Към съдържанието

Всичко за civic 8 / Технически дискусии
Въпроси и отговори за проблеми,поддръжка,ремонти,тестове при покупка

• Не можете да пишете в тази тема
853 отговора на тази тема

#801 vesivanova

vesivanova

Потребител

• Модератор
  • PipPipPip
  • 2076 Мнения:
  • Кара:N22A2
  • Място:.....

Публикувано 12 декември 2016 - 19:50

Темата е тази:

Цитирам:

Прикачени файлове

• Прикачен файл  IMG_0134.PNG   380,49K   14 Брой сваляния
  • Прикачен файл  IMG_0135.PNG   253,84K   14 Брой сваляния
  • Прикачен файл  IMG_0136.PNG   311,09K   14 Брой сваляния

• 0

#802 ivan444o

ivan444o

Новак

• Член
  • Pip
  • 2 Мнения:
  • Място:Бургас

Публикувано 19 декември 2016 - 18:20

Здравейте ,някой случайно да е слагал double din аудио.Замислям се за нещо такова:

https://www.aliexpre...f4-14282b80082f

Този пост е редактиран от ivan444o: 19 декември 2016 - 18:21

• 0

#803 mafyata

mafyata

The Driver

• Член
  • PipPip
  • 89 Мнения:
  • Кара:Civic МК8 EX+++
  • Място:Burgas

Публикувано 19 декември 2016 - 18:45

Аз съм слагал на един познат. Гледай да има всички кабели и преходници, иначе може да не ти показва на дисплея часа и парното, и да не работят копчетата от волана.
  • 0

#804 mafyata

mafyata

The Driver

• Член
  • PipPip
  • 89 Мнения:

Публикувано 19 декември 2016 - 22:13

Ето снимки как изглежда една друга Хонда в Бургас .

IMG 2545
Album: Druga honda
3 images
0 comments

• 0

#805 ivan444o

ivan444o

Новак

• Член
  • Pip
  • 2 Мнения:
  • Място:Бургас

Публикувано 20 декември 2016 - 21:26

Ето снимки как изглежда една друга Хонда в Бургас .

И аз съм от Бургас...може да те потърся за съвет когато се реша :)

• 0

#806 mafyata

mafyata

The Driver

• Член
  • PipPip
  • 89 Мнения:

Публикувано 20 декември 2016 - 21:29

Нямаш проблеми :)
  • 0

#807 vesivanova

vesivanova

Потребител

• Модератор
  • PipPipPip
  • 2076 Мнения:

Публикувано 27 декември 2016 - 21:43

Спрете се с тия масла!
Има си тема.
Не искам да трия мнения.
http://forums.hondab...howtopic=101841
Преместени.
  • 0

#808 bobygbg

bobygbg

Новак

• Член
  • Pip
  • 8 Мнения:
  • Кара:Civic 2006 CDTI EX
  • Място:София

Публикувано 04 януари 2017 - 14:49

Здравейте,
От къде мога да си намеря гумени стелки за 5 врати? Оригинални излизат само по сайтове и чакане за доставка.
  • 0

#809 GaiJin

GaiJin

Луд фен на Хонда

• Член
  • PipPipPip
  • 382 Мнения:
  • Кара:CIVIC 1.8 SPORT
  • Място:Пловдив

Публикувано 04 януари 2017 - 16:02

Колега,провери в Бултрако,но цената е около 150 лв,а и там не се знае дали ги имат налични или пак трябва да се изчака няколко дни ;).
  • 0

#810 Drone

Drone

Polecat

• Модератор
  • PipPipPip
  • 1787 Мнения:
  • Кара:Honda HR-V

Публикувано 04 януари 2017 - 16:14

ebay и след тва доставка с габко. 

• 0

#811 ico_united

ico_united

Новак

• Член
  • Pip
  • 1 Мнения:
  • Кара:Honda civic 2006 1.4
  • Място:Sofia

Публикувано 19 януари 2017 - 16:26

Здравейте, групаа... Имам едно питане, отностно дисплея, който показва часа и радиото. Явно от студа или не знам поради каква причина, на моменти не ми показва целите букви на радиото или самия час. Някой да има идея от какво може да е (някой диод или.. ), ще съм много благодарен :).
  • 0

#812 Drone

Drone

Polecat

• Модератор
  • PipPipPip
  • 1787 Мнения:

Публикувано 19 януари 2017 - 17:46

Студени спойки. Мисля, че в civinfo Имаше тема за това. 

• 0

#813 vesivanova

vesivanova

Потребител

• Модератор
  • PipPipPip
  • 2076 Мнения:

Публикувано 19 януари 2017 - 19:43

За проблема е писано.
Тук : http://forums.hondab...howtopic=102470
И тук:http://forums.hondab...howtopic=102556
И другаде май е коментиран, но вече не си спомням, утре ще се разровя.
  • 0

#814 PetarBogdanov

PetarBogdanov

Новак

• Член
  • Pip
  • 3 Мнения:
  • Кара:Honda Civic 8th Gen 2.2 i-CDTi LE
  • Място:Варна

Публикувано 20 януари 2017 - 19:18

• Здравейте на всички. Притежавам от скоро civic 2.2 i-ctdi и вчера жена ми изкърти десния праг, като успя да счупи 2 от ушите, че мисля и част от щипките. Чудех се дали прагове от type S биха паснали на дължина и на разположението на щипките? Някой да е сменял? Или да си търся от четириврата?
  • Поздрави.

• 0

#815 Syuleyman

Syuleyman

Новак

• Член
  • Pip
  • 5 Мнения:

Публикувано 21 януари 2017 - 19:31

Здравейте на всички! От скоро имам Honda Civic 2.2 i-ctdi Sport 2006. Копчето на аварийните светлини не свети. Има ли начин да се смени лампичката, без да се разглобяват корите на таблото? Другият ми въпрос е свързан с подгрева на седалките. Пасажерската седалка мисля, че не подгрява. Мисля, че седалката е била вадена, за да се пере или нещо такова. Даже едно от кабелчета за еърбега не беше свързано и даваше грешка на таблото. Къде мога да отида и да проверят защо не работи подгрева и евентуално да отстранят проблема?
А, и да питам също проблем ли е, че съм с Elf Evolution 900 ft 0w30 на Honda Civic 2.2 i-ctdi 2006? В последствие разбрах, че маслото е за двигатели без филтър за твърди частици.

Този пост е редактиран от Syuleyman: 21 януари 2017 - 19:52

• 0

#816 rusen4e

rusen4e

Лаик

• Член
  • PipPipPip
  • 191 Мнения:
  • Кара:Civic 2.2 i-CTDI FK3 '06
  • Място:София/Русе

Публикувано 22 януари 2017 - 22:29

Здравейте на всички! От скоро имам Honda Civic 2.2 i-ctdi Sport 2006. Копчето на аварийните светлини не свети. Има ли начин да се смени лампичката, без да се разглобяват корите на таблото? Другият ми въпрос е свързан с подгрева на седалките. Пасажерската седалка мисля, че не подгрява. Мисля, че седалката е била вадена, за да се пере или нещо такова. Даже едно от кабелчета за еърбега не беше свързано и даваше грешка на таблото. Къде мога да отида и да проверят защо не работи подгрева и евентуално да отстранят проблема?
А, и да питам също проблем ли е, че съм с Elf Evolution 900 ft 0w30 на Honda Civic 2.2 i-ctdi 2006? В последствие разбрах, че маслото е за двигатели без филтър за твърди частици.

Здравей, подсветката на бутона за аварийни светлини не може да се оправи без да се свали целия панел със сиди-то. Твоята кола няма филтър за твърди частици (DPF), така че маслото да не те притеснява. За подгрева на седалките не мога да кажа нищо за съжаление.

• 0

#817 PetarBogdanov

PetarBogdanov

Новак

• Член
  • Pip
  • 3 Мнения:

Публикувано 24 януари 2017 - 18:57

• Здравейте на всички. Притежавам от скоро civic 2.2 i-ctdi и вчера жена ми изкърти десния праг, като успя да счупи 2 от ушите, че мисля и част от щипките. Чудех се дали прагове от type S биха паснали на дължина и на разположението на щипките? Някой да е сменял? Или да си търся от четириврата?
  • Поздрави.
Имайте предвид лайсната..
  • 0

#818 Syuleyman

Syuleyman

Новак

• Член
  • Pip
  • 5 Мнения:

Публикувано 25 януари 2017 - 18:55

Благодаря за отговора! Седалката беше прегледана от електротехник. Оказа се, че всичко е наред и подгрява. Просто това, което съм очаквал да ме свари, не е било реално.
  • 0

#819 vesivanova

vesivanova

Потребител

• Модератор
  • PipPipPip
  • 2076 Мнения:

Публикувано 25 януари 2017 - 20:02

Имайте предвид лайсната..

Type S не е ли с 3 врати?
Ако вашия автомобил е с пет, няма как да стане пластмасов праг от горното, май.
  • 0

#820 PetarBogdanov

PetarBogdanov

Новак

• Член
  • Pip
  • 3 Мнения:

Публикувано 26 януари 2017 - 06:20

Да, с три е, но дължината на колата и респективно на тази пластмасова лайсна/облицовка на прага не следва ли да е същата при всички модели?
Ако дължината е същата и разположението на щипките, и ушите?

Този пост е редактиран от vesivanova: 26 януари 2017 - 21:00

• 0

#821 vesivanova

vesivanova

Потребител

• Модератор
  • PipPipPip
  • 2076 Мнения:

Публикувано 27 януари 2017 - 19:07

Цитирам колегата Димо, от Акорд раздела:
http://forums.hondab...37&p=1057481346
"....Идеята на темата Е (както ясно и ПОДЧЕРТАНО е описано в първия пост) да се събират често срещани проблеми, а не да се обсъждат ежедневни такива. .....че да корегирам темата и тя бавно, но сигурно пълни страница след страница информация, която никой няма да чете.
Моля, за общото благо, ако имате въпроси - задайте ги в тема в раздела, ако вече няма такава. ..."
  • 1

#822 frizzante

frizzante

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 216 Мнения:
  • Кара:R18A2
  • Място:Сливен

Публикувано 13 февруари 2017 - 10:11

Хубава японска марка, която е за първоначално вграждане в доста азиатски автомобили. Но както каза колегата по-горе, оригиналния е Luk. Аз лично бих те посъветвал именно него да вземеш.Днес смених съединителя. Майстора ми каза, че кутията не е отваряна 100% никога и съединителя вътре беше точно Exedy, та явно не всички са с Luk. Сложих също Exedy, едно към едно с каквото извадих. Made in Japan. Стария си беше износен. Колата стана доста приятна за каране, изчезна тази вибрация, която имах понякога. Не се усеща изобщо кога зацепва. Доволен съм. 3 часа работа е.

Да направя една добавка към този пост. Може да е полезна за някой. Не искам да убеждавам никой в нищо, да започвам спорове и тн. и нито искам да "оплювам" марката. Само ще изложа фактите.
За съжаление още на втория ден, да речем след 30/40 км колата започна да претриса при тръгване на първа или задна. Покарах още малко, но уви, ставаше по-зле. Направих рекламация, имаше опит да се търси причината в тампони на мотора, полуоски, помпи, обезвъдушаване...За жалост причината се оказа именно съединителя. След около 500/600 км след смяната, вече не можеше да се кара нормално и колата влезе в сервиз. Оказа се, че феродовия диск е на вълни, контакувал е на не повече от 50% от площта си - следват вибрации от лошото зацепване. Яд ме е, че не го снимах...Както и да е, не исках отново Екседи да сложа, не се съмнявам в марката, произхода и тн., но просто "парен супа духа" и си доплатих малката разлика в цената и сложих LuK. Просто, явно аз изтеглих късата клечка с това Екседи, факт е, че от колата извадихме същия - защо се получи това, така и никой точно не ми обясни. Късмет, падна ми се дефектен диск.
  • 2

#823 buberon4o

buberon4o

Новак

• Член
  • Pip
  • 44 Мнения:
  • Място:търново

Публикувано 24 март 2017 - 08:28

Здравейте,

може ли да ми посочите няколко сервиза в Пловдив и София ,където може да се огледа кола, понеже ми предстои покупка.

• 0

#824 Orlin

Orlin

OC Honda Team JuniorZ

• Член
  • PipPipPip
  • 587 Мнения:
  • Кара:Civic FK2 1.8 EX

Публикувано 24 март 2017 - 09:57

За първичен прегелед, в София, бих препопръчал "Бултрако". 80 кинта е прегледът и ти вадят лист с нещата, които не са наред. Това листче пък, е предпоставка за пазарлък. :)
  • 0

#825 buberon4o

buberon4o

Новак

• Член
  • Pip
  • 44 Мнения:

Публикувано 24 март 2017 - 20:18

Колата е взета ...само че акорд 7 ма.

• 0

#826 Syuleyman

Syuleyman

Новак

• Член
  • Pip
  • 5 Мнения:

Публикувано 02 април 2017 - 17:19

Здравейте, колеги. :) Трябва да сменям маслото на скоростната кутия. За нея знам, че трябва да е с MTF 3 на Honda. За течноста на спирачките и хидравличната течност пак ли трябва да е на Honda и ако не е, може ли да ми препоръчате нещо. Колко литра течност трябва за скоростната кутия, спирачките и хидравликата? 

• 0

#827 Syuleyman

Syuleyman

Новак

• Член
  • Pip
  • 5 Мнения:

Публикувано 02 април 2017 - 18:22

Забравих да добавя, че колата е  Honda Civic 2.2 i-ctdi 2006.

• 0

#828 Markony

Markony

Професор

• Главен Модератор
  • PipPipPip
  • 3974 Мнения:
  • Кара:HR-V D16W1, CR-V R20A2, Prelude F20A4
  • Място:Русе

Публикувано 03 април 2017 - 07:45

За спирачките DOT4 0,5 литра ;1л за промивка.

За куията - 2л. МТФ3.

За хидравликата - 0,45 л за частична смяна и 0,8 л - за пълна.

• 0

На тарикати без град, модел, номер на двигател не отговарям, не давам съвети и не поглеждам лични съобщения!

О8935177О9

#829 buberon4o

buberon4o

Новак

• Член
  • Pip
  • 44 Мнения:

Публикувано 05 април 2017 - 17:36

Предните дискове на бензина и дизела еднакви ли са?

• 0

#830 vesivanova

vesivanova

Потребител

• Модератор
  • PipPipPip
  • 2076 Мнения:

Публикувано 05 април 2017 - 18:58

Не са еднакви, както и накладките.
  • 0

#831 sskostov

sskostov

Новак

• Член
  • Pip
  • 4 Мнения:
  • Кара:Civic 1.4 100hp 2010

Публикувано 25 април 2017 - 19:32

Здравейте колеги,

някой случайно да има следния проблем (поне за мен). При отключване на колата габаритите се включват сами (предни и задни), а след загасяне на двигателя известно време продължават да светят като това е придружено със сигнала за забравени фарове и е доста дразнещо, защото влизайки или излизайки от колата пищи..

Интересното е че това не се наблюдава постоянно, а през определени периоди от време. Не е възможно да е функция follow me home, защото фаровете не се включват, а само габаритите..

Има ли как да се изключи това чудо?

Едит от мод: Моля да допълните с инфо за двигател, година и т.н.

Този пост е редактиран от vesivanova: 26 април 2017 - 01:20

• 0

#832 Markony

Markony

Професор

• Главен Модератор
  • PipPipPip
  • 3974 Мнения:
  • Кара:HR-V D16W1, CR-V R20A2, Prelude F20A4
  • Място:Русе

Публикувано 26 април 2017 - 08:46

Може ли да имаш допълнително монтирана аларма ,особено за един модел се сещам с триъгълно дистанционно?

• 0

На тарикати без град, модел, номер на двигател не отговарям, не давам съвети и не поглеждам лични съобщения!

О8935177О9

#833 sskostov

sskostov

Новак

• Член
  • Pip
  • 4 Мнения:
  • Кара:Civic 1.4 100hp 2010

Публикувано 26 април 2017 - 09:21

Колата е Сивик 2010 face, 1.4 100hp с "фабрична" аларма, мисля че viper. И мен ми хрумна, че може там да търся проблема, но не бях сигурен.

• 0

#834 sashkooooy

sashkooooy

Новак

• Член
  • Pip
  • 24 Мнения:
  • Кара:Hond Civic 1.8 8th gen
  • Място:Kustendil

Публикувано 14 юни 2017 - 12:57

Здравейте, Колеги,

Отдавна съм член на форума но вече вдигнах левела :D ... Сдобих се със Civic 8th gen 1.8 бензинка и съм много щастлив, само дето още не съм виждал колата на живо. Ще ми я докарат от Италия другата седмица.
Та въпроса ми е следния: Запознати ли сте дали в Италия връщат километрите на колите ? Аз съм чувал, че това се случва само в България. Питам, защото на километража на колата пише, че е на 70 000 км, като цяло колата от вътре е много добро състояние - не видях да има нещо изтъркано или протрито. Колата ми я намери един приятел на баща ми и той ще ми я докара (с автовоз), така че, ако не е превъртан там няма кой да го превърти.

Благодаря предварително за мненията. :)
  • 0

#835 Drone

Drone

Polecat

• Модератор
  • PipPipPip
  • 1787 Мнения:

Публикувано 14 юни 2017 - 13:06

Да, в Италия е често срещана практика да връщат километри. Колата ти може да е на 170 или на 200к км, ако е сменяно маслото няма да имаш проблеми.
  • 0

#836 frizzante

frizzante

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 216 Мнения:

Публикувано 14 юни 2017 - 14:41

И там връщат - не бой се! Това не е от значение. Щом си я харесал като купе и интериор си ок. Сега на първо време почваш с масло(чети добре какво), всички филтри и свещи - иридиеви!. Виж спирачките - дискове и накладки. Виж антифриза - даже го смени. След обслужването надай едно ухо към веригата как е. Предните аморт. имат навика да изпущат след 10 г., огледай ги. Заедно с това вижте и предницата. Не се оплаквай и не търси причина защо вози като каруца - така е и ще бъде така. Реглаж клапани е желателен. Чистене на дросел и обучение също. Лека полека с времето ги прави нещата. Ще имаш някоя друга изгоряла крушка, не обичат да ги сменят много много. Може да ти се яви проблем с дисплея на радиото - оправя се. Долу горе това е - нищо страшно. Енджой!
ПС. Носи чудесно на газ тоя R18 с много приятен разход! Замисли се.
  • 0

#837 sashkooooy

sashkooooy

Новак

• Член
  • Pip
  • 24 Мнения:

Публикувано 15 юни 2017 - 10:36

Мерси за коментара frizzante, наистина доста изчерпателно...

Надявам се всичко да е наред и колата да пристигне до края на седмицата и направо я откарвам в сервиза за смяна на горепосочените. Инче знам как са с крушки щипки и всички такива дреболии по Италия колите... Имал съм 3 коли и 3те бяха от Италия. На последната която има Honda Civic EP3 даже от мястото при резервната гума вадих земя и чорапи :D ... всички щипки счупени всички крушки изгорели и тн. Надявам се да не е попаднала колата при най големия мърляч преди мен :)

Относно газовата съм го мислил, но първоначално така че я покарам пък по на там ще реша дали да слагам. Иначе не е никак лоша идея.

Благодаря пак :)

• 0

#838 sashkooooy

sashkooooy

Новак

• Член
  • Pip
  • 24 Мнения:

Публикувано 15 юни 2017 - 10:43

Извинявам се че пиша втори коментар, но в предния не се сетих да попитам.

Защо по- точно  реглажа на клапаните е желателен и защо се прави обучение на дросела ? Очаква ли се нещо да се е разбъзикал или ? 

Мерси предварително.

• 0

#839 frizzante

frizzante

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 216 Мнения:

Публикувано 15 юни 2017 - 12:29

Реглаж е желателен, защото едва ли някога ще е правен. Ако сложиш пък газ - задължителен през 20/25 к. Дросела се обучава, защото след почистване получава амнезия.
  • 0

#840 sashkooooy

sashkooooy

Новак

• Член
  • Pip
  • 24 Мнения:

Публикувано 15 юни 2017 - 13:40

Благодаря :) (bow)

• 0