Jump to content
vladko9791

Покупка на Хонда Джаз

Recommended Posts

Здравейте на всички хондаджии ! Надявам се много скоро и аз да стана собственик на Хонда.Насочил съм се към Хонда Джаз и мога да дам около 6000 лева за нея,въпроса ми е ако ми хареса колата в кой сервиз в София е най-добре да я закарам за обстоен преглед и диагностика ? Знам за Юбико в Горубляне ,Омбре в Дружба , в Бултрако ? Има ли нещо специфично,което трябва да гледам при огледа на такава Хонда,някакви слаби места?

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слаби места, силно казано, слушаи примерно за шум от скоросната кутия когато пускаш и натискаш съединителя, може да има ама мъничко да не е да се чува доволно, когато потеглиш на първа също слушаи появява ли се шум като виене от скоростите че излезна че джазовите имали дертове с кутиите понеже никои не се сеща да им смени масло в Италия :) Друго като правиш осморки на някои паркин пусни волана да се върне сам трябва да се върне ама почти до краи, казвам почти щото до сега не съм видял джаз да му се върне до края, обикновено остава под 30-40 градуса и трябва д аго върнеш на ръка, проблема е ако остава още повече, инак тва е нормално за ел усилвателните кутии в реиката уж :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Читав Джаз много трудно ще намериш.Повечето са на 250-300к км,Фабричен дефект няма ..има некачествено сервизиране и обслужване.Освен рейката,за която спомена Слави,Гледай за повишен разход на масло личи си по ауспуха,разтеглена верига..по звука.Запушен канал за изгорелите газове през EGR....няма как да го провериш,но след 20км градско светва чека,ако не е изключен или симулиран.Ремонта е 1000-1500лв и става като нов.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет на всички!

И аз съм "в Jazz-а" - за жената, че  ...  :punk:/ Нещо обаче май май на мен повече ми харесва :whistle:/

Реших да не отварям нова тема, а и аз като "новобранец"  да попитам нещичко, че да не пострада нещо бързо бързо ...

Ходих, гледах, накрая харесах... Закарах и жената - и тя е хареса...

БАЯ запазена за сметка на всички, които гледах, та викам си СИГУРНО ЩЕ И ИМА НЕЩО / от личен опит.../ ... 

Качихме се, покарахме я - ми нищо ....

Има теглич и си помислих, че сигурно съединителят ще ме изненада, ама си викам това да е - ДА, АМА НЕ / за сега де / Само едно леееко виене като тръгвам, но май само на ниските обороти !!! Не съм се заслушвал много де, щото съм минал 100-на км. с нея. Всичко си е супер - ЗА СЕГА де...

НОООО, днес се зачетох за тоя пусти шум / виене  на скоростната кутия И ВЗЕХ ДА СЕ ПРИТЕСНЯВАААМ...

Маслото и е чисто /продавача ми вика да го сменя след 1000-2000 км - сигурно имат намеса.../  

Пали от раз, акумулатора е "Yuasa" и окото показва, че е чисто нов/наистина изглежда такъв/, на място не се чува... При каране няма тропане,тракане - абе СУПЕР, ама акъл искам за това виене...

За Егер-а пък , колегата бая ме хвърли в размисъл... С него пък, как да постъпя !?!?!?

 

Препоръчайте ми сервиз в Пловдив за оглед и проверка, че жената ще ми кара щерката ииии..., смяна на масло и филтри и тая пуста скоростна :ranting: :ranting: :ranting:

И магазин за части, ако може ..

 

Мотул 5-30 или 5-40, че лято идва и се чудя...

 

БЛАГОДАРЯ на отзовалите се предварително !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита колица! Няма да се плашиш, желязна е машината. Виенето идва от лагера/ите на основния вал. Ако се сменят и двата, самите лагери струват около 110 лв. двата, отделно 2 литра масло за скоростна кутия MTF, и труд. Мотул-ът е добре, и 5W40 да сложиш, нямаш грижа. За ЕГР, дълга и широка е темата, може и нищо да ти няма, но ако ти се дават малко пари (ако не можеш сам), да ти почистят магистралите от нагар. Относно съединителя, може и да ти се струва наред, но като се свали скоростната кутия да смениш лагерите, тогава ще се види, пък ако е тръгнал да свършва, сменяй, да не плащаш два пъти за труд. Това е, което се сещам!Много и безаварийни километри!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Читав Джаз много трудно ще намериш.Повечето са на 250-300к км,Фабричен дефект няма ..има некачествено сервизиране и обслужване.Освен рейката,за която спомена Слави,Гледай за повишен разход на масло личи си по ауспуха,разтеглена верига..по звука.Запушен канал за изгорелите газове през EGR....няма как да го провериш,но след 20км градско светва чека,ако не е изключен или симулиран.Ремонта е 1000-1500лв и става като нов.

Извинявай много, ма какви са тия 1000 - 1500лв??? Той да не си купува нов двигател??? Егати и ЕГР-а! Нали някой беше писал, че дори и да го купиш от магазина е 600лв. В повечето случаи почистваш пътищата и клапана за 100 кинта и даваш газ. Нали се сещате, че ако някой лаик чете това ще получи инфаркт! Това с пробването, сервизите и другите огледи си опира пак до късмет. Нормално е като я купиш да направиш смяна на всички масла + филтри. Не зле да се прегледат и спирачките. Пистовият ремък е хубаво да се менка също. Свещите поне на моята са по две на цилиндър. Свалих и разгледах, нищо притеснително и пак сглобих. На жената не съм я човъркал, щото пърха като пеперуда в чаша. Преди около три години имах Джаз 1.4 Е ес спор, но поради финансови затруднения се наложи да я оженя. Та, влачиха ме по какви ли не гаражчета и сервизи. Какви ли не косури се опитваха да и изкарат, само и само да я продам без пари. Дори на едно място, "майсторчето" ме дръпна на страни и в прав текст ми заяви да му дам 200лв за да не ми развали сделката!?!?! Представяте ли си, що за наглост. Та точно и поради тази причина, отказах да ходя вече на такива места. Идваш, гледаш, пробваш и ако ти хареса - нотариус! Както и да е, купиха я едно много готино младо семейство и до ден днешен си поддържаме връзка. Сега за двете ни нови придобивки! Купих си ги лично от Швейцария. Само по един собственик и пълен комплект ключове. Сервизни книжки и на двете, както се досещате. Километри 134 на едната и 180 на другата. Смея да твърдя напълно реални! Съвета ми е като търсите кола, гледайте да е от Швейцария. Сервизното обслужване е на страшно високо ниво. Пътищата няма да коментирам. Дайте малко повече пари, за кола с която ще се возите без големи драми! Аз съм на принципа, по-добре с малки козметични забележки, но с мотор, скорости и окачване отколкото лъскачка тип Горубляне, но технически пълна скрап.

Успех на всички търсещи :punk:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...