Jump to content
Mimicry

Помощ от опитни :)

Recommended Posts

Добър ден от мен.Имам запитване към вас как мога да свърша нещо по моята западнала кола.Първия от въпросите ми е:Искам да сменя стъклата на фаровете на хондата си (6 генерация англичанка ),понеже претърпя леко птп и единия е счупен.Тука идва тънкия момент ,че искам да ги сменя с прозрачни такижа,като на новите коли ,а знам ,че за този модел хонди няма тунинг изпълнения части и фарове,също знам ,че не мога да сложа ей така някакви,а трябва да има по тях извивки и лентички които насочват лъча светлина.Та има ли начин това да си го свърша сам и също така да сложа след светлинки вътре по периферията им както на тези на ауди.Въпрос две за двете ми странични огледала които също са в критично състояние знае ли някой за мултифункционални които пасват.Третия е  за този модел да ми препоръчате стойки за чашки.БЛАГОДАРЯ !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом ти се занимава разгледай в ютуб клипчета за вграждане на лупи в обикновенни фарове.Старите стъкла се изчистват от оребряването,за да може насочения лъч от лупите да преминава без да се променя.Ретрофитинга си има тънкости,затова ако има нещо неясно по клиповете питай...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При фейслифтовите англичанки нищо не се чисти. Оребряването или така наречената френелова леща е закрепена с 3 видии към стъклото(което не е стъкло, а е от поликарбонат). Отваря се фара, маха се тая оребрената пластмаса и се слага директно лупата, затваряш и си готов. Това е решението за иначе ужасните фарове на англичанката, които са така още от завода. Преди фейса не знам дали са така конструирани фаровете, но и с тях май се процедира по същия начин.

 

Страничните огледала ги търсиш втора ръка и сменяш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, аз ще ти отговоря малко по-грубо, така като чета въпросите ти, искаш да сложиш на Хондата части, които неса от Хонда, сигурно целта ти е да замяза на друга кола. Според мен няма как да сложиш други стъкла на фаровете различни от твоите стандартни (дано правилно разбирам въпроса). Твоето спукано стъкло може да го смениш от друг фар, ама едвали ще намериш някой да си разлепи фара и да ти продаде само стъклото(аз бих си взел друг фар, втора ръка). Иначе фаровете се отварят лесно, пъхаш фара в една картонена кутия, духаш вътре със сешоара, лепилото се размеква и с една отверка за 10 минути ще го отлепиш. Тая диодна лента която искаш да сложиш във фара е супер идея, сега е много модерно при циганите. За огледалата искаш да си купиш нови, но да неса като твоите а някакви тип тунинг, ако искаш пиши в гоглето - спортни огледала, но нищо няма да ти пасне и ще ти излезе по-скъпо отколкото да вземеш здрави втора ръка. Стойки за чашки за този модел няма да може да намериш, варианта е да си взеш от някой левче от онези кадето се закачат за стъклата на вратата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...