Към съдържанието

- - - - -

Монтиране на подгревна седалка
без изполазване на запалката.

• Не можете да пишете в тази тема
8 отговора на тази тема

#1 dragomir375

dragomir375

Потребител

• Член
  • PipPip
  • 79 Мнения:
  • Кара:bulgaria
  • Място:bulgaria

Публикувано 01 януари 2015 - 17:50

Здравейте колеги. Първо да Ви пожелая весели празници и щастлива и безавариина нова година. Карам Honda Accord 2.2 I-CDTI 140phг. 2004г. всички знаят за трудното загряване загряване сутрин зимата, особенно при -10г. Реших да споделя с вас как успях да си ги направя. Купих подгряващи седалки от http://www.bktuning....?ProductID=4261  2 брая. Спомням си, че като разглобявах кората под скоростния лост ( точно кадето е кожата на скоростния лост ) има 2 букси, като се замислих остава това да са букси за копчета за подгрев на седалките и веднага ми светна, че мога да взема ток от там и да си оставя запалката свободна. Все пак 1 седалка с подгрев 45в. = 4а ако са 2 = 8а което не, че няма да издаржи запалката, но след като има прекарано окабеляване с предпазител ( 20а номер 15, предпазители в купето ) да си ползвам него. Слезнах до колата и ето Прикачен файл  DSC_0020.jpg   81,73K   12 Брой сваляния  това са буксите, проверих с мултицед каде точно има ток в буксата и такмо да видя кое е "+" и кое "-"  и както виждате на снимката, тази дупка с кламера е " -" а другата кадето посочва с мултицета "+" и така като не искам да режа букси и кабели реших да го направя с кламер зганат на 2. Купих си 2 гнезда за предпазители с по 5а и 2 букси Прикачен файл  P1320550.JPG   182,6K   9 Брой сваляния .Запоих кламерите на жиците, запоих и буксите и стана така Прикачен файл  DSC_0021.jpg   85,54K   10 Брой сваляния след това прекарах кабелите отдолу и се получи добре. Може и да прекам кабелите направо от джойстика на подгревната седалка за оригинално копче от хонда, но там кабелите вече ще са повече и не ми се играише. Забелязах, че имам и ощи 1 букса точно под седалката ако няко знае за какво е да сподели Прикачен файл  P1320560.JPG   201,75K   9 Брой сваляния Благодаря предварително. :)

• 2
Публикувано изображение

#2 Just'Do'It

Just'Do'It

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 197 Мнения:
  • Кара:HONDA ACCORD 2.4 TOURER I-VTEC
  • Място:Асеновград

Публикувано 02 януари 2015 - 18:03

За еаър баг или ел. седалка ;). Ако питаш за тази жълтата, тя е за въздушните възглавници, поздрави.
  • 0

#3 dragomir375

dragomir375

Потребител

• Член
  • PipPip
  • 79 Мнения:

Публикувано 02 януари 2015 - 19:29

Здравейте отново, днеска както карах и се наслаждавах на подгрева на седалките изведнаж те спряха :( нз. какво стана, но сега като премеря с мултицета и там където беше кламера вече няма "-" и взех "-" до "+" са кадето е на самата букса. Благодаря за отговора колега :)

• 0
Публикувано изображение

#4 stanchevvv

stanchevvv

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 459 Мнения:
  • Кара:CR-V N22a2
  • Място:България

Публикувано 03 януари 2015 - 09:36

Колега моята си е с оригинално подгряване и също спира..няма го тоя кеф да грее 1-2 часа примерно без да спира. Аз си мисля,че е някаква защита. 

• 0

#5 dragomir375

dragomir375

Потребител

• Член
  • PipPip
  • 79 Мнения:

Публикувано 05 януари 2015 - 20:01

Колега моята си е с оригинално подгряване и също спира..няма го тоя кеф да грее 1-2 часа примерно без да спира. Аз си мисля,че е някаква защита. 

Мерси за инфото колега, а аз си мислех, че може да сам изгорил нещо. ;)

• 0
Публикувано изображение

#6 scre

scre

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 367 Мнения:
  • Кара:EJ9 D14A4turbo,EP2 D14z6 SPORT,Accord CL7 K20a6
  • Място:Заралия

Публикувано 30 декември 2016 - 22:44

Добре се е получило, колега. Защо просто не си намери салон с подгрев за оригинално вграждане?На мен ми е интересно, щом има пуснати кабели за бутони за подгрев има ли и пусната инсталация до самата седалка за такава, с подгрев??
  • 0

#7 crown_bg

crown_bg

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 1811 Мнения:
  • Кара:Accord Tourer CM2 АТ 2003
  • Място:XYZ

Публикувано 31 декември 2016 - 00:02

Подгрева грее, стига опр. темп. и спира, после пак тръгва. Няма как да грее постоянно.
  • 0
XYZ

#8 bobchoo

bobchoo

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 427 Мнения:
  • Кара:Матов Акорд 1.8 136к.c. 00г, Хонда Сивик Аеродек 1.4is
  • Място:Бургас и Несебър, Варшава

Публикувано 11 януари 2017 - 16:04

Има, има, в БМВ 5та серия грееха така поради дефект. После имаше запалени дрехи и дори коли...
  • 0

#9 crown_bg

crown_bg

Потребител

• Член
  • PipPipPip
  • 1811 Мнения:
  • Кара:Accord Tourer CM2 АТ 2003
  • Място:XYZ

Публикувано 11 януари 2017 - 17:02

Има има, в БМВ 5та серия грееха така поради дефект. После имаше запалени дрехи и дори коли...

Ами нормално, като оставиш един калорифер да грее безкрайно или да си сушиш дреха. :whistle: :| :shock:
  • 0
XYZ

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни

Skin Designed By Evanescence at IBSkin.com