Jump to content
liliancho

Проблем с централното заключване

Recommended Posts

Здравейте колеги,Тези дни се появи един странен проблем с механизма на централното заключване. Предполагам, че проблемът е механичен и може би се дължи на горещото време или замърсяване с прах (наскоро ходих до Гърция, а там е доста прашно; в София също е доста прашно).Самият проблем се проявява на шофьорската врата. При ръчно натискане/вдигане на палчето работи без проблем. При заключване с дистанционното обикновено заключва. Понякога не пуска палчето до долу, но при опит за отваряне на вратата механизмът щраква и го сваля. При отключване с дистанционното обаче в повечето случаи не отреагира - всъщност отключва всички останали врати, но шофьорската остава заключена. Обикновено като съм оставил колата за известно време в покой, първия път отключва и после започва да се проявява въпросният проблем.Има ли според вас някакво разумно обяснение и нещо, което мога да пробвам самостоятелно?Благодаря предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм заинтересован.Имам същия проблем с колата от подписа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги пускал съм такава тема но нямаше отговор.При мен зимата не може да отключва (с дистанционното) шофьорската врата. Лятото пък ако отключвам и заключвам няколко пъти един след друг и пак, все едно машинката се изморява и се мъчи и не успява да я отключи(стига до половината и край. Мислех да я извадя и да я омасля с грес но все още не съм го направил.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

И аз ще чакам за решение

Редактирано от enchev87

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същото е и при мен като заключвам от дистанционното прещраква механизма но не успява да заключи, или ако заключи го прави само със шофьорската :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма какво да чакате, машинките са в будна кома, рано или късно ще се споминат. Ето ви решение: - нови, обикновени, монтирате ги сами, съвсем лесно е за човек с малко техническа грамотност, ако ли не при някои алармаджия. На сивика на племеницата 3 бяха умрели и за по 25 кинта на врата пак бачкат, малко са по шумни но все пак са външни не са като оригиналните в самата брава. Решението с машинка от морга е на късмет колко ще изкара, общо взето слабо място са. Не ми се е заигравало да свалям брава и да се ровя в нея да видя къв им е проблема, но съм поправял такава "непоправима" според маисторите машинка на ланчата ми която също беше в бравата, с тая екстра че при нея ако се прецака немои си отвориш вратата :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От замърсяване се е получило. И подкрепям колегата, да не се занимавате да търсите по морги. Нови най - добре за да няма ядове. п.п. Иначе съм отварял бравата и съм ги чистил, жулил, пръскал с какви ли не препарати и НАЙ много да забавите процеса с около 4-5 дена. Не мисля, че си заслужава труда. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На предната ми кола имах този проблем. то причините не са много-две, три. Или лошо захранване към моторчето, или прахоляк по механизмите, а в моя случай и липса на налягане на четките вътре в моторчето. За сега обаче аз нямам подобен проблем в 15 годишната ми Хонда!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,За протокола искам да отбележа, че засега реших проблема. Отидох в една фирма, която се занимава с поставяне на автоаларми, озвучителни системи и т.н. Там диагностицираха проблема и ми казаха, че моторчето се е повредило. Сложиха ми друго, което монтират стандартно за централно заключване. Не е с качеството на оригиналното, но би трябвало да работи поне две години без проблеми. Освен това ми струва 29лв. с труда. Оригиналното не са го сваляли.Това е. Пожелавам на всички безпроблемна експлоатация на автомобилите ви.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,за да не отварям друга тема,ще питам в тази.Някой случайно има ли си напредстава пасажерската машинка за централното дали е съвместима от други модели,напр.от сивик8,акорд8,ФРВ,или ЦРВ-2.

Благодаря предварително на отзвалите се.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kолеги, на всички проблемите идват от "изморено" моторче на машинката. Под "изморено" визирам, че има една тъпа пластинка на едната от четките му и въпросната пластинка с годините си вдига съпротивлението явно и моторчето става много слабо и няма сила да задвижи механизма. Имах същия проблем, реших че няма да се занимавам с неоригинални машинки, които не е ясно колко ще изкарат. Свалих си машинката, отворих я (става с рязане отстрани, защото е капсулована), извадих моторчето, отворих му задната капачка и просто махнах пластинката и зацепих четката диретно. Резултат - моторчето къса пръсти - адски силно. Сглобих всичко по обратния ред, хванах механизма с 4 малки рапидки, монтирах машинката на бравата и готово - всичко си работи, както подобава. Признавам, че е голяма занимавка и се изразходват доста нерви и псувни, особено с демонтажа и монтажа на машинката в бравата (адски е тясно във вратата и се работи само с едната ръка...), но пък резултатът просто компенсира всичко. Всичко ми струва 0 лева и 0 стотинки. Вратата се заключва и отключва перфектно!

  • Харесвам 1
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, SkyWalker, а така няма ли опасност да се запали моторчето, все пак тази пластина е сложена да го предпазва?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моторчето при всяко заключване/отключване работи точно 1 секунда, като идеята му е само да премести лостовата система, и след това изключва. За 1 секунда няма как дори да загрее, камо ли да се запали. Вече трета година работи съвсем нормално ;)

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще пробвам тази схема и ще кача снимки ако станат нещата да могат и други да се възползват. Благодаря за идеята! При мен и шофьорската и пасажерската лява врата се заключват и отключват кога си искат. Ще видя и дали не може да се намери съвместими моторчета от нещо... 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...