фен на прекаленото пърпорене.

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази е 10тата тема честно . Генерацията на 50-55 вътрешно + резонатор . Няма проблем да махнеш катализаторите .

  • Нагоре 2
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега тази кола леко може да се отпуши с глава от D16Z6, делко и компютър, т.нар. мини-ме Публикувано изображение Отпушването е много добро...генерацията помага само тогава Публикувано изображение

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То ако става въпрос най-добре да смени скоростната кутия но той пита за генерация :) тай че ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То ако става въпрос най-добре да смени скоростната кутия но той пита за генерация :) тай че ...

 

Тук си много прав Публикувано изображение само една по-къса скоростна кутия и ще има коренно по-различни резултати Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да и накрая идва б18-то,така че си спести всички глупости и си карай нормалната кола или направо се мятай на друг мотор(но не д-серия)

  • Нагоре 6
  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом не си падаш по пърпорещи коли, задължително сложи 2 резонатора. Със сигурност има смисъл от втория. Казвам ти го от личен опит. За диаметъра са ти отговорили вече - 50/55, което от двете изпадне на кирия :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Не гоня нищо особено че да се мятам на Б серия, и с двигателя честно казано не ми се заиграва. Един много добър мой приятел ми подари хубав спортен колектор и ме надъха направо да оправя цялата генерация. Покрай нея ще се огледам и за някой интейк 2-ра ръка, че не ми се ръсят много пари. А и все пак колата ми е за всеки ден съобразявам се и с разхода :D Понеже има много дето вървят, но и горят като разпрани. Пък има такива сгодни откъм вървеж с доста приличен разход :)А NSX-а си ми е мечта и ми е много на сърце, един ден може би.. :)

Редактирано от Togop

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не гоня нищо особено че да се мятам на Б серия, и с двигателя честно казано не ми се заиграва. Един много добър мой приятел ми подари хубав спортен колектор и ме надъха направо да оправя цялата генерация. Покрай нея ще се огледам и за някой интейк 2-ра ръка, че не ми се ръсят много пари. А и все пак колата ми е за всеки ден съобразявам се и с разхода :D Понеже има много дето вървят, но и горят като разпрани. Пък има такива сгодни откъм вървеж с доста приличен разход :)

Колега ако колата ти е за всеки ден карай си я сток... няма смисъл да разваляш икономика... всяка една промяна ще ти увеличи разхода
  • Нагоре 1
  • Надолу 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Спортния колектор добре ,генерацията също и интейка ...то няма смисъл едното без другото.Намери си и една кутия от Д16з6 и ще си много доволен от вървежа на колата :) А относно разхода ,ся искате да ви върват колите и да погорват по литър два ..хахха ,е няма как да стане! Няма да ти се вдигне разхода драстично ,ако не си постоянно в втЪкаа :)

Редактирано от saaron
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

На икономиците спортния изпускателен колектор им е задължителен. Само тази промяна ги мята до към 120-125 коня и ~145nm, пълно е с дино тестове в нета. И честно казано, ако искаш да не ти се вдига разхода само това е достатъчно и разхода няма да се промени. Всичко останало ще качи някое и друго конче, което може и да не усетиш. Скоростната кутия им е другата голяма слабост, но тук вече задължително ще се вдигне разхода. Направи и генерацията като си мераклия. А интейк, ако взимаш гледай да е CAI или махни резонатора и си направи удължение на кутията до подкалника. Сега гледах прясно дино на D14ка с генерация и гърне Powerflow 50мм и SRI със спортен филтър и изкара 90 коня на диното, колкото е сток. Хубаво е и да изолираш EGR-то на всмукателния колектор.

Редактирано от EmZvr

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, не че нещо ама... занимаваш се малко с глупости. "Отпушването" на този двигател идва от скоростната кутия. Каквито и неземни модификации да направиш, ефектът ще е много далече от това да смениш кутията(освен ако не го надуеш с турбо). Щом желаеш да си осакътиш разхода, първото нещо е кутия с по-къси предавки. От генерация и филтър коне няма да изкараш, те се правят от гледна точка да не са рестриктор на силен мотор. Ти нямаш силен напилен мотор, така че и 80мм генерация да сложиш, само ще влошиш нещата.За да ти върви колата - къса кутия + олекотяване и на 14'' :))

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно подкрепям pano и не мога да разбера що сте му нацъкали минусчета.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Не гоня нищо особено че да се мятам на Б серия, и с двигателя честно казано не ми се заиграва. Един много добър мой приятел ми подари хубав спортен колектор и ме надъха направо да оправя цялата генерация. Покрай нея ще се огледам и за някой интейк 2-ра ръка, че не ми се ръсят много пари. А и все пак колата ми е за всеки ден съобразявам се и с разхода :D Понеже има много дето вървят, но и горят като разпрани. Пък има такива сгодни откъм вървеж с доста приличен разход :)

Колега ако колата ти е за всеки ден карай си я сток... няма смисъл да разваляш икономика... всяка една промяна ще ти увеличи разхода
И как ще му се увеличи разхода от отворена генерация и интейк,мммм???Като почне да диша по-добре колата ли?Разхода ще се качи единствено от смяна на кутията.Но нищо няма да го намали,то няма накъде повече.Ако човека иска малко по будна кола,е намислил точните неща за смяна.Ако иска развален икономик,на което съм страшен противник,ето начина-всмукател от З6,крайно предаване 4,25 или 4,437 и глава от малък витек,без значение кой... Редактирано от RadoslavKZ
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е хонда сивик хетч 1.5 iLS v-tec D15Z6, мисля да я отпуша леко, като и сложа спортен колектор, cold air intake и нова генерация. Въпросите ми са свързани с премахването на катализатора има ли някакви проблеми и каква генерация би била оптимална, по принцип не съм фен на прекаленото пърпорене.

Ти си си го измислил. Сетъпа ти е готов - 4-2-1 изпускателен, генерация 50/55(не повече, защото прекалено щироката генерация убива ниските). Колата заводски ти е с CAI. Може да махнеш кутията, да удължиш тръбата, да сложиш конусен филтър и да си направиш преграда, да не смуче топъл въздух от двигателния отсек. След това ако усетиш разлика, сподели :) Ако не усетиш, смени кутията :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да добавя, при икономика не се слага току така глава.Ако сложи директно главата от D16Z6, резултата ще е отрицателен или в най добрия случай няма да има разлика.Смени изпускателната система, както писаха пълно е в нета с дино графики на икономици, които след подобряване на изпускателната система са над 120кс.Но моляте сложи си и катализатор!

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Не мога да разбера защо във всяка тема за D15Z6/D15Z8 давате съвет за смяна на всмукателя. Това не е Z3 с неговата сламка, а и като цяло Z3 е много по-осакатен. Никакъв смисъл няма от тая процедура, освен ако не се портне всмукателя, да се смени дросела и други такива филми.

 

И с интейкове, генерации, спортни кабели, филтри и блабла разхода няма да се промени, така мен ме залъгахте на времето :D

 

И пак да повторя смени изпускателния колектор с 4-2-1 тия ~10 коня и 10nm въртяш момент ще ги усетиш 100%, колата става много по-приятна за каране, отпушва се доста във високите и катери една идея по-лесно баирите.

 

ilias До колкото съм чел на по-слабите двигатели катализатора е на изпускателния колектор тъй като там единствено може да се достигне оптимална температура за работата му, ако е отдолу е трудно да се достигне и няма да върши работа. Но пък на 1.4 е на генерацията та не знам :unsure:

Редактирано от EmZvr
  • Нагоре 2
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Достигат работна температура, но по бавно. Виждал съм tüv прегледи на ек3 с катализатор след колектора и си запазва евро нормите.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще видим с това, което съм запланувал как ще е. Не ми се занимава с пипане по двигателя, че тогава наистина започва големия филм.А относно интейка някакви насоки?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,явно не ти се наливат левове.най евтинко и с ефект е един хубав филтър,може и без интейк.спортен колектор и няква права генерация,по широка.с някво по широко гърне.после кат имаш лев,колата 6ти е отпушена за глави,скоросни кутии и т.н.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:) здравейте ,колегата EmZvr е прав за изпускателя ,аз също съм го правил на моята и има ефект особено в баир :D и го препоръчвам ! Успех:)
  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,явно не ти се наливат левове.най евтинко и с ефект е един хубав филтър,може и без интейк.спортен колектор и няква права генерация,по широка.с някво по широко гърне.после кат имаш лев,колата 6ти е отпушена за глави,скоросни кутии и т.н.

Като има възжмоност направо ще се мятам на рекс ВТИ, което ще се кара само за удоволствие.Искам да попитам с махането на катализатора и слагането на друга генерация и колектор, ще има ли проблем с ламбда сондата и компютъра, тоест ще трябва ли някакво донастройване.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти като ги махнеш колектора с катализатора на новия пак си има място за сонда , а на следващия катализатор няма сонда и няма никакъв проблем .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дайте някаква препоръка за спортния филтър. Мисля от ebay да си поръчам някакъв. Да ползвам ли тръбите от стоковия филтър или ще е по-добре направо цял интейк да взема :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложих колектора Twister 4-2-1, генерацията на 55 с 1 резонатор, едни пичаги в Сливен я правиха и останах много доволен. За сега съм със стоковото гърне, понеже я карам доста и не искам да ми раздува главата. В момента си е тиха, както преди. Само като я изрежа звука е леко агресивен и като си задържи обороти утихва. Двигателя в момента се успокой, осезаемо работи по-леко. За пъргавината лично аз усещам доста разлика, стана много по-пъргава и по-приятна за каране. Идва ред на филтъра.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купи си филтър от тук, няма смисъл от ибей. Вземи алуминиева тръба.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купи си филтър от тук, няма смисъл от ибей. Вземи алуминиева тръба.

Мисля да сложа панелен, като се преправи леко кутията да влиза повече въздух.
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момци, дайте идея какво крайно гърне да сложа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ако имаш възможност си сложи крайно гърне Twister. Звука на тези гърнета е страхотен. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравейте колеги наскоро сложих колектор 4-2-1 и тръби с резонатор размер 50 на D15Z6 ,ламбда сондата бе преместена в края на самия колектор,след монтирането колата определено започна да върви по добре но понякога  започва да придърпва в ниските , и понякога губи обороти, преди това с фабричния този с катализатора нямаше подобни проблеми някакви идеи ? благодаря! 

Редактирано от neon309

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единия вариант е ламбд сондата да дава грешна информация.Обърни и внимание и не съм сигорен дали е хубаво да седи чак толко в края на колектора.Най-добре от дето почва 2-ката.Ако проблема нети е от изпускателя търси го в всмукателя.Нещо и дава грешна информация.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз така бях мислил питал с какво да засиля д14ката,но се радвам,че не направих точно д14ката, а направо сложих б16 и съм доволен, като цяло вървеж и  разхода който е 1-2 литра което е смешно..и не са нужни 3000 бона да поддържаш б серия ..... 

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...