Jump to content
angelY

проблем с хидравликата

Recommended Posts

Здравейте юнаци,През септември купих honda stream 2.0 ivtec, направих и цялото обслужване, съответно смених и течноста на хидравликата с оргинална течност от honda. Появи се виене на помпата, явно че старата течност не е била оригинална. Малко преди нова година сипах и добавка на STP за хидравлични системи, но виенето не изчезва. Дали някой от вас е имал подобен проблем и дали мога да получа някакъв съвет за решаване то му.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest necentrovaniq

Нова помпа или рециклиране на старата. от 300 лв нагоре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери ремъка на хидравликата да не е пренатегнат

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В книжката на Сивика пише - "нормално е виене на хидравличната помпа при по-ниски температури на околната среда..."

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 приятел се занимава точно с хидравлика. Каза, че може да е семеринг (старото масло да си е загубило вискозитета и за това се проявява ефекта при новото). Също може да има и въздух в системата. Ремонта на помпата е о/о 60-70 лв.necentrovaniq, не бързай да пишеш цени така скоростно дори без да се знае какъв е проблема. А както пишело в книжката на Сивика... може и да няма проблем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest necentrovaniq

necentrovaniq, не бързай да пишеш цени така скоростно дори без да се знае какъв е проблема. .Толкова ми взеха едни майстори миналата година за рециклиране на старата.Имах същите проблеми като колегата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора, здравейте! И аз имам малък проблем с Хондето... Понякога се чува едно скрибуцане откъм волана (извинявам се за израза, но няма как по друг начин да го опиша..). Не е винаги, но откакто сменихме всички ремъци, масла и чудеса сме изминали 2000 км и доскоро не се чуваше подобно нещо. И се чува основно когато се върти волана. Незнам от какво е, а не ми се иска да я водя още на майстор. Дали е от хидравликата или някой ремък е опънат?? Тук четох доста мнения и подобни проблеми... ще съм много благодарна ако някой има представа какво е и пише скоро.. :D:D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Дали е от хидравликата или някой ремък е опънат?? :P:rolleyes:

Хлабав - този на хидроусилвателя.Отвори капака и сама ще разбереш. Редактирано от sebulba

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...