Jump to content
MegatroniC

Чистачки за Jazz

Recommended Posts

Някой сменял ли е перата на чистачките?

Какви и от къде.?

Сложих някакви измислени от едно магазинче но стържат яко, :)

Ще ми се да намеря качествени и безшумни, но нямам време да обикалям по магазините. 

Редактирано от MegatroniC

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз, смених само на задната чистачка перото,сложих зелено, силиконово, че не намерих начин как да я разглобя и да сменя цялата,за сега чисти добре,предните са от меките рамена,някакви средна цена бяха,вършат работа,в магазин за автоаксесоари ги купих всички неща.Късмет колега.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложих Trico NeoForm.

Страхотни са. Чистят много добре, направо перфектно. Няма ги онези черти дето остават след евтините пера. Безшумни са и се монтират много лесно. 

 

 

http://2dvornika.com.ua/dvorniki_i_stekloochistiteli_serii_Trico_NeoForm.html

 

п.п.

Не смених само перата а целите чистачки. 40 лв инвестиция, но за мен си заслужава.

Редактирано от MegatroniC

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, бихте ли ми препоръчали чистачки . Преди време взех някакви немски (водили ги "дъщерна" на Bosch), но не бях доволен. Тази от страната на пътника, точно в средата, не успяваше да обере мокрия слой и ме дразнеше . Тея дни върха на едното перо се скъса и реших, че сега е момента да ги сменя и двете. Казват ми, че Bosch били най-добре, но нещо не мога да се ориентирам, тъй като намирам такива от въпросната марка както за 25-28 лв., така и за над 50 лв. Каква е разликата, не става ясно, тъй като няма кой знае какво описание за продукта.

Та, ако някой е сменял наскоро чистачките и е доволен, ще се радвам да сподели мнение :).

Благодаря предварително за отделеното време.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Силно препоръчвам Trico NeoForm. Както колегата по-горе, така и аз съм много доволен, особено в този сезон.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А откъде могат да бъдат поръчани, тъй като в нета нещо не откривам бг магазини, които да ги предлага.

 

п.п. от Пловдив съм, така че може и offline някъде :).

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си ги взех от https://autobox.bg/services - отидох на място във Варна и получих страхотно обслужване и консултация, те ми свалиха и поставиха новите чистачки. В Пловдив имат 3 обекта, избери в кой ще отидеш, ако се спреш на тях.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задната я поръчах от Ebay. След няколко опита се отказах да намеря заместител из Варна. Китайски боклук, но засега чисти добре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.avto.bim.bg/Ramo-za-zadna-chistachka-350mm-za-HONDA-JAZZ-ot-2002-do-2008_p54159m788.html#tab1

 

Нищо по- добро не съм намерил. Моята още не съм я сложил, чакам старата да сдаде багажа, но е едно към едно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реших си проблема със задната чистачка вчера. :)

В мосю Бриколаж намерих силиконови пера за 5.49лв. Комплект 2 броя по 610мм. Извадих си старите резнах си от тези и работата заспа. Чистят перфектно и безшумно :) , даже остава за още една смяна. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ще взема и аз да мина тогава през bricolage, че моята я смених с едно перо, дет' само маже и много ме дразни.

Предполагам, че са само един, бичим тея пера на 610мм .

Редактирано от vesivanova
Предходното мнение не се цитира и др.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Trico-то изгоря от слънцето и взеха пак да дращят по стъклото.

Хубави са, но в началото. Няма да ги повторя.

Сега съм се спрял на Bosch AeroEco, но се чудя какъв размер дясна чистачка да сложа.

Колата я взех с 360мм, но такъв размер тука не намерих. Като слагах trico купих 350мм, но ми малееше.

Някой пробвал ли е с 380мм?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По документи 51/38, задна 35-36. Записал съм си го от някъде и в момента съм с такъв размер /китайски от Практикер - почти без пари, но вършат работа/

Редактирано от ИцоД
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От година съм с Bosch AeroEco 15 и 14 инча отпред, задната е Bosch H354. Като нови мажеха или пропускаха петна в едната посока, но след година работа се "разработиха".  Над 15 инча при употреба в движение забелязвам известно чукване в крайно ляво положение.

 

Редактирано от RustyGun

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
На 28.01.2019 г. at 20:17, ИцоД написа:

По документи 51/38, задна 35-36. Записал съм си го от някъде и в момента съм с такъв размер /китайски от Практикер - почти без пари, но вършат работа/

 

Как забравих, че имам Хайнес за модела. Като каза "документи" и се сетих.

20" за шофьора и 15" за пасажера.

 

В момента съм с 21" (530мм) явно затова 380мм отляво ми изглежда, че ще е голяма.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък, понеже съм с точните размери в момента (51/38), днес се зазяпах в лявата и установих, че 53 също е съвсем нормална при 38 малка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://kolalok.com/chistachki/honda/jazz.html

карам с такива и са добри https://www.autopower.bg/%D1%87%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%87%D0%BA%D0%B8-bosch-honda-jazz-2-gd-1.2-3397007503-g7386c125-i10611232.html

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

задна https://www.autopower.bg/%D1%87%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%87%D0%BA%D0%B8-denso-honda-jazz-2-gd-1.2-dra-035-g7386c125-i22468200.html

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...