Jump to content
bestlap

Смяна на маншон на кара?honda Civic?

Recommended Posts

Добър вечер днес вкарвахме на приятелката ми колата на канала Honda Civic 93-94 1.3 бензин ако не съм в грешка :) и видях че от дясната страна се е сцелип маншона на карето и го намазах с грез доста и сложих един плик и го овързах със едно здраво тиксо доста добре го опаковах .. 8) 8) но понеже искам аз да и го сменя и ме интересува за малко помощ?Значи като сваля гумата + апарата и диска какво още трябва да сваля за да стигна до него понеже никога не съм сменял такъв маншон ако може малко за помощ :);) ще ви бъда благодарен ако кажете и орентировъчна цена ? Мерси предварително 8)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хммм... като за начало връщаш всичко на мястото, пускаш колата на земата, и през централния отвор на джантата развиваш 32-ката с голям инструмент... с обикновено гидоре няма да стане, ще ти трябва голямо рамо за развиване/завиване на гаиката коиято държи карето.След като го лашнеш/развиеш, вдигаш колата, сваляш гумата, и откачаш ябълковия болт от долния носач, чак тогава ще можеш да извадиш полуоската с карето от мястото и (като внимаваш да не дърпаш полуоската да не я разглобиш вътрешното каре.Предполагам не успях да ти го обясня добре, без снимков/видео материал.. толкова мога :)edit: малко снимки по въпроса ... http://www.honda-acura.net/forums/showthread.php?t=173647http://www.4130-products.com/step/cvboot/index.htm

Редактирано от vex

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кое каре външното или вътрешното ? Ако е външното, развиваш централната гайка, също така откачи кормилният накрайник или долният шарнир(може и двете :) ),за да може да извадиш карето.П.П:Колегата ме е изпреварил :) За да ти е удобно извади цялата полуоска.Карето е с вътрешна зегерка ,излиза с удряне.Цената на маншона беше някъде към 20 лв .

Редактирано от AMD

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам сервиз за ремонти по колата и не съжалявам

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам сервиз за ремонти по колата и не съжалявам

;) много полезно мнение ,но доколкото разбрах колегата иска да пробва сам да го смени :D ако успее да се справи Браво на него ,ако ли не, има сервизи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега, смяна на маншона е 15 лв за труд. и повярвай ми си заслужава поне двойно. според мен не се занимавай, че може и по-голяма беля да направиш и няма и до сервиза как да я закараш после.ако па си решил твърдо да го сменяш сам по-горе ти обясниха. гледай да не вадиш вътрешното каре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...аз съм си сменял и двата единственното трудно нещо беше да развия голямата гайка.Аз супих един инструмент и се наложи да искам от познати друг.Ако нямаш подходящ много ще се озориш иначе останалото е елементарно и описано горе в снимките :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма лошо човек сам да си пипа по колата,е не навсякаде но смятам че технически грамотна личност може да си смени сама маншона.Сега това не е много лесно нито удобно за работа и отнема бая време без нужните инструменти.Имаи впредвид че и природата е против теб-навън е -16 градуса.Освен голямото разглабяне и сглабяне голям проблем(поне от мои опит) е свалянето на старото каре от полуоската-тоя вътрешен зегер понякога така се запъва че няма сваляне ,толкова го млатихме с чука че карето се пръсна а частта която остана я свалихме с ъглошлаиф. Ако наистина смяната в сервиз е 15лв веднага ги прежалвай и после ще си свиркаш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с същата колица и още като я купих сменях и 4 те маншона (първо един след това ме хвана музата) та преди 3-4 месеца цената на един маншон беше към 8 лева, но си вземи и скоби че тези вътре не стават за нищо. Цена за сервиз не мога да ти кажа защото си ги сменях аз, а и работата не е бог знае колко че да даваш излишни пари! Колегата горе ти е обяснил как се прави ако още не си го разбрал пиши ми мога да ти обясня на по прост език, но приеми 1 съвет извади цялата полуоска че иначе каретата много трудно излизат и най-много да избиеш сачмите:D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам сервиз за ремонти по колата и не съжалявам

Един познат, си беше платил 20 лв за смяна на маншон, в сервиз ( и маншонът от него) и като погледна след седмица - изненадаа, пак сме със стария, скъсан маншон. Айде нов, айде "направи си сам", че да ти е мирна главата.И за да не съм, съвсем, офф, ще кажа, че след като си карал, със скъсан маншон, дори и малко, то в карето е влязъл прахоляк/боклуци/камъчета и най-доброто, което можеш да направиш е, да го промиеш от греста( с бензин, кореселин и пр.) + нова грес и тогава новият маншон.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, което казва колегата е добре да се направи :) защото иначе ще прецакаш каретата. Относно сервизите няма смисал да се ползват за нещо което сам можеш да свършиш за 20-30 мин. Трябва ти само един човек да ти помага при отвиването и завиването на голямата гайка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички отзовали се да се занимават с мен :) сега ходих до един мой приятел който има магазин за авто части и каза че по каталог са 4-ри а тои има 2-от тях и ми ги даде на смешни цени са.... но въпросът ми е дали ще стане поне един от тях или да му казвам да се обажда утре и да поръчва от другите ? Ето снимки :) :http://www.picvalley.net/u/2824/3129909812...nSMfZdvGS8x.JPGhttp://www.picvalley.net/u/2476/1204374731...aclcPr6sdMm.JPGhttp://www.picvalley.net/u/2681/1404059324...lx9Rl7ciAmM.JPGРазмерите са следните:1-вия: малката дупчица:2см. Голямата дупка:7.6см (до колкото съм премерил със шублера :( че все пак е гума може да бяга с 0.1 0.2 :( )2-рия: малката дупчица:2.3см Голяма дупка:8.3Ще съм много благодарен ако можете да ми помогнете :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми замери си на колата, имаш шублер. мериш полуоската( най-вероятно под маншона ще е по-дебела), мериш карето и си готов.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми замери си на колата, имаш шублер. мериш полуоската( най-вероятно под маншона ще е по-дебела), мериш карето и си готов.

Проблема е че приятелката ми ще си дойде утре вечер че днес сутринта отиде на София на лекции ..... :( а аз искам като си дойде направо да я правя и ако не са тези размери да поръчвам други :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако някой знае дали е един от тези ще ми е от голяма полза отоговора :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че беше 1 вия маншин поне размерите ми са позмати като сменях моя и аз по размери го търсих ;) за сигурност ;) Но все пак съвета ми е премери го от колата и си вземи точния рамер не се набутвай :cool: все си спомням че 78 милиметра беше външния диаметърмерен от външна страна на маншона ;) демек 1 вия е твоя но това беше преди 4 месеца и може паметта да ме лъже ;)

Редактирано от ArowanA

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси много! ако някой знае на 100% нека драсне ако не здраве да Е !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утре вечерта късно ли е за размерите ? Имам малко работа по едното колело и ще го примеря маншона.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега замерих на д15в2 карето и 85мм.Мисля че втория маншон които си дал за пример е твоя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай колега, нямах никаква възможност да го примеря :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега замерих на д15в2 карето и 85мм.Мисля че втория маншон които си дал за пример е твоя.

D13-ката е със същите карета.. гледай нещо 82-85мм и надявай.... Що не си взе един универсален, да не се занимаваш? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви много на всичките ;) и няма нищо че не си имал възможност да го премериш !А @Player101 ем не знам тия универсалните как се слагат като са по тесни и т.н ? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С малко закъснение :( диаметъра към полуоската ти е 23мм а към колелото е към 90 мм ,така че вторият модел които си изброил ще пасне.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-тесни, но се разтягат повече. Слагат се с машина с въздух която го разтяга и се слага без да се сваля карето, става за две секунди. Ти обаче нямаш такова чудо на техниката, затова другия вариант за който само съм чувал е : режеш една бутилка от Кола, обръщаш маншона наобратно и го навираш ( бутилката от кола действа като фуния) без да сваляш каре :( Иначе универсалните се разтягат зверски( виждал съм маншон 60мм как става поне двойно)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви много на всички !Като го сменя ще пиша :P:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви много на всички за помощта вчера го смених без никакъв проблем !Единя който казахте че ще стане стана ! Мерси много на всички ! ;):(;):lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Знае ли някой като се изкара вътрешното каре дали изтича маслото от скоростната кутияна на сивик 6

Редактирано от nelikb

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

изтича маслото ........... :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е задължително да изтече :lol: повдигаш я малко повече с крика, и няма проблеми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...