Jump to content
Waller

Запекли болтове ?

Recommended Posts

Колеги привет ! На скоро си купих спортни пружини за Сивика (5г хеч), и реших да ги слагам. НО, греда !! Първо, долния болт на амортисьора упорито отказа да се развие, след това реших, че ще свалям целия надлъжен носач. Но, и там болта при главината отказва да се развие. Пръсках със wd40, ефект нулев. Пробвах и със нагряване на болта,  със чука по него за да отлепи. До момента съм постигнал само тва да заобля болта. Страх ме е да пробвам със гайковерт, за да не се скъса болта ! Някакви други идеи ? Иначе със предните никакъв проблем......

Редактирано от Waller

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Режи попадал съм ма такива друг вариант няма,после си купи нови болтове по предназначение ма товаримоста.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Човеко , при суапа сцепихме камък 32 3/4 цола на 3 места ... Наложи се флекса да влезе в действие :) иначе няма спасение :) Режи и сменяш с друг и понеже мъжко дупе 1 път се е*е ... сложи неръждавейки. По-скъпи , но поне като ти се наложи знаеш , че ще развиеш .

Махаш гайката на главината по начина, по който ти казах и после смело с гайковерт или нещо такова се опитваш с другия ;) Ако се скъса, намираш екстрактори за болтове от някой или някъде и с винтоверт ще го изкараш :) 

Успех !

П.П 3 флакона (от големите) WD40 ,  нагряване , ръждопреобразуватели и какви ли не камъни и щуротии не помогнаха.

Редактирано от ObiChLiFk0

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колеги за отзивите. На към рязане отиват нещата, защото почна да ме дразни вече ;д Благодаря още веднъж.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...