Към съдържанието

Хонда Civic 8-ма генерация. Какви са разликите ?
Без коментар

• Не можете да пишете в тази тема
6 отговора на тази тема

#1 lisi4ok

lisi4ok

Новак

• Новак
  • Pip
  • 15 Мнения:
  • Място:Sofia

Публикувано 17 юли 2015 - 13:07

Здравейте, бихте ли ми казали разликите м/у различните типове на модела.
Примерно:
Type S/R

i-CDTi

DTEC

CDTi

D

Знам, че това са ралични енгини на двигареля, но искам по-точно обяснение.
Чудя се какъв под-Модел да си взема.

Но например по-точно бих искал да знам разликата м/у i-CDTi / Type S / DTEC

Ще ми стане ясно и за CDTi.

Този пост е редактиран от lisi4ok: 17 юли 2015 - 13:10

• 0

#2 Drone

Drone

Polecat

• Модератор
  • PipPipPip
  • 1668 Мнения:
  • Кара:Honda HR-V
  • Място:София

Публикувано 17 юли 2015 - 15:35

Разликата между I-CDTi и Type S е в Броя на вратите. като Type S има и бензинов вариант 1.8  

Тайп С е с 3 врати.

DTEC е при 9та генерация.Новия дизелов двигател на хонда е това. 

едит:Всичко го пише в нета само трябва да прочетеш малко.

• 1

#3 lisi4ok

lisi4ok

Новак

• Новак
  • Pip
  • 15 Мнения:

Публикувано 22 юли 2015 - 12:06

Мерси.

@едит:Всичко го пише в нета само трябва да прочетеш малко. - Търсих, ма някви клипове само излизат. Може ли да ме насочиш малко ?  Нищо конкретно не ми излиза.

Ето какво търся: https://www.google.b...pe s difference

Този пост е редактиран от lisi4ok: 22 юли 2015 - 12:09

• 0

#4 kokalbokal

kokalbokal

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 105 Мнения:
  • Кара:Honda Civic VIII

Публикувано 22 юли 2015 - 21:32

Мерси.

@едит:Всичко го пише в нета само трябва да прочетеш малко. - Търсих, ма някви клипове само излизат. Може ли да ме насочиш малко ?  Нищо конкретно не ми излиза.

Ето какво търся: https://www.google.b...pe s difference

Най-кратко

TYPE R - е спортнатата кола. Тя е с различно окачване и с най-мощният двигател. 3 врати /

TYPE S - 3 врата с евентуален спортен визуален пакет брони интериор итн , всичко друго е обикновено

При 8 генерация има само един дизелов двигател I-CDTI ( който е 140 коня ) , I-DTEC (има 2 разновнидности 2.2 - 150 коня мисля се слагаше само при Акорд и 1.6 120 к.с ) дизеловият двигател при 9 генерация. Като цяло буквата  I пред двигателя , означава че мотора е с верига.

Относно спецификациите с екстрите ти прилагам старо мое мнение което се опитах да синтезирам за някой колега преди време

@peschka[color=rgb(90,90,90);font-family:verdana, arial, sans-serif;font-size:16px;] [/color]

S - Това е ниво на оборудване на 1.4 бензин САМО.

Разполага с : ABS, 16" стоманени джанти (с тасове) , Ел.стъкла + ел огледала с подгряване , предни и странични AIRBAGS, VSA /ел.стабилизацията на хонда, електрически подсилена рейка т.е това е най-най базовият модел. Може да се ориентираш и по запушените ауспуси  :)

SE - Тове се среща и при бензинови (1.4 и 1.8) и дизелови. Малко по-високо ниво на оборудване

S+ CD радио с RDS , Климатроник, (след 2007 се включва и управление на звука от волана), климатична жабка, алуминиевите педали

Sport - само на 1.8 бензин  & 2.2 дизел

17" лети джанти, HID (Ксенон) с пръскалки, "подвижна" стойка за главата на шофьорската седалка, управление на волана от радиото, климатична жабка, алуминиевите педали, фарове за мъгла, кожен волан , 3 бр колони

ES - само на 1.8 бензин  & 2.2 дизел

Всичко като спортното оборудване + круизконтрол (автопилот, темпомат) , панорамен покрив, двузонен климатроник, допълнителен алуминиев педал за почивка на левия крак, автоматични фариове /датчик за светлина/ , Автоматични чистачки , 16 цолови джанти , БЕЗ Xenon фарове , прибиращи се странични огледала , блутут хендсфрий , подветка на сенниците

EX - само на 1.8 бензин  & 2.2 дизел

Всичко като 'ES' плюс заден парктроник, Навигация , HID (Xenon) фарове ,  17" лети джанти , камера за задно паркиране , прибиращи се странични огледала, автоматично затъмняващо се задно огледало,  автоматични фариове /датчик за светлина/ +  автоматично регулируеми фарове,  5 броя колони + 2бр пищялки , кожен салон , блутут хендсфрий , подгряване на седалките

Това е в общи линии само че ... това е нивото на оборудване в Англия  :) В Италия , Испания , Германия и др. често са разменени нещата. Като цяло първо оглеждаш волана ... ако там има само i и set значи  е базов модел. Търси да има поне управление на музиката от волана. ако има и темпомат (копченца отдясната страна на волана CRUIS MAIN SET DECEL CANCEL) i говорящите копчета отляво на волана ( http://www.seriouswh...or-1280x960.jpg ) значи имаш високо ниво на оборудване  :) има ли навигация - познава се по голямата врътка в центъра на таблото имаш и панорамен покрив значи си на правилното място  :) Допълнителните екстри които може да намериш са юсб в което да вкаращ ипод или айфон да ти чурулика /това са на колите след фейслифта/ , аларма , програма за подпомагане за тръгване от хълм/баир (само при 1.4)  . Автоматична скоростна може да намериш мисля само за бензиновите ! Не са описани "базови екстри" като централно заключване , 3ти стоп , имобилайзер ,подлакътник, регулиране на волана напред/назад нагоре/надолу , изофикс , EBD , допълнителен жак за 12 V в багажника , джоб за задните пасажери за неща , место за бутилки във вратите  ,  поставка за чаши , падане на седалките 60:40 /делими / , вдигане на горе /magic seats/ , осветена жабка , осветен багажник , предно и задно интериорно осветление в колата , бордови компютър с доста екстри ... като цяло за повечето такива неща мои познати доплащат над 6-7 хил.лв в новите си коли , а при хонда е ... базово  :)

• 1

honda-civic-i-cdti-executive_medium.png

#5 lisi4ok

lisi4ok

Новак

• Новак
  • Pip
  • 15 Мнения:

Публикувано 10 август 2015 - 16:16

Мерси много. Готин отговор.
Аз си търся 4-5 врати и дизелче и тоест каквато и хонда да си зема без Type R двигателя е същия ткака ли.
И доколкото знам Executive е с повече екстри.

• 0

#6 Drone

Drone

Polecat

• Модератор
  • PipPipPip
  • 1668 Мнения:
  • Кара:Honda HR-V

Публикувано 10 август 2015 - 16:21

Да.Executive е с подгрев,панорамен покрив и камера за назад.

• 0

#7 lisi4ok

lisi4ok

Новак

• Новак
  • Pip
  • 15 Мнения:

Публикувано 10 август 2015 - 16:38

Супер, хора много ви благодаря, придобих представа за това какво да търся.
Може да затваряте темата :)

• 0

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Skin Designed By Evanescence at IBSkin.com