Jump to content

Recommended Posts

От доста време се канех да направя подобно нещо. Резултата вече е на лице. Днес си поиграх да направя няколко скрееншота за да споделя радостта от завършения проект с вас :rolleyes:

Компютъра работи със стандартното ECU, никакви допълнителни модификации не са необходими. Тествал съм го на OBDI и OBDIIa хонди.

Скоро ще имам няколко допълнителни бройки, ако някой иска да оборудва любимата си :lol:

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смятам, че темата заслужава да бъде бодната горе!!!Евала колега, някой ще кажат, че не е знае какво, но поне аз незнам някой друг да се е захванал и да го е направил!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заинтригуващо колега :rolleyes: Поздравления за работата !Може ли да пуснеш още някоя друга снимка на цялото устройство , както и описание какво може да показва /гледам че има отдолу разни опции/ .Виждам мери и среден разход , та ми идва идеята дали би се заел да направиш нещо подобно което да играе роля на борд компютър /с размерите примерно на часовника на 6г - и без това заема твърде много място само като да показва час :lol: /

Редактирано от Rust

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евала :rolleyes: дай приблизителна цена колко би струвало :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво х 100!! Браво за идеята, браво за ентусиязма, браво за труда, браво за усърдието и браво за резултата :rolleyes::lol::P Смятам, че желаещите няма да са малко! Аз лично съм от тях. Само наистина ако може още малко снимки и по-подробно инфо (цена).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако и за OBD0 ставаше :rolleyes: направо да сменяш надписа с concerto и да го пращаш ... мъ ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво колега наистина е супер.Наистина ще е добре ако дадеш малко инфо както казаха другите колеги.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заинтригуващо колега :lol: Поздравления за работата !Може ли да пуснеш още някоя друга снимка на цялото устройство , както и описание какво може да показва /гледам че има отдолу разни опции/ .Виждам мери и среден разход , та ми идва идеята дали би се заел да направиш нещо подобно което да играе роля на борд компютър /с размерите примерно на часовника на 6г - и без това заема твърде много място само като да показва час :rolleyes: /

Мерси, мерси :PЦялото устройство още е прототип, но скоро ще имам платки и кутии с размери приблизително 85х45х25 мм. Екрана се събира в отвора за часовника на 6г, но незнам дали платката ще се събере. Всъщност аз мислех точно там да го сложа и за това вградих и часовник. То освен дисплея трябва да има място за 2 бутона и отвор за термо-датчика.Сега в момента мога да показвам следните неща: 1. Обороти2. Скорост3. VTec4. Моментен разход5. Среден разход (нулира се 15 мин след като е спрян двигателя)6. Постоянен среден разход (това се нулира в меню-то при желание)7. Постоянно изминато разстояние (и това се нулира в менюто)8. Средна скорост за текущото измитано разстояние (нулира се след 15 мин също)9. Изминато текущо разстояние (15 мин -> нулиране)10. Изминало време за текущото разстояние11. Температурата на входящия въздух (IAT)12. Температура на охлаждащата течност (ECT)13. Налягане в смукателните тръби (MAP)14. Волтаж на акумулатора (BAT)15. Волтаж на ламбда сонда (О2)16. Вътрешна температура (Ползвам температурен датчик с 0.5С точност)17. ЧасовникИма 5 страници за които може в движение да се конфигурира какво да показват. Това го има в меню-то. По-големия шрифт се ползва когато опциите са по-малко от 3.Мислех си и някакви графики да рисувам, но не ми дойде точно идея какви и колко ще са полезни. Ако някой има подобни идеи може да сподели и ще ги реализирам без проблем.Логото което показва при стартиране на двигателя също мога да го сменям с каквото си пожелаете.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако и за OBD0 ставаше :rolleyes: направо да сменяш надписа с concerto и да го пращаш ... мъ ...

Аз просто незнам с OBD0 как стои въпроса. Трябва да проуча, може и да е възможно...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Tekkonkinkreet

Много добре изглежда. Бравос колега, поздравления за труда. :rolleyes:Доста полезна ще е една такава джаджа. :lol:

Редактирано от Tekkonkinkreet

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest manniakk

Може ли да се направи с размера на касетофона (single din). Така ще има място и за дисплея и за бутоните.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Rust

Ами веднага една идейка -> показанието от MAP-a да е с графика , т.е. да изглежда като аналогов gauge /скаличка със стрелкичка/ :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest AERODECK

Колега казвай цената и кога мога да го купяНаправо ме сасипа с тая екстра

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер е колега,давай цена и да знаеш ,4е и аз искам една бройка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Informer

Супер е колега,давай цена и да знаеш ,4е и аз искам една бройка.

Не мога да кажа точна цена от сега, ориентировъчно мога - около 150 лева. Слагам си малка печалба защото иначе няма да ми се занимава с всичките тия разправии - събиране на части, проектиране на платки, запояване, програмирене, кутии, кабели...разпращане насам натам...Точна цена незнам, защото още не са ми пристигнали платките които съм поръчал и нямам добро решение за кутия. Следващата седмица ще знам повече.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest batkosio

Само да вметна, че икономията от мащаба не е за пренебрегване, тоест ако се направи списък с желаещите, ще може да поръчаш необходимите ти елементи с някаква отстъпка. Ако сметнеш. че идеята ми е добра, пусни отделна тема за записване на желаещи, а те няма да са малко, особено на подобна цена :) Успех от мен!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Informer

Само да вметна, че икономията от мащаба не е за пренебрегване, тоест ако се направи списък с желаещите, ще може да поръчаш необходимите ти елементи с някаква отстъпка. Ако сметнеш. че идеята ми е добра, пусни отделна тема за записване на желаещи, а те няма да са малко, особено на подобна цена :) Успех от мен!

Така е по принцип, но мисля да заложа на сигурно, защото не мога да разчитам, че всеки който се запише в темата, после ще си вземе. За това просто ще се опитам да поддържам някакви наличности за всички желаещи. Ако не мога да се справя с бройките ще търся алтернативен вариант и така...На мен ми е интересно, за това го правя, не толкова за печалбата. Предпочитам малко по малко, хората като започнат да го използват да ми дават препоръки и съвети и така заедно да направя нещо наистина добро. Компютъра ще може да се upgrade-ва, и ако някой желае по-нова версия, само ще го препрограмирам, няма да е необходимо да си купува ново устройство.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest manniakk

Цената е много добра. Само ако може дисплея да може да е в друг цвят. Син, червен. Предполагам че използваш някакъв монохромен lcd или както му е името. Та идеята ми е да може примерно да си го поръчам с синьо... Можеш да вържеш и външен термометър който да се монтира зад бронята някъде...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз от климатроника имам датчик за външната температура, и ако може, искам да показва и нея :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Можеш да вържеш и външен термометър който да се монтира зад бронята някъде...

...11. Температурата на входящия въздух (IAT)...

И аз бих искал да се сдобия с това чудо :)Остава проблема със козметичното наместване.. ако се смести в някаква кутиика и да се лепне на стъплото пред километража.. зависи колко е голям дисплея...А дали има възможност за външен интерфеис за изтегляне на логнатите данни с компютър? и после сам ще си чертаеш графики... само дето се усложняват нещата маи... то си става цяла база данни :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цената е много добра. Само ако може дисплея да може да е в друг цвят. Син, червен. Предполагам че използваш някакъв монохромен lcd или както му е името. Та идеята ми е да може примерно да си го поръчам с синьо... Можеш да вържеш и външен термометър който да се монтира зад бронята някъде...

Дисплея свети в жълто-зелено, на снимките изглежда кофти, на живо е поносимо. В България не намерих подходящи с друг цвят. Фирмата която го произвежда има в синьо или бяло, но те не са с LED подсветка, а с газоразрядни лампи и те искат по-високо управляващо напрежение и т.н. И то това не е кой знае какъв проблем, проблема е, че не ги внасят. Ще пробвам на някой дисплей да му сменя светодиодите ако е възможно изобщо...сега ми хрумна като идейка :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Можеш да вържеш и външен термометър който да се монтира зад бронята някъде...

...11. Температурата на входящия въздух (IAT)...

И аз бих искал да се сдобия с това чудо :)Остава проблема със козметичното наместване.. ако се смести в някаква кутиика и да се лепне на стъплото пред километража.. зависи колко е голям дисплея...А дали има възможност за външен интерфеис за изтегляне на логнатите данни с компютър? и после сам ще си чертаеш графики... само дето се усложняват нещата маи... то си става цяла база данни :D
На IAT сензора не може да се разчита да показва точно външната температура защото той се загрява от двигателя понеже е монтиран на входящите колектори доколкото знам. Отначало бях предвидил и датчик за външната температура и измерване на горивото в резервоара, обаче в последствие реших да направя монтажа максимално лесен, за да може всеки сам да си го монтира. Евентуално мога да изкарам вход за втори температурен датчик, който да е като опция.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Informer

Браво. Мега яко изглежда. само един добър търговски вид да му се докара и ще заспи. Колко измервания може да показва едновременно на дисплея? Може като дадеш на контакт и да излиза хонда логото докато устройството се инициализира и после да си седят само измерванията...

То не се инициализира, понеже харчи много малко ток докато няма осветление на дисплея работи постоянно. Когато не работи двигателя то си работи и показва час и температура ако искаш. Когато запалиш двигателя пуска осветлението и показва логото за 2 сек :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Екстра. Ако има начин да се монтира на мястото на касетофона понеже чакам конзола с 2din-слота и без часовник, ще съм от първите клиенти :). Btw чете ли евентуални грешки от ecu-to. Също така не прочетох дали мери налягане и температура на маслото

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти я остави един номер,4е като го направиш в завършен вид не знаеш какво те 4ака,ще ти запалим тел-а... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest MonsterOOD

Браво колега къртиш! И аз искам това чудо а според мене 150 лв са малко хехехеххехехеех бих дал 200 лв с гаранция за упгрейд по нататъка. БРАВО! Кога ще има в налични?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest KU4E_DUX

МНого добро нещо според мен :) Браво колага и аз мисля по вупроса със закапуването му :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest honda_huliganka

Респект на колегата!!!:D Аз също искам :D , но предпочитам да е на мястото на часовника /ти нали каза че си сложил часовник/. Извинявай не пише от къде си ? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добро!+1 купувач :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво , колега! Замисли се за патент, щото някой от WV-форума ще ти открадне идеята, и ще има много 1-ки,2-ки и 3-ки със включен V-TEC на дисплея!!!:rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже темата е в "Технически въпроси", а не в "Купува продава", искам да питам :Може ли малко повече техническа информация за протокола за комуникация? Достъпна ли е в нета или сам си го разследвал?Аз мислех, че след като грешките се четат с мигалка, няма по-подробна диагностична информация, пък то кво се оказа!ECU-то постоянно ли плюе данни или ти питаш - то отговаря?На всеки байт който изпрати, трябва ли да връщаш отговор (NOT-ната стойност?)?Иначе, евала, браво, супер, и аз искам! Ще си купя като почнеш да ги продаваш. Ще разпитам едни познати от къде пазаруват дисплеи за подобни устройства.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В нета има това онова, но повечето трябваше сам да го откривам, още повече, че за моето екзотично ECU никъде нищо не пишеше. Принципно се пращат команди до ECU-то и то ако ги разпознае - отговаря. Новите OBD II поддържат няколко стандарта за обмяна на данни. Голяма каша е, аз идея си нямах колко оплетено е всичко преди да се захвана да го правя. Ако имаше някъде направено готово, 300 пъти щях да предпочета да си го взема готово, вместо да се занимавам толкова време :rolleyes: В нета намерих само някакви жалки подобия на логващи програми за PC, повечето даже можеха да работят само с чипнато ECU.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Респект на колегата!!!:blink: Аз също искам ;) , но предпочитам да е на мястото на часовника /ти нали каза че си сложил часовник/. Извинявай не пише от къде си ? :rolleyes:

Да аз с тая идея сложих часовника. Мисля, че дори да не може да влезе под таблото, то ще може самата кутийка да се закрепи пред часовника, така ще е по-лесен и самият монтаж.Наистина не съм написал от къде съм. От София съм, вече го има и в профила ми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти си уникален... суперлативите към теб са многобройни в момент от мен, няма смисъл да пиша всичките... с една дума.. ЕВАЛА! Когато всичко е готово ще се радвам да си монтирам и аз, но до тогава има време... за сега ще карам на мозъчен компютър :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво и от мен за труда и резултата, ако се измисли и някакъв приличен начин на закрепване имаш още един сигурен купувач. :rolleyes: п.п. Дай да разглобим едно Apexi и да му сложим и функции за бууст контрол ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е ли възможно ел.блока да е в кутия на едно място,а бутоните за управление и дисплея на второ (и трето). Дори да се ускъпи изделието заради някакъв скъп лентов кабел,съответно и риска за повреда при монтажа, много хора биха предпочели да може да се монтира в таблото или на мястото на часовника на средната конзола. В противен случай ще стои като LCD в такси Matiz или държачи за чашки от Mc Donalds в Legend 2007. :lol::rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е ли възможно ел.блока да е в кутия на едно място,а бутоните за управление и дисплея на второ (и трето). Дори да се ускъпи изделието заради някакъв скъп лентов кабел,съответно и риска за повреда при монтажа, много хора биха предпочели да може да се монтира в таблото или на мястото на часовника на средната конзола. В противен случай ще стои като LCD в такси Matiz или държачи за чашки от Mc Donalds в Legend 2007. :lol::rolleyes:

Възможно е разбира се. Тя електрониката и дисплея са на едно място, аз съм предвидил всичко да заема минимално място като съм използвал SMD елементи. Най-голямото нещо е дисплея, защото той си върви с платка към него. Който иска да го монтира в таблото или другаде, ще го давам без кутия, модулно, с букси за бутони, термодатчици и каквито кабели трябват.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами той вече има сигнал от мап сензора. Само му трябва малко да се програмира и да се изведе едно кабелче към реле което да командва ел.клапан за уестгейта. Ако вкара и тая функция ще е ПЕРФЕКТНО!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...