Jump to content

Recommended Posts

Такааа ... понеже в последната седмица десетина колеги ме питаха как да си ги направят реших да пусна една бърза тема, в помощ на останалите, които решат да ги направят по този начин.

 

За целта ни трябват още 2 двойни фасунки (като за стоповете, в смисъл да са габарит + стоп в едно), малко кабеляк, поялник, изолирбанд и малко търпение.

Като за начало оголваме по малко от настоящите кабели за стоп светлините, към тях запояваме необходимия ни кабел (трябва да е с 3 жици), като следим цвета на жиците, защото после ще трябва да свържем и вторите фасунки към тях. След това ги изолираме с изолирбандчето.

Публикувано изображение

 

Uploaded with ImageShack.us

По същия начин запояваме тия трите жици към допълнителната фасунка и я слагаме във дупката за стопа за мъгла. (вътре във самия стоп за мъгла има и рефлектор за мъгла, който е желателно да се махне, като се разглоби стопа, защото иначе левия допълнителен стоп свети малко по-различно от десния, но не е задължително) Аз не съм го махал. И в случа крушката за мъгла остава сираче :D По нататък мисля да я вградя във задната броня като на Прелюдите.

Публикувано изображение

 

Uploaded with ImageShack.us

Аз съм си я залепил да не подскача и да тропа.

Публикувано изображение

 

Uploaded with ImageShack.us

Същото се повтаря и от другата страна, като там има една уловка ;) мястото за втората стоп свтлина е запушено и трябва да се пробие, но това не представлява трудност. Пробиваме и повтаряме всичко, което сме направили с левия стоп.

Публикувано изображение

И накрая (както казва Супер Бианка) турудуду тутуут - имаме USDM стопчета

Публикувано изображение

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Забележка: Знам че е грозен кабела ама не ме ебе, няма кой да ми гледа в багажника :P

Редактирано от rulemaker
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре това е от стопа за мъгла нали? ако е така не става ли просто със закупуване на една фасонка като нея и да пуснем просто кабелите от другия фар за мъгла и да са постоянно включени:D мисля че е по-просто забелязах някои колеги от варна които са с ямболските регистрации са така на този принцип :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, аз си направих стоповете така но не съм пускал допълнителни кабели:D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм така само че на 5г хеч мн яко

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе колега, аз се чудя как да се отърва от моите хамерикански фарове, пък някои искали такива... :D Просто тоя червен мигач, който на всичкото отгоре е комбиниран с габарита, изобщо не се забелязва!Вместо класическото "Жълто - Нищо" имаш "Червено - Слабо червено"с което шофьорите тук просто не са свикнали.Може да изглежда дребен проблем, ама на няколко пъти щяха да ме отнесат на кръстовища досега.Пък колко ругатни отнасям дневно :PДруг проблем е цената на комбинираната крушка. Често горят, а за под 5лв бройката не се намират...

Редактирано от TipoMan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре това е от стопа за мъгла нали? ако е така не става ли просто със закупуване на една фасонка като нея и да пуснем просто кабелите от другия фар за мъгла и да са постоянно включени!!! мисля че е по-просто забелязах някои колеги от варна които са с ямболските регистрации са така на този принцип :)

Мне не става така. Хващаме "ток" от стоповете. Там както вече казах фасунките са двойни и имаме габарит и като натиснем спирачката имаме и стоп. Ако ванем "ток" от стопа за мъгла и си сложим единична фасунка като на стопа за мъгла ще имаме просто 2 стопа за мъгла, а не габарит и стоп.

 

п.п. TipoMan на Сивиците мигача си е отделно, не е като при теб. Мигача при нас е под или над стоп светлините, не са в една секция, та няма проблем.

Редактирано от rulemaker
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един тъп въпрос, каква е разлика межу европейските и Юсдм-а.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами пусни си габаритите, погледни си колата отзад и ще видиш сам. !!! Шегувам се, няма да те разкарвам да си я гледаш. Разликата, че при американските ти свти целия "ред", а при евро типа ти свтят само крайните (без тия на багажника).

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с 5г, хеч и все още пасувам за това което каза

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Специално пояснение за теб. На 00:42 се вижда кое свети при еврото

Тук ти е ЮС. Na 00:16.
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за пояснението !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега какво представлява тази двойна фасунка ? Можеш ли да покажеш, че в момента не мога да загрея как изглежда !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

е те така !!!

От долу не е с една а 2 пъпки за контакт с крушката, която също има 2 пъпки и от фасунгата излизат 3 проводника а не 2както е при нормалната

Редактирано от krasimir_01

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарско колега ;) А към рулмейкър имам 1 въпрос. Има ли място къде да се постави там тази фасунка или се закрепя с подръчни материали ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая двийната фасунка си отива на мястото на стопа за пъгла, а крушката на стопа за мъгла си я залепих с излорбанд, докато си намеря стоп за мъгла като на Прелюд и да си я вкарам в задната броня ;)

Редактирано от rulemaker
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И последно ;) И от 2те страни ли има къде да си се постави фасунката ;) Извинявам се, ако ставам нахален.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да и от двете има, но отдясно ще трябва сам да си пробиеш дупка, за да си освободиш достъп до вътрешността на стопа, за да можеш да вкараш крушката с фасунката.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега с какво го проби, да знам че да не го напъна нещо и да изкъртя пластмасата ;) И мерси за помоща, много полезна темичка си спретнал ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами с няколко бургии, последователно. От много малка - към по-голяма и накрая с макетно ноже си изрязах "жлебовете" за захващане на фасунката.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с борче няма ли да стане (Тая тема защо не е в полезни ???????) за колегите със 6 ген ? :rolleyes:;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами нямах под ръка :rolleyes:(някой модератор трябва да я хареса)

Редактирано от rulemaker
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би била полезна и за колегите с 5та :) , темата е добра, с удоволстие бих помогнал на колега с направата (преправянето) :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да, мисля че и на 5ген става по същия начин

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поствайте снимки де, само въпросчета и накрая никой ли не си ги направи така :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз другата седмица ще ги правя и ще постна снимки, ако се получи :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:) Много добра и полезна тема която ще послужи и на 5 г.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да вдигна малко темата има ли някой с 5та който ги е направил така защото ми се струва че маи има някакво разстояние между стопа и габарита смисъл едно малко квадратче което е нещо като светоотразител :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...