Jump to content
KrasiHR-V

Задължителни ремонти след покупка на HR-V 2002 4wd 124

Recommended Posts

Здравейте,

преди Великденските празниците купих 2002, 4wd, 124 к.с. и смених двигателното масло , на диференциала (hond dp...).

Планирал съм за тази седмица, в сервиз на Хонда, смяна на андр. ремък+ водна помпа+ролка, ремъци, предни накладни, спирачна течност, течност на хидравлика, антифриз,свещи.

Колата върви екстра, няма тропане, пъргава е . Направих и първото засичане на разхода градско, София=10.2, което , според мен е екстра.

Само че миналия четвъртък, сутринта в София валя сняг и не можах да запаля сутринта. Вечерта я оставих нормално без никакви проблеми, сутринта завъртях не пали.

Усъмних се да не е в прекъсването на запалването (не съм специалист по колите), което заедно с алармата сложих в първия ден, като я купих.Техника по алармите погледна и каза, че не е от прекъсването. Обадих се в горния сервиз и я закарах с пътна помощ и я оставих в сервиза, като ако имаха възможност да направят и горния ремонт. В петък се обадих, дали е запалила, казаха ми, че е била задавена. Снедната свещ, като са пробвали за искра, се е опитала да запали на 3 цилндъра, почистили са капачката, палеца.

От форума http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=72188 "Проблеми с паленето ..." колегата споменава, че при влажно време е имал проблеми с паленето сутрин, поради проблеми в дистр. капачка, притеснявам се това да не е моя случай, планирал съм пътуване в Гърция и да не увисна някъде с този проблем.

Искам да попитам дали да не смяня и дистр. капачка, палеца или целия дистрибутор с горния ремонт?

Предварително благодаря на всички и се извинявам, ако не пиша професионално по темата, но не съм авто специалист.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма Харви,което не пали :).

Запалителната система , както и самия инжекцион са прости и много надеждни. Проблем ще е докато се запознаеш с истинското състояние на автомобила си само, заради предишни интервенции и минало обслужване.

 

Важно ти е да си наясно с хлабините на клапаните, правилните свещи/разстояние и целостта на кабелите. Капачката и палеца винаги са били консуматив.

При облсужване се почиства дросела и мотора за празен ход.

 

Ако не гори масло и всичко по двигателя е обслужено...не пипаш 10 години.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, Markony, за бързия отговор!

Ще направя с горния ремонт и регулиране на клапаните, ако кабелите са мн стари ще ги сменя с капачката и палеца.

 

Приятен ден! 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кабели не се сменят по "старост", а заради съпротивлението. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При обслсужване се почиства дросела и мотора за празен ход.

 

Може ли да обясниш, като на съвсем лаик, къде се намират тези неща, които си посочил ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей !

Като свалиш въздушния филтър се вижда дроселовата клапа, моторът за празния ход е отляво.

Имаш програмата, там ще ги видиш подробно.

Поздрави.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...