Jump to content
SH3M37A

поставяне на ел.стъкла

Recommended Posts

Писна ми да въртя ръчката на прозореца и искам да си сложа ел.стакла.Проблема е , че съм на 3000 км от Бг и тука са само "специялисти" дето вика Галена "доволен ше останеш." Отворих вратата и видях че не е мн сложно направено даже е просто,но идея си нямам къде да поставя машинките и изобщо как да ги монтирам и незнам на какав принцип са ... ако някой има сайт или поне някаква схема на метода ще се пробвам да го направя,че за обяснение предполагам е мн дълго .... ще съм благодарен и на най малките насоки и още 1 проблем много трудно си отварям прозореца.пробвах да разхлабя кората,но вече беше направено и незнам как да отстраня проблема

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и мен ме вълнуват абсолютно същите въпроси...няма ли развитие по темата?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си монтирах от т.нар. "универсални ел.стъкла" на цена 120 лева. Моделът който закупих е Premier предлагаха го Max Speed, ето и линкаhttp://maxspeed-bg.com/index.php?page=shop...t&Itemid=26За съжаление виждам, че в момента не се предлага, но 100% има други тунинг магазини които предлагат подобни. При първо влизане например в www.dalavera.net излезе човек в Хасково, който продава такъв комплект. Ето го:http://haskovo.dalavera.net/product/view/i...salni-el-staklaОбявата му е от преди почти месец, ама може да има и други. На колегата дето на 3000 км от БГ, ако все още не си е намерил, мога да препоръчам същото - търси по нета, а що се отнася до монтажа - не е никак сложно. Комплектите идват с всичко необходимо. Единственото което се иска е минимална техническа грамотност. Има и подробно упътване. С две думи ел машинките са снабдени с рамена които са доста гъвкави и позволяват почти произволен монтаж. Другият край на рамото се монтира на мястото на ръчката за прозореца (която се маха естествено). От там нататък монтажа на кабели и копчета е според автомобила. Аз ги монтирах на 90 ЦРХ и се получи доста добре, защото копчетата успяха да скрият отворите от ръчките. Доста важен момент е преди да си купите този комплект да си проверите стъклата и механизмите. Колкото по-лесно се движат нагоре/надолу, толкова по лесно ще работи механизма. Колега Chris Barnes, гледам че си имаш общо с Казанлък. Моите механизми ги закупих от колегата от нашия форум rusiq 81. Магазинът му е в Стара Загора и се надявам да може да ти достави. Аз също съм от Стара Загора, ако имаш притеснения с монтажа - питай. Ай..успех

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Chris Barnes, гледам че си имаш общо с Казанлък. Моите механизми ги закупих от колегата от нашия форум rusiq 81. Магазинът му е в Стара Загора и се надявам да може да ти достави. Аз също съм от Стара Загора, ако имаш притеснения с монтажа - питай. Ай..успех

Да, от Казанлък съм но живея в София...аз си мислех дали няма да стане направо да си купя механизмите заедно с копчетата и корите на вратите от Д15ка например...а иначе шофьорското стъкло се движи трудно...и не знам защо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да си купиш от хонда с ел пакет е най добрата идея. но ще ти трябват и корите на вратите

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм с д16 аз имам отвори оставени до ръчната и неразбирам за6то трябва да си сменям кората в подобен случаи тъи като и мен ме интересува същия проблем :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно сте прави, че да се замени ръчката с ел.механизми от друга кола е най-доброто решение. И аз тръгнах от там....Обадиха ми цени от 250 нагоре и аз клекнах. Освен това за Х се оказа трудно да намеря. Виж за 5 ген имаше. Сложих универсалните за 120 кинта и си гледам кефа. Колега Крис Барнс, причина стъклото ти да движи трудно може да е повредено уплътнение, крив водач и какво ли не още. Разглоби кората и огледай добре като го движиш нагоре надолу. Моето например излизаше от канала си при определно положение. Като махнеш кората на Хса (предполагам, че и при теб е така) в долния преден край на вратата има един болт, който позволява местене на водача на стъклото напред/назад. Ако водача е натегнат стъклото ще върви трудно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да, ясно ми е, че трябва да сменя и корите на вратите за оригинални механизми....просто питам дали има как да се вържат - защото на 1-2 места в казанлък леко ме разочароваха преди време - като питах на 1ното място ми казаха, че нямало да стане - а на другото - че можело, но било огромна занимавка напасването на машинките и нямало кой да се хване...аз не мога да разбера - какво толкова напасване, ако са оригинални машинки...ако съм сигурен, че ще стане до 1 мес закупувам оригинални и действам

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз някога бях с ръчки на вратите,но ми писна от тях и си сложих ел.стъкла.Трудности при монтажа не срещнах,незнам как е на другите Хонди,но на CRX си има заводско искарани дупки на вратите за машинки за ел стъкла,което още повече олеснява работата :) .Нямаше никакво напасване,дупчене на нови дупки и т.н.Сваляш старата машинка и слагаш новата и всичко си пасва както си трябва.Работата не е кой знае колко трудна,поне на мен не ми беше трудно :) ,но задължително трябва да сте поне двама за монтажа,защото единия трябва да държи стъклото докато се сваля старата машинка и се слага новата :D .Проверете си дали имате заводско гнезда за бушони за ел.стъкла,че при мен на схемата са показани каде са, а в действителност нямаше и трябваше да си сложа допълнителни гнезда.И междодругото на CRX 2-ген. стават машинки от 4-ген. хеч.Аз използвах такива :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Само един съвет... Ако си взимате оригиналните от друга кола като вашата..не забравяйте да си поискате и инсталацията с буксите (даже не съм сигурен, но май има и отделно реле за ел.стъклата) защото на мен ми ги дадоха без инсталацията и не можах да си ги ползвам с оригиналните копчета и кори :D ся са ми изкарани до ръчната .. и съм си със старите кори от ръчките ;(

Редактирано от at_chuchev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

трябва да се сменят таблата с бушоните?? ако е така, май ще забравя за ел стъкла...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Нее. За бушона не съм сигурен. Просто трябва да провериш. И аз не говоря за бушоните, които са под предния капак, а за тези, които са под кормилото и не знам бушон или реле (и пак казвам не съм изобщо сигурен). Просто трябва някой, който знае да каже или да си го провериш някъде :angry: Убедил съм се , че като си взимаш нещо трябва да си наясно с всички части, които ти трябат, а не да разчиташ на този, който ти ги продава, защото може да се окаже, че и той не знае какво трябва да ти даде :angry: И пак казвам може да те подвеждам...за това просто си провери всички нужни части за преминаване към ел.стъкла без да се налага преправяне :(Аз като питах ми бяха дали този линк: http://www.hondaworld.ru/manuals/civic92-95_23-223.htm Аз за това говоря...

Редактирано от at_chuchev

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

никой ли не е слагал оригинални ел стъкла на Д13ка?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата е прав, задължително ще ти трябват и бушони... моите ел. стъкла са слагани, но някой "умник" е решил да "забие" 30А бушон и една вечер копчето заседна, кабелите се стопиха, бушона си стои здравичък и замалко да изгоря в движение... :) Така че ако един ден си сложиш ел. стъкла не слагай бушон по-голям от 15А, да не си имаш неприятности ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забелязах че на таблото за бушони на D13-ката има гнезда за ел. стъкла че дори и за люк, което ме кара да мисля че таблата са стандартни, понеже оригинално нямам нито люк нито ел. стъкла. А въпросния 30 а бушон беше слаган допълнително и вързан направо на слаганата инсталация... Явно няма прокарана такава през таблото и затова се е наложило така или на този който я е поставял не му се е занимавало да го направи както трябва, затова и се запалих ;) . Иначе стъклоподемниците са ми тип "ножица" и по каталог гледам че са от D15b2. ;) а корите по вратите са преправяни и имат части от прелюд май, не съм сигурен.. Та иначе нямам проблем с тях и наистина си е друго да натиснеш копчето ;);)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравеите колеги! на мен ми разбиха Ьондичката тези дни и сам и прецакали мн гадно пождигачите.посуветваха ме да си ги сменя.искам да попитам дали е по добре и изгодно направо да си монтирам ел.пакети ,защото съм с механични ж момента и евентуално какви пари горе долу ще ми доиде. аз съм с 6та генерация.благодаря !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много по-евтино ще ти е да си останеш с оригинални ръчни, поне според мен, защото можеш да ги смениш сам, ако ги имаш. Ако слагаш ел стъкла, ти трябва някой жичкаджия (който ще ти вземе пари). Както вече се обсъди в темата, ще трябва и корите на вратите да смениш ако сменяш с оригинални от Хонда. Ако не са оригинални а от типа универсални - търсиш място за копчетата на машинките. В раздел купува продава отгоре като важни теми има забодени няколко линка за Хонда морги. направо пишеш на някой от колегите със запитване дали имат и колко струват и така..:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много по-евтино ще ти е да си останеш с оригинални ръчни, поне според мен, защото можеш да ги смениш сам, ако ги имаш. Ако слагаш ел стъкла, ти трябва някой жичкаджия (който ще ти вземе пари). Както вече се обсъди в темата, ще трябва и корите на вратите да смениш ако сменяш с оригинални от Хонда. Ако не са оригинални а от типа универсални - търсиш място за копчетата на машинките. В раздел купува продава отгоре като важни теми има забодени няколко линка за Хонда морги. направо пишеш на някой от колегите със запитване дали имат и колко струват и така..:)

и за какво му е жичкаджия? Взима машинките с цялата инсталация в вратите (може и някое реле да има), копчетата и корите. Сменя всичко. слага липсващите бушони и чудо....всички хонди в купето са с универсален кабелен сноп...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам, че темата е малко стара, но постоянно се появяват въпроси са ел.стъкла...Ето тук има списък с нужните неща. Темата е за ел.стъкла, огледала и централно заключване за 5ген., но мисля всеки може да отсее това, което му трябва на него. темата в хонда-тех, а това са снимките от процеса на слагането където точно се вижда какви бушони и релета са нужни за ел. стъклата...3 бушона 20А и едно реле за ел стъклата, за всичко си има отредено място на таблото с бушоните под кормилото. снимките

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

със това подробно описание и снимки, май е добре темата да се премести в Полезни Технически теми

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като нямам прекарана инсталация на колата (ЦРХ 2г.) и трябва да си пускам кабели някой може ли да ми каже колко квадрата трябва да е кабела и ако някой има схема кой цвят кабел точно за какво е ще съм му много благодарен

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не отварям нова тема нека попитам тук:

 

Искам ел.съклата да ми работят и при изваден ключ. Има ли проблем. Ако не - откъде да взема ток? (Предполагам е някъде при бушоните, но от кой е най-добре.

 

Благодаря предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Ровър форума има такава тема. Доколкото си спомням се слага "мост" между два "бушона", но не помня точно къде.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам, не мога да редактирам вече.Това е темата http://www.roverclub-bg.com/forum/viewtopic.php?t=9053Почти съм сигурен, че на твоята англичанка е същото, като на Ровър 400, но все пак се убеди, че е така, преди да направиш, каквото и да било.Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, колега!

Публикувано изображение

Таблата са идентични, за бушоните тр да сравня схемите, но и аз съм 99% сигурен. Като решение моста към друг бушон е най-просто и лесно! Мисля само че това касае така само единия джам! Еквивалентно е за другия :)

 

Къде мога да намеря схема на таблото кой за какво е? За моя Сивик от подписа.. във форума не открих статии.. :lol:

Редактирано от войводата/cls

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако си с англичанка слагай моста като е на снимката и ще ти се отварят и 4-те стъкла без да си на контакт :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако си с англичанка слагай моста като е на снимката и ще ти се отварят и 4-те стъкла без да си на контакт :D

Meрси, Жоре. Така и направих и си работят. Само че се свалят само предните. то и трудно ше стане - задните са с ръчки :) Сега искам да пробвам това с фаровете, но този път обратното - да нямат ток като извадиш ключа! Че отсега взех да ги забравям милите..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси, колега!

Публикувано изображение

Таблата са идентични, за бушоните тр да сравня схемите, но и аз съм 99% сигурен. Като решение моста към друг бушон е най-просто и лесно! Мисля само че това касае така само единия джам! Еквивалентно е за другия :)

 

Къде мога да намеря схема на таблото кой за какво е? За моя Сивик от подписа.. във форума не открих статии.. :lol:

 

Извинявам се, че вадя темата от дълбокия прах, но ми стана интересно, дали на 5та генерация ще стане това с моста и дали на същите бушони се закача ?

 

Благодаря предварително

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз мисля скоро да си потърся машинки /направо ел. пакет+корите/ най добре че с тия ръчки заякнах:lol:.До скоро бях без хидравлика и като си сложих направо се родих сега остана ел стъкла и климатик и не ми трябва нова кола щото новите много се чупят :D и много сложни ги правят за да неможем да си ги оправяме сами и да ни дерат по сервизите !

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги а според вас дали ще станат машинките за ел. стъклата от Ровър 400 серията на англйски сивик.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...