Jump to content
Guest dipkaloyan

полуоска за хонда Civic 1,6 16v Abs+4wd (d16z7)

Recommended Posts

Guest dipkaloyan

Здравейте, колеги! Вчера ми се счупи, дясната полуоска на колата ( гледано по посока на движение-напред). Тя е: Honda Civic 1,6i 16V V-TEC 125 k.c. ABS+4WD. Ще съм ви много благодарен, ако ми кажете откъде мога да си намеря втора употреба или поне от кои други ХОНДИ може да използвам дясна полуоска. Предварително, ви благодаря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest dipkaloyan

Здравейте, колеги! Вчера ми се счупи, дясната полуоска на колата ( гледано по посока на движение-напред). Тя е: Honda Civic 1,6i 16V V-TEC 125 k.c. ABS+4WD. Ще съм ви много благодарен, ако ми кажете откъде мога да си намеря втора употреба или поне от кои други ХОНДИ може да използвам дясна полуоска. Предварително, ви благодаря.

Не знам колега къде ти се е счупила,но без проблем може да се завари.Над счупеното място се слага втулка и се заварява без проблем на аргон.Стига да не е някъде при шлиците.
Мерси! А,трябва ли после да се балансира на ново?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не бих карал със заварявана полуос - без баланс...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не бих карал със заварявана полуос - без баланс...

Защо?!Трябва да я завариш много на криво за да усещаш тресене.При заваряване с аргон не можеш да я "Разбалансираш",защото ако се сложи добавачен материал,той се разлива равномерно.Отгоре на това,полуоската е тънка и дори да имаш някъде малко повече материал ,заради малкият диаметър периферната скорост е много малка и няма да се усети нищо.Не съм чувал някой да балансира полуоска,за кардан съм съгласен.Кардана има 2,3,4,5пъти по-голяма скорост на въртене и всяка разлика в тежеста се усеща многократно.Тук играе роля диаметъра и периферната скорост,както и дължината на кардана или полуоската.Не на последно място,полуоската е детайла с най-малка скорост на въртене от ходовата част.Заварявал съм доста полуоски и валове,не съм имал ядове.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Al_Capone

При добър заварчик и равна повърхност, не би трябвало да има проблеми стига да не е покривена полуоската при счупването.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки здрав вал / ос / има критични обороти, при които се появявят вибраций, водещи до непрекъснато ударно натоварване / резонанс / на опорните повърхности / двата края /. Добрият заварчик и равните повърхности не вършат работа, поради факта, че двете рамена на полуоста няма вариант да се заварят в една права. По принцип с индикатор и захващане на центрови отвори в двата края се постига някакво изправяне, но дали заваряването не променя нещата.Ако критичните обороти на оста са при някаква постоянно поддържана средна скорост на автомобила - проблемите няма да се забавят.П.П. Периферната скорост в случая няма връзка точно поради малкия диаметър.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами какво да ви кажа. Имам претенции за много добър заварчик с телоподаващо. Но никога не бих се наел за заварявам полуоска. Колкото е по-дълга, толкова по-голям е диаметъра й. Абсолютно същото, като кардана. Да сте виждали кардан без балансьорка? Почти всички полуоски, които са отляво, са тръби, те са по-устойчиви на вибрации, и имат балансьори. Изключение правят доста френски автомобили, които имат допълнителен вал с лагер, така, че и двете полуоски да са с еднаква дължина. Е, и не само френски.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички, които се отзоваха на помощ. Намерих си полуоска и я смених. Темата може да се затвори. Благодаря.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...