Jump to content
voroshilov

Какво хидравлично масло да долея?

Recommended Posts

По принцип всяко хидравлично ли става и дали трябва да го източа и да сипя новото или може само да доливам?Другия ми въпрос е дали трябва да е на максимума или няма проблем ако е малко над минимума :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип всяко хидравлично ли става и дали трябва да го източа и да сипя новото или може само да доливам?Другия ми въпрос е дали трябва да е на максимума или няма проблем ако е малко над минимума :D

Ако преди това не си го сменял и не знаеш каква марка и с какви показатели е шанса да го пресечеш е доста голям, а нивото аз лично го оставям една идея под макса

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

отиваш в бултрако купуваш си един литър хидравлична течност хонда и си готов :D мисля че беше около 30лв. литъра.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

отиваш в бултрако купуваш си един литър хидравлична течност хонда и си готов :D мисля че беше около 30лв. литъра.

28лв. да бъдем по точни :D , имам почти цяла бутилка в багажника

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип всяко хидравлично ли става и дали трябва да го източа и да сипя новото или може само да доливам?Другия ми въпрос е дали трябва да е на максимума или няма проблем ако е малко над минимума :)

Без значение на кой производител е .Необходимо е да е Червено и да е отбелязано че е "АТF" - 1L е от 14-16лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Необходимо е да е Червено и да е отбелязано че е "АТF" - 1L е от 14-16лв.

ATF не е ли automatic transmission fluid?А Хонда пишат да се ползва PSF - power steering fluid , едно и също ли са? :) Редактирано от Restless

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз по спешност налях ATF Castrol червена 12 лв./л. и няма проблем вече 2-3 месеца.Почти съм сигорен, че течноста в хидравликата е ATF то даже на бутилката отзад си пишеше "за хидравлични системи" или нещо такова. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мииии след търсене по форуми - хонда ползват хидравличната течност и за охлаждане на помпата, не знам дали за 15лв си струва тръпкатаСпоред разни хора на vtec.net течността е производна на Dexron IId, но не е 100% идентична.

Редактирано от Restless

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми ако нивото е около и под минимума сигурно... или веднъж на 2 години според Хонда :censored:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...