Jump to content
yanko_b

Пак за камерите

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Някой,знае ли къде са тези камери на магистрала Тракия от Пловдив за София.Всеки път като минавам гледам за камери и не мога да ги видя.Виждам табелата за видеоконтрол но не и камерите.Ако някой ги е виждал и знае да каже,че всеки път като пътувам ме е страх да вдигна над 130

Редактирано от yanko_b

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега , карай си 130/140 и тогава няма значение къде са камерите :)

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошото е,че се отпускам понякога,а не ми се плащат глоби ,затова и повдигнах темата,знам,че е най добре да карам с тази скорост,но понякога се налага да изпревариш или просто си се замислил или заговорил с някой и хоп може да има изненада.По комфортно ще се чувствам ако знам каде са.Дори си мисля ,че е добре да се направи карта с камерите която да се обновява постояно и да знаем каде са камерите,понеже и към морето като пътувам пак е шок

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми колега така е :) И на мен не ми беше приятно като се връщах от морето да карам до Стара Загора с 60/90 обаче нямаме нито пътища , нито култура на шофиране , нито табели от къде да минеш та затова по-спокойно шофиране и опознаване на България :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

......понякога се налага да изпревариш или просто си се замислил или заговорил с някой и хоп може да има изненада.

Taka e, дяволски си прав!!!, един момент невнимание и после цял живот мъртъв :) мани ти ми ша отрепеш и някои друг дето си кара кротко и е мислил че ще стигне жив, но не е предвидил че ти знаеш къде са камерите и фърчиш с 180 а и на всичко отгоре си се заприказвал, или си се замислил може ли да вдигнеш още, или ти е дошъл СМС от "Сделка или не" че си избран за играта. Хич няма ти тряя да ги знаеш къде са :) за собствената ти и чужда безопасност :) Аи да питаш къде са градските щото може да минеш не с 50 ми с 60 хубуу ама тея дето уж днес ще снимат поне с над 150 за кво са ти :)
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Лошото е,че се отпускам понякога,а не ми се плащат глоби ,затова и повдигнах темата,знам,че е най добре да карам с тази скорост,но понякога се налага да изпревариш или просто си се замислил или заговорил с някой и хоп може да има изненада.

Всички камери имат "аванс" от 14км/ч. Това, че си се заговорил или замислил или изпреварваш не е никакво оправдание да не спазваш ЗДП. Все едно да кажеш, че си минал на червено или не си намалил/спрял на пешеходна пътека понеже си се "замислил". Знаеш, че последствията могат да са фатални.За мен е хубаво, че има все повече мобилни камери, които всеки ден си менят местата. Поне една част от хората на пътя ще се замислят дали да не си карат по ограничението. Колко пъти ми се е случвало да тръгвам да изпреварвам със 130 на магистралата, когато от никъде виждам дългите на някой дето се е налетял с 200... Редактирано от Veseliq

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Факт е, че се кара несъобразително по нашите пътища... редовно ми се случва да карам с около 140-150 (докато изпреварвам спокойно на магистрала) и отзад от нищото да се появят фарове и човек на задното ми стъкло... кво правим тогава... газ да довърша изпреварването и много псувни по негов адрес...Карайте си в ограниченията, спокойно и лежерно... хем ще спестите някой лев от гориво, хем ще ви е по-мирна главата ;) Иначе има една камера до Хепи в посока софия (някъде 5-6 км. след като излезете от Пловдив) (снима в двете посоки) и от Пловдив за софия снима в гръб на доста далече ;) По пътя за морето не ги зная, ама там съм по-кротък - с 1 час по-рано да пристигна вече не ми е цел (не е хава да държиш 180-200 непрекъснато и само да се нервиш) ;) В града не зная да има фиксирана камера за скорост, но последните няколко дни се навъдиха много мобилни - някои са на старите си места на сянка, някои има около митницата, на околовръсното, из тракия ... а бе откачена работа :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса беше за камерите на магистралата Пловдив-София.Има 2 стационарни кутии за камери в двете посоки на пазарджишките Шелове,не винаги има камери там обаче,те ги местят. И все пак трябва да се внимава.Макар,че аз не вдигам повече от 140.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

В тоя форум винаги ще се намери някой да дава акъл на другите. Човека е питал къде има камери, а не с коя с коя ръка си бъркаме в носа докато караме и хубаво ли ни става от това? Като не можете да отговорите по темата, не пишете излишни коментари.п.п. по темата за камерите ще добавя и 6 (мисля бяха) камери на мотела на Ихтиман.

Редактирано от nicki
  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Евала на двамата колеги.Точно въпроса беше за камерите,а не за акъли как и с колко да се кара.Саглесен съм с всичко което сте писали,но нямам нужда от съвети за това с колко да карам.Освен това ,аз не съм на 18 години да се напъвам да карам бързо и да се трепя или да трепя другите.На всеки се случва да вдигне повече от позволената скорост несъзнателно или точно поради причината, че си тръгнал да изпреварваш тир и отзад хварчи някой 18 годишен с на баща му колата и кво няма ли да настъпш да минеш по бързо или ще се туткаш и язък, че караш хонда.Поглеждаш в километража и хоп 150-160км и камерата те спипва и плащаш на хубавата ни даржава излищтни пари.Въпроса мисля,че беше ясен,макар че пак не разбрах каде точно са камерите и как така ги местят.И въпроса беше предимно за пътя Пловдив -София и обратно,пък за морето някой,които знае да каже ще е от полза

Редактирано от yanko_b
  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде са камерите знаят само полицаите които ги слагат;А къде има кутии за камери-от София до Бургас?1 На Лукойл Ихтиман ,2 Шел Пазарджик ,3 преди Стара Загора до летището ,4 на излизане от Стара Загора преди Метро ,5 с.Подслон ,6 Н.Загора с/у Лукойл ,7 с.Съдиево ,8 На Ромпетрол преди Бургас -тази май е най-новата която знам

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и една на "Аутлет магазина " м/у Пловдив и София. Това е един голям магазин, с много табели за него и има надлез за пешаци преди него. Вижда се от високо!!! Други камери по тая аст не знам да има. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги от Пловдив има камери вече на всеки изод от града ,да знаете .Лично видях онзи ден тази която е на карловско шосе точно на пункта на КАТ.Камерата е сложена от горе и е от тези големите кутии които снимат за превишена скорост.Хваща те точно като се покажеш от завоя.Отделно ми казаха,че имало и на митницата като излизаш от града и посока стамболииски преди надлезчето пак преди да излезнеш от Пловдив.Предполагам че има и на другите изходи.Бадете внимателни и на щрек

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази в началото на Стара Загора до летището, вмомента е празна, няма нищо в кутията. Иначе по пътя за магистралата малко преди детелината има камера до една автокъща където ограничението е 60, така че внимавайте.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да отговоря на въпроса на колегата.Не във всяка кутия има камера ,защото за момента няма толкова средства да се закупят камери за всички кутии,така че ги местят на няколко месеца съобразно трафика.Обикновено се вижда къде има и къде няма през прозорчето,само че докато видиш и ако си с превишена скорост са те заснели вече:lol:,така че се намаля на всичките.Извода-не правете нарушение за да нямат пари за повече камери:lol:А колегата stoian stoianov е абсолютно точен за разположението на останалите камери по магистралата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...