Jump to content
agresor41

Детонационен датчик-цвят на кабела

Recommended Posts

Здравейте колеги. Може ли някой да ми каже какъв е цвета на кабела на детонационния датчик и в кой пин на буксата на компа влиза? Ако може и снимки, ще съм много благодарен. Става въпрос за hrv D16W5.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Изнамерих нещо.Това ли е?

post-35279-0-45375100-1494060640_thumb.png

Редактирано от agresor41

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно това е . Кабелът е червено със синьо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Маркони, за сетен път ме спасяваш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.Най накрая реших проблема с детонационния датчик.Пуснах нов кабел от компа и го запоих директно на пина на датчика,отгоре сложих термошлаух и го напълних със силикон и тръгнах за морето.Карлово-Варна с доста агресивно каране и пуснат климатик,като на магистралата съм карал от 140 до 160 км. В час и разход 11,100 на 100км газ.За изминати 400 километра на газ чекат не светна.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добър разход,за това яздене

 

Изпратено от моят Lenovo P70-A с помощта на Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На вниманието на знаещите и разбиращите! Извинявам се на колегата, че му ползвам темата, но проблема е на CRV-Ka20A4.Дали ако открия кабела и повторя процедурата описана по горе, ще реша проблема и с моя детонационен датчик?

В тоя ред на мисли, кой аджеба е кабела на моя компютър?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата е открил/доказъл ,че проблема е в кабела, а не в датчика. За съжаление начинът е проба-грешка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На вниманието на знаещите и разбиращите! Извинявам се на колегата, че му ползвам темата, но проблема е на CRV-Ka20A4.Дали ако открия кабела и повторя процедурата описана по горе, ще реша проблема и с моя детонационен датчик?

В тоя ред на мисли, кой аджеба е кабела на моя компютър?

нямам си на изея,ще стане ли.Аз смених три датчика и не стана,за това реших да опитам по този начи и стана. Намери кой е кабела откачи буксата от компютъра и буксата на датчика и ако няма верига пускай нов кабел.Поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен от време на време, особено като пусна климатика(направо полудява), ми изписва, че няма сигнал от кнок сензора.така,че ако се случи в момент на имане на сигнал...... незнам.

Отделно, аз не знам къде е сензора при HRV, сигурно е на достъпно място, но на CRVто...... е много зле положението, снощи пак се мъчих да си провра ръката, да разкача поне буксата и греда. Решил съм (понеже съм поръчал сензора) да махам всмукателните тръби, хем да почистя и дросела.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сензора винаги е на гадно място.Трябва да е в основата на блока между 2 и 3 цилиндър.Като разглобяваш,почисти и отдушника на маслените пари ,че друг път няма да разглобиш там....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз свалих предния мост и тръбата от испускателния колектор до катализатора и се отвори достатъчно място за работа.Времето за разглобяване и сглобяване е около три часа без да си даваш зор,ако не удариш на греда разбира се.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз смених два датчика . Пъривят на Autodoc изкара 3 месеца, втория се оказа пълен боклук марка Meat Doria. Накрая взех втора ръка от црв-2005год за 40 лева и за сега работи безотказно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...