Jump to content
prozium

За кефа от шофирането

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

Публикувано изображение

 

Днес рано рано сутринта още недоспал станах бая кисел и почти не ми се шофираше. Но трябваше да се кача до Атолука, курортно селище над Равногор, което пък е над Брацигово.40-те километра каране през села никак не спомогна за подобряването на настроението ми, нито пък напористите шофьори на голфове и пасати изпреварващи ме вътре в самото село и минаващи на боя разстояние.Така в монотонност дойде отбивката за Брацигово и започнаха завоичета.И там настроението ми се подобри рязко.От бая време не се бях кефил така на самото шофиране.Ненатовареното движение и деневелацията от близо 1000 метра за ~15km ми оправи тотално настроението.Пътят е тесен - планински с бая 180 градусови завои.Предразполага те да се облегнеш удобно в седалката, да хванеш с 2 ръце кормилото и да се оставиш на поредицата от завои :lol:

 

Идеята на темата е да опишем такива пътища, които просто те накефват максимално.Вие сте.

:huh:

Редактирано от prozium

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Там завойте са много яки :lol: с брата единпат слизахме и си правехме дрифчета :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а също и пътят към Деброщица е подобен тясен плаински с много остри завойчета :lol::huh:;) Дебропица също е корортно селце ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също много се кефя на пътища с повече завои. Районът около Смолян е с много приятни местенца за шофиране, но май не e толкова спокоен вече, а и пътищата са нещо поразбити.Иначе с голям кеф се катерих една ранна сутрин миналото лято нагоре от Кърнаре към Троян - уникално настроение ми даде за цял ден :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ходил съм на Атолука, завоите наистина са си перфектни и ти правят кеф ( особенно като се сетиш къде отиващ )Значи снощи се прибрах от Германия, ми какво да кажа. Да караш на магистрала там си е отвратително просто, много движение и всеки кара ненормално. Дойде Румъния, там пък е ужасно с тея пътища и задръствания. Дойдоха обаче завоите на Карпатите, направо заспивах в задръстванията там. Но като ми прещтрака и полудях и взех акъла на колата по завоите и се разсъних доста бързо. За мен най-доброто и приятно щофиране е по завои но да няма голямо движение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой качвал ли се е до "Леденика", а? :huh:;) Ако не сте - заповядайте, ще ви ескортирам от който вход на Враца речете до пътя за към балкана ... ма тама на началото на завойчетата слизам ... предпочитам пеши, щото ми е писнало вече - нищо че съм си балкански пръч, всеки път ми се върти главата. ;) Кой знае - може пък от шофьорска гледна точка да не е чак толкова гадно ... още не съм го узнал, но му идва времето и на тоя момент. ;)На разклонението пък ако цепнете на другата посока - към Чайка / Вратцата - също е яко ... последния път когато съм ходил там беше преди около година ли, знам ли ... бях с колегата surr3a1 и дивата Z6-ца .... мога да ви кажа че комбинацията от готини завойчета, тежък крак и майсторски шофьорлък ... водят до **почти** пръсване на сърцето от адреналин ... като се има превдид че друг път не бях изпитвал подобно преживяване. Плюс това като за първото возене във ХОНДА ... май сърцето ми остана там из завойчетата. (или може и да е някъде из колата, не съм го търсил.. ;))п.п. Да не забравяме и баира за към Узана .... :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ооооо само недей да говориш за Узана, там Рейсара може да каже какво направихме. Аз точно това исках да кажа, че завоите наистина те разсейват и ти правят кеф. Магистралата направо унася, защото шофоирането е някво монотонно и единообразно. Кефа си е по завоите!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-хубавите завои с най хубавия асфалт са на прохода Троян-Кърнаре

От време на време излиза по някой тир, но ако се внимава няма проблем

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво е от Асеновград нагоре до Пампорово, скорп минах и определено ми беше много гот по завоите.Другото място което много ми допадна беше от Кричим до Девин само дето там пътя беше доста зле.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Троян-Кърнаре е уникален проход, много красиво, уникални гледки и завойчета на ръжба на пропъсттан, за съжаление е затворен през зимата :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кричим - Девин :DЯ познайте кой е от Девин и се прибира от там и със 120 издрифти един завой та сега броните са счупени :DОколо 40 км карах яко там и спирачките на хондата се свършиха , ама пътя не и се оказа , че без спирачки не е хубаво да се кара с 160 :DКричим - Девин има много дупки , нями мантинели а е покрай язовирите и излизат тирове , има други пътища там , по-малки отсечки , но уникално готини.Има едно изкачване Тешел - Борино , няма 1 дупка , завоите са брутални , е там последния път показах на баща ми какво може японския 1.6 мотор.Поздрави и внимавайте , че аз бях на косъм от язовира , ама се разминах само с 2 счупени брони

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пловдив - смолян, пловдив - велинград, пловдив - девин

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един глас за Троян - Кърнаре. Уникална местност, гледки, завои и въздух. Някой път ще отида само за това. Много е трудно обаче да се кара и да се снима едновременно. С едната ръка карах, а с другата снимах. Луда работа, но нямаше как да не отбележа прекрасната местност. Наистина прави впечатление, че нямаше дупки в самия проход, сякаш не бях в България.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рибарица - Шипково - От Тетевен за Троян - яки завои, добър асфалт, почти никакъв трафик и уникални гледки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Хубаво е от Асеновград нагоре до Пампорово, скорп минах и определено ми беше много гот по завоите.Другото място което много ми допадна беше от Кричим до Девин само дето там пътя беше доста зле.

Оооо, даа, Кричим-Девин та чак нагоре през Широка лъка до Смолян - перфектно е. Едно време в обратната посока, надолу към Кричим, сме го минавали с жигулката на баща ми почти 75% по инерция - голяма аванта беше, ей! :PА между другото този път, който сега е толкова разбит от големите машини, скоро ще се окаже на дъното на новия язовир "Цанков камък".
дам но правят друг път който ще е до язовири и междо другото Язовир"Въчя" е най дълбокият язовир на балканския полуостров 150 метра е Язоворната стенамного е красиво само един проблем има сички си фълят боклуците вътре и стената заприличва на море от шишета и е много кафти :D :D :D Редактирано от Velicko_ko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Max77

всеки петък минавам през искърското дефиле прехода лъкатник-миланово-вършец е уникален:D

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...абе с две думи в красива страна живеем.....

Точно тази идея ми се въртеше в главата, докато се чудех кой път да е моят "фаворит". :DА относно опасния "Троян-Кърнаре" - аз като си карам по завойчетата гледам да не се подавам като невидял, щото ми е мил животецът, а и не съм чак такъв рейсър. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest behemoth

Тази седмица ходих до язовир Широка поляна. Та целия преход от предел до язовира/минава се през Гоце Делчев, Доспат/ ми хареса. Супер гледка, много завой, не много отвратителна настилка, с изключение на отсечка от 1/2 км, където няма асфалт :) Иначе и до Рилския манастир пътя е супер як. много завой, трафик.... Май и тук е място да си похваля гумиците Yokohama Parada :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Асеновград-Пампорово-Смолян-ДевинАсеновград-Рожен-Момчил юнак (Хайдушки поляни)По този път можете да се насладите на природата в Родопите. Перфектно място за релаксиране.Завой по този марширут колкото искате, има чак да ви омръзне.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

п.п. Да не забравяме и баира за към Узана .... :)

Пътят към Узана наистина доставя невероятно удоволствие от шофирането ;) Трафика е слаб и завоите са супер разнообразни ;)Троян - Кърнаре е поразбит вече ... но ще се присъединя към мнението на останалите, че гледките са наистина прекрасни и че шофирането като минавам през него ме зарежда с енергия и ми доставя истинско удоволствие ;)Мен лично ме изкефи тази зима отсечката между Пампорово и Смолян ... ;) Сняг до колене, празен резервоар (отивахме към Смолян само за да заредим), няма жив човек по пътя, а Сузи (Suzuki Liana 4x4) драпа като котка по ламаринен покрив по заснежения път ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази седмица ходих до язовир Широка поляна. Та целия преход от предел до язовира/минава се през Гоце Делчев, Доспат/ ми хареса. Супер гледка, много завой, не много отвратителна настилка, с изключение на отсечка от 1/2 км, където няма асфалт ;) Иначе и до Рилския манастир пътя е супер як. много завой, трафик.... Май и тук е място да си похваля гумиците Yokohama Parada ;)

и аз другата седмица живот и здраве съм на язовира там всяка година ходим просто е уникално ;);) ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

 

Ето още един път, който сякаш е изваден от етап за рали - 10 км, тесен асфалтиран път, страшно много завои, почти никакъв насрещен трафик.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой не е посочил Петроханският проход. А е интересен:

Публикувано изображение

Публикувано изображение

По южния склон на Стара планина пътя следва терена, т.е. има доста изненади, резки денивелации, обратни завой (наклон).

Но северния компенсира - планински път правен по учебник от немски пътищари - редуват се къси прави участъци за ускорение с перфектни серпантини.

Но след десетилетия неподдръжка и само козметични ремонти, настилката не е от най-добрите. А и трасето е изчислено за невисоки скорости.

Пътят не е натоварен, особено нощем, но преходните и особено зимния сезон си изискват добри гуми, за да усетиш кефа от шофирането.

Знам, че има бърз, лесен и равен път през Враца, но винаги минавам през

Петрохан - един от фаворитите ми.

А вековните букови гори в ниската част, през пролетта и есента с техните цветове са великолепни, но разсейват! :)

Редактирано от vesivanova
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И още един интересен pass: Златишко - Етрополския.

Но трябва да си с високо-проходима машина! :)

Публикувано изображение

Ето статистика за проходите:

Беклемето - 1520 м н.в.

Петрохан - 1440 м н.в.

Етрополе -Златица - 1550 м. н.в.

н.в.= надморска височина

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Prozium, как хубаво я изрови тая тема :)А тоя път, дето си го показал, кажи му и курорта отгоре - Върховръх :)Моето село е Устина, веднъж съм ходил само до Върховръх, но какви истории съм слушал с руски возила за този път... :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Котленският проход също е добър за шофиране, не голяма денивилация, има прави отсечки, асфалта е хубав. Готино е когато няма много движение, но за това пък има места за изпреварване. Шипка я пропускам тъй като асфалта е страшно хлъзгав там.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Асеновград -Добралък е много добро трасе .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди два дни ходих до гр Шипка (Шипченския проход) много завои и все хубави :) Тук таме водичка от топящия се сняг гумите посвирват леко, абе супер и движение нямаше много ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Троян - Кърнаре ми е любим преход с кола и яки завои, но давам и един глас и за Троян - Рибарица. Абе в яките завои е много яко :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почти всички проходи са забавни за преминаване... като изключим, че не сме сами на пътя, и обсъждаме предимно каква е асвалтовата настилка...

 

Последния преминаван - Айтоски. Забавно е да се кара - на моменти задницата и става мъчно за теб, и иска да се видите, въпреки че скоро сте се гледали на последния паркинг... Но по-добре да са местата, където няма насрещно движение....а именно ;)

 

"За кефа от шофирането" - на всякъде ми е кеф, стига да не се занимавам с вечната дупко-концентрация :) България е красива.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реално от Асеновград на където и да тръгнеш, освен Пловдив, е кеф ... аз най-много се кефя на пътя за Кърджали, защото е 80км завои, които зная на изуст ... Родопите рулз ! :)Но има един проход, който в моментите, в които не е надупчен като смърдящо сирене, и по-як за каране - това е петрохан ;) прохода е едновременно достатъчно бавен, че да е почти безопасен и си от завой в завой, и в същото време има прави на които можеш да свършиш 3-та ... пътя е принципно широк и понякога е напълно празен ... и винагие сенчест ;) абе голям е кеф ... на път за северозападнала България винаги избирам него, въпреки злобните дупки понякога ...

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично аз най-много съм се радвал на завойте - отбивката за Шипка, Казанлък.... няма такова приключение. За съжаление не съм се пробвал с хондето... тогава карах Е30 - 325 м-technik...

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дефилетата са страшна работа. Аз съм минавал само през това от Своге и се размазах. Има 2 много гадни завоя, но останалото е стахотно. 100% газ-спирачки. Особено ако има видимост е мед на душата. Естествено, най-добре е да си сам в такиа ситуации и да се отдадеш на момента. Хубавото е, че концентрацията на човек достига своя пик, а това е доста освежаващо, не е като да блееш по задръстванията или да спиш на магистралата.ПП: Въпреки че може би е просто психологически въпросът. Рядко шофираме по такива пътища и прмяната ни се струва превъзходна. Ако караме само по дефилета, най-вероятно щеше да ни се повръща от тях.

Редактирано от Ryuugan

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Пловдив - Бяла Черква ~ 38km, като за тези 38 км се взимат около 1500 метра надморска височина, пътят е перфектен до хижа Здравец, от х. Здравец към Бяла Черква на места има дупки и трябва да се внимава. Има няколко големи прави ( от по 1-2-3км) и всичко останало са завои, като има няколко особено приятни 180 градусови, при тях пътят е леко уширен, за да може задницата леко да поднесе :) Началото на пролетта ( тоест сега ) обикновенно има доста пясък и прах по пътя, останал от зимните опесъчаванияи трябва по-внимателно да се подхожда с високата скорост, защото лесно се подхлъзват колите :dry: Като стигнете до Бяла Черква, там има какво да се разгледа - старата църква, горите, гледката откриваща се към Косово/Хвойна и Пампорово. Общо взето е много приятно за разходки, но лошото е, че обикновенно разходките предполагат повече хора, а това нарушава отношението кила/конски сили и ви забавя по завоите :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:):dry::)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По празниците е голям хеф да се шофира.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отбивката от пътя: Павел баня - с.Розовец, към с. Горно Ново село (5603).

Публикувано изображение

За разлика от главния път този участък е чисто нов (дори миналата година нямаше още нарисувана маркиравка и знаци), а и дори през почивните дни от там минава един автомобил на 15-20минути :D.

Пътя е тесен, стръмени преминава през гориста местност с множество остри завои, като добавим и минималната вероятност да срещнете друк автомобил...

За съжаление отбивката е доста невзрачна, а и не е обозначена (поне допреди 7-8 месеца не беше) и вероятността за подминаване е доста голяма.

Редактирано от chipko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отбивката от пътя: Павел баня - с.Розовец, към с. Горно Ново село (5603).

за съжаление трябва да се мине през с.Турия, а пътя там липсва, изсекоха гората и камионите разбиха пътя през селотопрохода е много добър, но са се отворили огромни трапове и над Турия

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
http://www.kezdiman.com/2009/11/transfagarasan.htmlЕ на това му казвам кеф, все едно наведнъж са събрани всички завои от всички писти по света на едно място! :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаме съфорумец,карал точно там....колегата DNL. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...