Jump to content
Xizario

Въпрос за Тое на задният мост.

Recommended Posts

Здравейте,На кратко, направих реглаж на предницата и там всичко е наред вече. От разпечатката стана ясно че има "проблем" и със задният мост.На лявото и дясното колело имам Toe по -0.07, общо за двете гуми -0.15.Сега, това което четох (и ме посъветваха в сервиза) е да се регулира. Границите които Хонда дава за задницата са от 0.04 до 0.08 доколкото видях. Демек, сходимостта трябва да е положителна.Като цяло търсих информация, но не можах да намеря достатъчно мнения на които да мога твърдо да вярвам. До тук това което знам е че Toe-in на задницата спомага за стабилността в завой, а Toe-out, увеличава шанса за презавиване. Въпроса ми към вас е има ли някакви ползи все пак от отрицателен toe на задните гуми, и ако да, какви? Ще се радвам ако споделите опит. Нещо синтезирано което намерих е:Positive rear toe can make the car drift longer, more stable and easier to control, and on some cars it can give a little more traction to help acceleration. Negative rear toe makes exiting and entering drift easier. Positive front toe makes the car more stable on the straights, but it doesn't handle as well. Negative front toe makes the car more responsive to steering, and can help with handling, but the car becomes more unstable. Поздрави,Васко

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега мога да помогна само с текста на английски,който е за кола със задно предаване,което променя доста нещата Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Camber - е наклона на колелото. Toe - е сходимоста. Ползите от проблем със сходимоста са за гумаджиите, а не за теб. При липса на сходимост колата почва да "яде" гумите. Хонда си имат прекрасни начини за корекция на наклон и сходимост. Единстен вариант да не може да я вкараш в норми е да имаш мноого крив заден носач, което трудно остава незабележимо. Не се занимавай с глупости ами намери стенд и си регулирай задницата. Ползата, че ще дрифтиш по-дълго ще се направя че не съм забелязал :) По принцип се опъват и не искат да се занимават със сходимост на задниците на Хонда , защото по закона на Мърфи в 80% от случаите болтовете се късат и става голямо мазало. Съответно не им се занимава да си отварят бела и в мнозинството от случай отказват да се занимават.

Редактирано от no1else

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Остави Хонда ,кажи за кой Сивик става въпрос,че не са им много еднакви задниците.Има доста проби с различни ъгли на 5 ген. и зависимостта е обратно пропорционална ...стабилност спрямо износване на гуми.Общо взето по-добре да се инвестира в амортисьори,отколкото в ъгли за сметка на гумите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здрасти колега - няма да имаш никакви проблеми - нито последствия за гумите - разликата е минимална - поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...