Към съдържанието

Газова уредба

газ газова уредба

• Не можете да пишете в тази тема
11 отговора на тази тема

#1 lilu_desi

lilu_desi

Новак

• Новак
  • Pip
  • 2 Мнения:
  • Кара:Honda Civic 1.8 i-vtec hatchback
  • Място:София

Публикувано 31 декември 2016 - 10:30

Горд собственик съм на Хонда Сивик 8ма генерация, 1,8л i-VTEC, 140к.с. автоматик. Страшно съм доволна от колата си, като изключим разхода на гориво 10-11/100. Приятелите ми постоянно ме съветват да си сложа газова уредба, но аз се притеснявам, тъй като съм чувала всякакви отзиви. За това реших се да допитам до вас.
Интересуват ме следните неща:
  • Каква газова уредба сте си монтирали
  • Ориентировъчна цена за уредбата и поставянето
  • Колко километра са изминати от монтажа
  • Какъв разход дава
  • Възникнали ли са някакви проблеми
  • Повлияло ли се е ускорението/мощността на колата
  • Колко голяма газова бутилка се събира в мястото в багажника, обосебено за аптечка, tool-kit и т.н.

• 0

#2 frizzante

frizzante

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 136 Мнения:
  • Кара:R18A2
  • Място:Сливен

Публикувано 31 декември 2016 - 13:26

Здравей. Карам същата кола, но с ръчна кутия, наскоро я газифицирах и не съм съжалил за момент. 1. Романо Антонио OBD 2. Около 1500 лв. 3. 15 000 км 4. Според колко тежи обувката, но от 8 до 12/100. При мойто каране 9/100. Автомата може би една идея отгоре. 5. Никакви. 6. Не съм усетил нищо. Ако го има е минимално. Във високите (след 4000 обирота) вкарва и % бензин. 7. 42 лт. Събира реално около 35 лт +/- 1/2 лт. Мястото е под кората, не е при аптечката. Ако имаш резервна гума я махаш и я возиш отгоре. (това е минуса). Но пълно щастие няма. Аз лично я нося само на дълги преходи. Ако имаш други конкретни въпроси - питай. Виж има тема за моята кола, прочети я. От цялата работа, най-важното е монтажника и след това уредбата. Това е.
  • 0

#3 xaxo

xaxo

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 289 Мнения:
  • Кара:Honda Civic 8gen 1.8 i-VTEC EXecutive, R18A2

Публикувано 31 декември 2016 - 14:48

Браво!

Добре структурирано и подредено мнение. Адмирации.

По темата – моята е 8 gen i-shift, което не бих нарекъл автоматик, но все пак ще споделя за ориентир.
  • Газова уредба – OMVL (италианско)
  • Крайна цена -1 190 лв. (без омазняващо клапаните устройство)
  • Изминати километри – 14 000 км.
  • Разход – макс. 17,4 л/100 км., мин. 6,32 л/100 км., среден 8,18 л/100 км.
  • Проблеми – 2 000 км. след монтажа изпарителя почна да бучи при високи обороти, оказа се някакъв дефектен и гаранционно си го подмениха, без допълнителни разходи. От тогава насам никакви проблеми. Никога не ми е светвала check engine лампата.
  • Влияние на мощността – не се усеща разлика. Вероятно теоретично би трябвало да има, но явно разликата е прекалено малка за да се усети при ежедневно шофиране.
  • Бутилка – подобно на колегата по-горе, тороидална 42 литрова бутилка на мястото на резервната гума. Максимумът който са успявали да напълнят е 32,77 литра.
Извън зададените въпроси, като открояващ се проблем/минус от газификацията е въпросът с клапаните и тяхното прегаряне, ако не са правилно регулирани. По препоръки на всеки 20 000 км. казват, че е хубаво да се отваря капака и да се преглеждат / регулират разстоянията, ако е необходимо (ориентировъчна цена около 40 лв.). При мен на профиктиката ми на 10 000 км. ми казаха, че нямало типичните звуци за нужда от регулиране, но при следваща профиактика ще искам задължително да погледнат какво се случва от долу.

Продават се омаслители, но ефекта им, поне за мен, е недоказан. Дори и монтажниците, още в началото, по-скоро бяха скептични към тези системи, въпреки че бяха инсталирали такива на други автомобили и ме посъветваха да не бързам с поставянето й, което изглежда странно на фона на приказката „Кой бяга от едни бързи 200 лв?“.

Като цяло съм доволен от инвестицията и ако трябва да избирам отново не бих се замислил дали да газифицирам автомобила.
  • 0

#4 barsi

barsi

Задволанен малоумник

• Член
  • PipPipPip
  • 2128 Мнения:
  • Кара:eg3,ma8
  • Място:София-Перник-Дупница

Публикувано 31 декември 2016 - 15:32

Горд собственик съм на Хонда Сивик 8ма генерация, 1,8л i-VTEC, 140к.с. автоматик. Страшно съм доволна от колата си, като изключим разхода на гориво 10-11/100. Приятелите ми постоянно ме съветват да си сложа газова уредба, но аз се притеснявам тъй като съм чувала всякакви отзиви. За това реших се да допитам до вас.
Интересуват ме следните неща:

• Каква газова уредба сте си монтирали
  • Ориентировъчна цена за уредбата и поставянето
  • Колко километра са изминати от монтажа
  • Какъв разход дава
  • Възникнали ли са някакви проблеми
  • Повлияло ли се е ускорението/мощността на колата
  • Колко голяма газова бутилка се събира в мястото в багажника обосебено за аптечка, tool-kit и т.н.
Само първо да уточня, че карам сивик, английски и акорд 99та.
Първата е с над 100к на газов инжекцион, втората вече 20к. Никакви проблеми и двете. Газовата е на практика еднаква, като на акорда е с обд.
1. Фобос.
2. Към 850-900лв, според зависи размера на бутилката и видовете зареждачки и дали има омаслител / не особенно смислен; моя е механичен на акорда и така и не работи като света / . Електронният е към 150-200лв.
3. На едната над 100, на другата 20.
4. Сивика към 7.5 / 7 на бензин смесено / , акорда от 9-10 отиде на 11.5 с газта.
5. Не.
6. Не се усеща разлика. Теоретично е няколко процента, дефакто, заради състоянието на бензиновата система, може и на газ повече да върви.
7. И двете са с относително еднакви бутикли - 35л сивика, 43 акорда, като сивика е правен за 14ка резервна, а акорда за 15ка.
  • 1

... Голф 3 е сиромашко возило (нещо като автомобил), което никога няма да те остави на пътя, а ако ти направи фасон то във всяко село ще намериш по един "ладов майстор" който да го оправи срещу 20лева.

#5 vesivanova

vesivanova

Потребител

• Модератор
  • PipPipPip
  • 1818 Мнения:
  • Кара:N22A2
  • Място:.....

Публикувано 03 януари 2017 - 21:16

Здравейте, колежке!
Колегите са Ви посъветвали.
Но този разход от 10-11л /100 бенз. е доста, дори за автоматик.
Може би студа напоследък е фактор, но пак е много.
За градско каране говорите, нали?
Може да греша, карам дизел.
Прочетете и :
http://forums.hondab...howtopic=101274
http://forums.hondab...howtopic=101281
  • 0

#6 barsi

barsi

Задволанен малоумник

• Член
  • PipPipPip
  • 2128 Мнения:

Публикувано 03 януари 2017 - 23:38

Честно казано не.
Всичко си зависи- зимата разхода си се качва с едни 20% без проблем. А ако се кара на късичко разстояние и двойно. Аз лично на мойте коли, ако поискам, мога да го удвоя без проблем с идиотско каране. При съмнение се прави контролно засичане на извънградско и предвид факта, че човек си познава колата не е проблем да се види дали има отклонение.

п.п. Дизелчето качва ли ти 1- 2л отгоре в студа ?
  • 0

... Голф 3 е сиромашко возило (нещо като автомобил), което никога няма да те остави на пътя, а ако ти направи фасон то във всяко село ще намериш по един "ладов майстор" който да го оправи срещу 20лева.

#7 zpa0

zpa0

Новак

• Член
  • Pip
  • 9 Мнения:
  • Кара:Civic 8th R18A1

Публикувано 04 януари 2017 - 12:21

Здравейте, колежке!
Колегите са Ви посъветвали.
Но този разход от 10-11л /100 бенз. е доста, дори за автоматик.
Може би студа напоследък е фактор, но пак е много.
За градско каране говорите, нали?
Може да греша, карам дизел.
Прочетете и :
http://forums.hondab...howtopic=101274
http://forums.hondab...howtopic=101281

За автоматика е нормално при този мотор.  При мен - ръчка, за 50хил. километри и три години ползване, средният разход е около 7.4л/100км смесено, като карам 60/40 в полза на градското. За период от три години само няколко пъти съм качил над 10л/100км и то при най-големия студ. Градското ми варира от 8л до 10л/100км, като карам на къси разстояния без много задръстване по трасето. При автоматика се очаква около литър отгоре.

• 0
"Direct injection naturally ticks. Diesels tick for the same reason. Just tell everyone you have a diesel."

#8 lilu_desi

lilu_desi

Новак

• Новак
  • Pip
  • 2 Мнения:
  • Кара:Honda Civic 1.8 i-vtec hatchback

Публикувано 04 януари 2017 - 19:38

Благодаря на всички за отговорите :)

Хондата ми харчи 10-11 градско/смесено и 7,5-9 извънградско, но смея да кажа че имам и тежък крак.
Иска ми се просто да е по-икономична, защото сега ми се налага да пътувам повече на месец, средно 1200 км на месец и отделно почивки, за това търся по оптимизиран вариант.

Главния ми проблем е, че незнам какъв модел газова уредба да си взема и къде да ида в София да ми я поставят.
Също така много се притеснявам да не се повреди двигателя, защото страшно много си харесвам колата, а този модел, автоматик, с всички екстри рядко се среща на пазара.
  • 0

#9 Orlin

Orlin

OC Honda Team JuniorZ

• Член
  • PipPipPip
  • 565 Мнения:
  • Кара:Civic FK2 1.8 EX
  • Място:Sofia

Публикувано 06 януари 2017 - 17:57

Колега, моята кола е 02.2007 регистрирана и някъде 07.2007 е сложена газова Tartarini в Италия. В момента е на 190хил.км, от който (логично) едва ли повече от 20-30хил са минали на бензин. Колко да ти се повреди двигателя? :)
Тъй като точка 1,2 и 3 ги покрих по-горе, ще продължа нататък
4. Около 8.5-10 извънградско (средна скорост 65-95км/час) и 11-14 градско (средна скорост 10-17км/час). На безнин съм я засичал само извънградско и разхода беше 6.7 в едната посока и 7.8 в другата. Давала ми е и 11.5 извънградско със средна скорст 120 и 4 човека :)
5. От както колата е при мен (около 30хил.км) съм правил ремонт на компютъра. Все пак е стара системата. Също така модулът, който рестартира стрелката за бензина, не работи коректно, ако имам малко бензин (под 1/4 резервоар).
6. На бензин върви една идея по-добре. Уж е настроена като хората.
7. Бутилката е тороидална с обем 44 литра (не съм сигурен). Събира 38-40 при пълнене и надига кората с 2-3 см. Събирам покрай бутилката аптечка, пожарогасител, пикник одеало, ръкавици, колани за затягане на багаж, парцали, найлони, бутилка с вода 1.5л, бутилка с препарат за стъкло, ролка тоал.хартия, ролка домакинска хартия, спрей смазка, спрей за почистване на табло...всякакви боклуци, има и още място.
  • 0

#10 barsi

barsi

Задволанен малоумник

• Член
  • PipPipPip
  • 2128 Мнения:

Публикувано 06 януари 2017 - 18:53

Ако искаш ти давам координати на моя човек- слага Фобос и е доста грамотен. Ама е в Перник. Така като чета, другия човек е в Русе. Маркони се пише.
Има и в София- търси в раздела гурутата и се довери на някой. Като пари сложи 1000лв и почвай да разпитваш.

п.п. Няма как да ти се прецака колата от самата газова. Прецаква се, поради факта, че не слизаш от колата и не ти пука колко газ даваш, щото горивото ти е наполовина...
  • 1

#11 koszabg

koszabg

Новак

• Член
  • Pip
  • 3 Мнения:
  • Място:България

Публикувано 15 януари 2017 - 00:24

Възможно ли е да попитам няколко неща, които са свързани с газовата. Извинявам се, ако някъде са дискутирани из темите и ако тук не е мястото. :(

Минах на 2-3 места за газова и ми дадоха различна информация. Не знам дали това зависи от самата газова или от човека, който я слага.

1. Казаха ми, че каквато и газова да сложа, индикатора за бензина ще има проблеми и няма да ми показва коректно, защото се бъркала работата му от това, че е на газ. Т.е. имам 1/2 резервоар, но може да ми показва, че съм на резерва. Това евентуално се оправяло с някакъв модул, при който от време на време се рестартирало меренето на бензина и може и да отчитало нормално. Но било на някакъв интервал и пак не е много сигурна работата. Има ли нещо такова?

2. Трябва ли да се предприемат мерки за това, че колата гори повече от нормалното бензин (в последно време имам такива съмнения) и съответно да се отстранят, преди да се сложи газовата уредба?

3. Резервоарът с прокапването на масло има ли смисъл или е достатъчно пропускането на бензин над определени обороти?
  • 0

#12 Krasimir_r_s

Krasimir_r_s

Новак

• Член
  • Pip
  • 9 Мнения:
  • Кара:Honda Civic 1.8 i-shift R18A2

Публикувано 15 януари 2017 - 17:56

Напълно подкрепям колегата frizzante
Сивика ми е същия, газовата - като на frizzante, само съм с 26 литрова бутилка, слагана при Маркони в Русе (в София съм се усторил).
Няма какво да те притеснява.
Няма какво да добавя :).
  • 0

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Skin Designed By Evanescence at IBSkin.com