Jump to content
MetaDream

Избор на зимни/летни гуми за Акорд

Recommended Posts

Здравейте,

 

Имам Акорд 2,4 Exec. от около половин година. Купих го с летни гуми (16-ки).

Планирам на същите джанти да сложа зимни гуми, а живот и здраве по-натам да взема 17-ки летни. 

 

Първото ми питане - Какъв размер зимни гуми (16-ки) да търся - 205/55? 

И второто - Кой какви зимни гуми ползва и до колко би ги препоръчал? 

 

Търся гуми среден клас (т.е. да не са от най-евтините, нито най-скъпите и да вършат добра работа) :)

До сега винаги съм ползвал Vredestein Snowtrac за зимни гуми и съм бил доволен (на предни коли). Какво е мнението ви за тях? 

Редактирано от MetaDream

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре си решил за 17-ки лятото и 16-ки зимата.

 

Имай предвид обаче, че ако сложиш друг размер, различен от тези по каталог за акорда, това може да бъде използвано от представител на производителя, да те отбие, в случай, че имаш рекламация за производствен дефект. Плюс, че няма особен смисъл да го правиш, понеже с оригиналния размер 205/55/16 колата няма проблеми с просвета, а ако я качиш на 205/60/16 примерно, ще си я вдигнал с едва около 1см, за разлика от цената, чието качване ще бъде доста по-осезаемо.

 

А иначе това с марки и модели е крайно субективно за всеки. Лично аз миналата година си взех новия модел на Uniroyal - MS Plus 77.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... в допълнение на мнението на Zlatozator, 205/55 16 е най-популярната гума 16 цола, което я прави и най-изгодна при покупка. Всеки друг размер, освен че е различен от заводския и цената му е по-висока.

Аз съм много доволен от Нокиан А3, които с цената си от 135лв/гума сякаш се покриват с твоя "среден клас". 

От 2-3 години насам Континентал ТС850 ВИНАГИ са на първо място в теста на ADAC и в момента са на 162лв/брой, което не ги прави кой знае колко по-скъпи и се колебая дали да не ги пробвам.

Редактирано от Чавдар K

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като темата за гумите е доста всеобхватна и има голяма доза субективизъм при избора на гуми, нека да си имаме отделна тема за гуми, където всеки може да сподели какъв размер гуми, на какви джанти кара, какво му е мнението за марките гуми, които ползва и т.н. Може и модераторите да преместят последните постове от общата дискусия тук. 

 

Тъй като лятото отмина, сега е момента за закупуване на зимни гуми. Ето и линк към популярният тест на ADAC за зимни гуми 2015г.  

 

Аз колата я имам от лятото и в момента съм пред голяма чуденка какви зимни гуми да си взема. Въпреки добрият резултат на Continental, аз все не мога да я харесам тази марка. За момента се чудя над Goodyear Ultragrip 9 и новият Nokian WR D4. От предишният ми опит с Nokian и Goodyear, определено фаворит ми е Nokian-a. За съжаление ADAC са включили в теста си предишният модел на Nokian WR D3. Аз лично търся гуми, които да са износоустойчиви и тихи. Не карам агресивно, така че може да не са топ фаворит при спиране. А и пътищата, които основно ползвам зимата са добре поддържани. 

Редактирано от atoma

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, аз също имам колата от лятото и в момента се чудя какви зимни гуми да си купя. Разгледах и тестът на ADAC за моя размер гуми от 2013 - https://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/winterreifen/2013_winterreifen_test_225_45_r17.aspx и сякаш съм се спрял на Uniroyal MS plus 77 като най-добро съотношение цена/качество. Иначе и там дават Continental TS 850, като най - добрата гума, така че явно наистина са най - добрите, но цената им е с близо 25% по - висока от Uniroyal-a, което за мен поне е излишно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз не карам агресивно. Зимата 95% от случаите по почистени пътища.

Затова за мен е важно как се представя гумата на мокро, в сравнителен тест. Такъв, като на АDAC. 

 

Някой хора казват, че били "нагласени" и все пак смятам, че са много по-добър ориентир от мнението на хората, което масово се изгражда на принципа "една жена казала" или "от искъро по-дълбоко нема".

 

Аз примерно съм доволен от Нокиан, но това ми мнение е на база поведението им на сняг, където всеки лесно може да оцени представянето на гумата.. Реално не съм попадал в екстремна ситуация (която сигурно ще е на мокро), за да мога да кажа как са, а и да попадна как да кажа дали са по-добри от новата йокохама, например?

 

...затова аз съм за сравнителните тестове тип ADAC :) 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преместих мненията и стана адската каша но се надявам да се ориентираме в темата.
 
Аз за зимни заложих на Falken Eurowinter HS449 205/55/16 сложени на оригиналните 16-ки на акорда. Зимата нямаше сняг и не мога да кажа как са, и дали се представят добре. На мокро сякаш бяха добре, но на сух асфалт са шумнички особено над 140км/ч. Надявам се тая зима да има снежец  и избора ми да се окаже добър.

 

2267.jpg
 
Летните ми са CONTINENTAL ContiSportContact 5 225/45/17 сложени на Rota Boost 7,5J предни и 8J задни. Много доволен, не са шумни, държат в завои, като цяло теста на ADAC се оказа верен, също така и мненията на колеги които карат с такива. Zlatozar благодаря :)

 

continental-contisportcontact5-ssr.jpg

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като на мен ми предстои закупуването на зимни гуми, изобщо не съм се замислял, директно ще заложа на Нокиан. Имах на предната кола Рено Лагуна такива зимни - без грешка, на жената на колата летните са Нокиан и там съм адски доволен и сега мисля да не правя компромис. Просто съотношението цена/качество е много добро, а и е изпитано и доказано, абстрахирайки се от ADAC тестовете дори. Все пак е и финландска компания, а там си трябва качество, не е като да няма снежец.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като поостарее темата ще е още по-лесно за ориентиране. :)

 

Моите летни гуми са ContiPremium Contact 5, 205/55/16 на оригинални джанти. Тези дни ги напънах доста по завоите към Чепеларе и не мръднах и на сантиметър от зададената линия. Също и по време на дъждовете в Пловдив си направих няколко теста.

+ добро спиране на сухо

+ добро спиране на мокро

+ добре се справят с аквапланинга

 

- може да е субективно, но на мен ми се струват доста шумни.

 

След изчитане на бая литература последните 2 часа, мисля да се спра на Nokian WR D4. Гумата е специално проектирана за мокрото, кишаво време в Европа. Което за нас е супер. Ето и една графика какво е подобрено спрямо предшественика й:
nokian-wr-d4-vs-d3.jpg

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...интересно ако наистина толкова по-добри от D3, къде биха се класирали в теста, където D3 са на 4-то място.

И с този клас А на мокро, на хартия поне звучат много впечатляващо. И нивото на шума е едно от най-ниските, които съм виждал за този размер гуми.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто прегледай топ класираните гуми на последния ADAC и вземи тези, които ти се струват изгодни. Всички нови гуми от добър производител ще имат чудесно субективно поведение на пътя и всеки ще си похвали собственото. Поне специализираните тестове ще отсеят еквивалентно скъпи, но по-лоши гуми. Ето ти тестовете за зимни гуми от последната година, за летни ще пазаруваш на пролет:

http://www.avtogumi.bg/oscommerce/testove_zimni_gumi.php

 

За R16 205/55 изглежда, че Continental TS850 и Yokohama са най-добри. Аз взех Continental-а миналата зима и съм безкрайно доволен (ходя редовно на ски и карам по заснежени непочистени пътища), но предполагам всички гуми в топ 10 в горната класация ще те оставят очарован. Иначе и аз съм с 16ки оригинални джанти зимата, 17ки оригинални (от Civic 8ма) лятото, като лятото карам Goodyear Efficient Grip 225/45 вече втори сезон и съм супер доволен. Преди това карах същите на 205/55 и пак бях доволен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен, освен комплексния резултат на гумите, е добре да се гледа и отделните оценки за различните пътни условия. Както Веселия, и аз съм скиор и ме интересува гумата да е доста добра на сняг и лед. По този показател класирането често е различно от крайното. Други гуми не са чак толкова прецизни на сняг, но са по-добри на студен сух асфалт или пък на студен мокър път. Трети пък са по-безшумни или по-иконоични и са подходящи за каране на дълъг път и по чисти магистрали.  От гледна точка на износоустойчивотст, гумите профилирани за сняг и лед, често са с по-слаби показатели. Затова, всеки е добре да си избере гуми, според нуждите и стила и условията за каране и после и като съотношение цена/качество.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колебая се между Firestone Winterhawk3 i Gislaved EuroFrost5. 175/65/14

Мнения от разбирачи ?

Благодаря предварително !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече навъртях 300км на новите Nokian WR D4. Мога да кажа, че със сигурност са по-безшумни от летните ми Continental. Не ми се е налагало (и се надявам тази статистика да си остане такава) да ги тествам при екстремно спиране, но при нормално каране и при намаляване на скоростта от 150 до 70 гумите се представят чудесно. При каране при множество завои даже мога да кажа, че се представят по-дорбе от летните Continental-и, защото усещам колата една идея по-стабилна и поддържането на задеданата от мен линия на завой е много точно. Тепърва предстоят снегове, лед, киша, така че ще пиша пак когато имам още впечатления. За мен това е страхотна гума! :) 

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...радвам се че си толкова доволен от новите си гуми, но ако в това време зимните ти са по-добри от летните, значи летните ти са мноооооого зле. :) 

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно Continental-а е боклук. Иначе са чисто нови. И не че са зле, държат се много добре на пътя, но Nokian-a, като че ли е една идея по-добре, макар и зимни.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи кой е моделът и серията на Континентал-ът? Също, дали нямат някаква по-особена спецификация: скоростен индекс, товарен индекс и т.н. Често у нас докарват бракувани поради някакво несъответсвие или производствен дефект бройки.

 

EDIT: За този модел на Нокиан наистина се чуват добри отзиви, още за 3-та серия. Сигурно 4-та е още по-добра. Сподели, като падне сняг и на мокро при ниски температури, как е?

Редактирано от angello

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Модела е ContiPremiumContact 5 и са с дот 4614. Аз и на другата кола бях сложил Continental преди 2 години и не бях доволен. Явно тази марка ще я избягвам вече. Карал съм над 10 марки гуми и до сега не са ме разочаровали само Goodyear, Nokian и Michelin. Няма значение летни/зимни тези марки гуми на моите коли са се държали много добре. 

Редактирано от Jackxxx

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6 години на предния Акорд карах с ContiPremiumContact 2. Взех ги нови и ги износих до 4 мм, но едната я боцнах лошо и не ставаше за ремонт. За целия период бяха чудесни и с константно според пробег/износване поведение. Отидох при познат търговец и го питам -имаш ли такива, а той ми рече: бегай, стария модел вече го нема, а новия (5-а серия) го развалиха много. Та я обух в Ханкоок, и те така. На пролет пак ще се чудя какви летни 17-ки да вземам за новата. И "премиум" да е марката -всеки от моделите и пак зависи от много фактори.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто марките, които са иноваторите в изобретяването на гуми, като Дънлоп, Гудиър, Континентал, имат голяма конкуренция от евтини изделия. В днешно време безпаричието властва и всеки иска да си купи максимално евтино каквото и да било то, а после всичко останало като - качество, възможност за приложение и т.н., което кара тези иноватори да търсят и те такъв евтин вариант за да оцелеят - във всеки един бизнес е така. Колата си дойде с Дънлоп и Мишлен гуми, съответно отпред и отзад, в момента съм с летни БлуРеспонс и зимни ТС830П, доволен съм и от цената и от качеството за момента. Имайте предвид, че при автоматика показателите на триенето и износването са различни от тези с ръчни скорости.

Редактирано от crown_bg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Да се включа и аз с мнение за гумите :)

Колата е Accord 7-ма. 

 

1. Летните са 17-ски, стандартния размер за модела: 225/45/R17. Сложих UNIROYAL RainSport 3. Доста приятно изненадан и много доволен съм от гумите. Много добро поведение както на сухо, така и на мокро. Не са шумни (поне за мен). Ориентирах се към тях главно по: 

  - показателите, които им дават на етикета 

  - добрите отзиви (основно от мнения на потребители по форумите, за съжаление ги нямаше влючени в тестовете, които гледах) за гумата, както за предната серия, така и за тази и то особено за поведението на мокро 

  - добрата цена за този размер 

Засега, смело мога да твърдя, че оправдават покупката на 100%. Единственият проблем, който имах е че на едната се появи балон и се наложи да я сменя, но... като знам как го причиних този балон, не мисля че и друга гума да беше би издържала. За щастие, се разминах само с балона :)  

 

(много ми се щеше да взема Dunlop Sport BlueResponse (въпреки малко по-високата им цена (30-ина лв отгоре на гума)), тъй като с такива карах стария Акорд, а и баща ми караше Вектрата с такива и бяхме супер доволни, но за съжаление когато търсех - навсякъде размера, който ми трябваше беше изчерпан

 

2. Зимните са 16-ски, отново стандартния размер за модела: 205/55/R16. Взех Continental TS850. Тук, нямаше никаква дилема при избора ми. Още откакто взех колата бях решил, че това ще са зимните ми гуми. М/у др. я взех в края на миналата зима, с нови зимни гуми 17-ски (макар и някакви евтини, китайски - бяха нови и се държаха добре и можех да ги карам поне още 2 зими), но веднага ги продадох, защото бях решил, че аз ще карам с точно тези Continental-ки. Причните са няколко: 

  - от няколко години, във тестовете са на 1-во място (или поне в челните, според размера) 

  - преки впечатления и отзиви от няколко близки и познати 

  - (най-важната!) взех такива на баща ми мналата зима и съм ги пробвал лично. Аз карах неговата кола само няколко пъти, но той и брат ми я карат редовно и в един глас твърдяха че "това е зимната гума!" и ако ще сменям моите - да взема такива. Е взех... ще видим как ще изкарам зимата, но съм сигурен (или поне силно се надявам), че няма да бъда разочарован :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз от месец съм със Bridjestone Blizzak 225/45/17 на кола със задно предаване ,ако има някакво значение . Също мога да кажа че колата е стабилна а возенето меко ,не са шумни , на мокро държат много добре , на сняг ще видим ,ако вобще в Пловдив падне такъв .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези дни ще взимам нови зимни гуми и аз съм пред дилемата Goodyear UG9 или Nokian WR D4.Ако някой вече е направил повече колиметри с някой от двата модела ,нека сподели лично мнение.Бях твърдо решил да е Nokian-а ,но колежката,по-горе взе да ме разубеждава,наистина ли е толкова твърда тая гума.Плюса на Nokian е ,че е модел от тая година и ще е с пресен ДОТ,при всички положения.Незнам това,че се произвеждат в Русия дали има значение в/у качеството,предполагам,че щом имат завод там,работят по стандарт на финладския.Goodyear-а е модел миналата година и пак не би трябвало да има много заседяли се бройки и ще са дот от тази година.Някой знае ли къде се произвежда модела,който се предлага у нас и най-вече преки впечатления от хора карали точно тези гуми,а не UG6,UG7,UG8 и т.н.Благодаря предварително!

Редактирано от Shorty

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дота не е толкова важен, а начина на съхранение. Дота може да е от тая година и да ми стоят в двора да ги пече и вали, примерно казано. Не всеки продавач спазва условията за съхранение. Само директните вносители го правят, защото им се прави инспекция от производителите, може и тук там някой по-малък, но ме съмнява - искат се специални условия, определена температура, пространство, начин на подредба и т.н.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това за съхранението 100% е така,но колкото е по-нов дота толкова е по-малък шанса да се е скъсил живота на гумите от неправилно съхранение.Везната се накланя в полза на Goodyear първо защото е премиум марка,въпреки че Nokian са се доказали като производители на наистина качествени зимни гуми,но все пак са си среден клас.И при положение ,че разликата в цената е 5лв. на гума смятам да заложа на топ марката просто искам да прочета мнение на човек който кара с такива гуми и ме интересува къде са произведени.

Редактирано от Shorty

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обади се в някок от официалните вносители на топ марките и ги попитай, те много добре знаят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не знам къде са произведени Goodyear и не съм карал UG9. Трудно ще е да се намерят мнения за тази гума по форумите. Може да потърсиш ревюта в нета. Иначе на другата ми кола 2 зими карах Goodyear (и сега още е с тях де, ама почти не я карам) и бях много доволен. Но ако вземеш Нокиан няма да сгрешиш. То си зависи много и колко караш, как караш, в кой район на България живееш и т.н. Гледам, че си от Пловдив, където сняг има 3-4 дни през зимата. Останалото време е киша, кал, пясък, мокри пътища. А WR D4 е разработена точно за такова време. А за това колко са безшумни вече съм го коментирал по-горе. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Това, че даден модел гума е от миналата или по-миналата година, не означава, че се е произвеждал само през тази година и няма по-пресни. Ако притеснението е дали у нас предлагат по-пресните, ако имат залежали от предни години - можеш да поискаш проверка от търговеца за ДОТ и страна производител, преди да купиш. Правил съм така при онлайн поръчка от автогуми и гуми7. Като правиш поръчката пишеш в коментар, че искаш проверка на дот и страна производител. В последствие ти се обаждат да ти кажат какво имат в наличност и ако не те кефи - отказваш поръчката. В диана-та също съм го правил, само че на място - казвам какви гуми искам да взема, но преди това да ми кажат дот-а, изчаквам докато проверят и ако не ми отърва - обръщам се и чао. 

 

Относно страна производител - аз лично не мисля, че има значение, тъй като производствените процеси би трябвало да са стандартизирани и напълно автоматизирани и да няма разлика в качеството. Относно дот-а обаче - също винаги търся възможно най-пресните, най-вече за да избегна фактора "неправилно съхранение" при по-стар дот. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В крайна сметка взех 4бр. Nokian WR D4 с еднакъв ДОТ 3315, произведени в Русия(явно всички на нашия пазар са от там).За сега не мога да напиша впечатления,защото не съм ги карал много,но много меко возят спрямо старите CONTINENTAL ContiWinterContact TS 850,ще видим как ще са на мокро и сняг,ако изобщо видим сняг в Пловидв, ако ли не ще ги разходим до Пампорово за тест.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След внимателно изучаване на тестовете на гуми през последните няколко години стигнах до следните изводи:

1.Тестовете на немските издания (ADAC, Autobild, GTU и т.н.) изкуствено завишават точките на Континентал за да може да излезе на първо място! Не може гума с 72dB да е по-малко шумна от такава 69 dB. Някак си е невероятно гума клас "С" на мокро да е по-добра от клас "А" по европейската класификация. Получава се, че като се махне Континентал от първото място и нещата си идват по местата!

2. Може би най-точен анализ на качествата на гумите прави Auto Express. 

http://www.autoexpress.co.uk/accessories-tyres/93099/goodyear-ultragrip-performance-gen-1-tyre-review

3. Лично за мен най-балансираната лятна и зимна гума в момента е Dunlop.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По съпротивление на търкаляне (икономия на гориво) клас "С" се оказва по-добър от клас "В". В много от тестовете се въвежда и показател "износване" и точките се получават. Всички знаем какви са качествата на една гума която трудно се износва във времето.

post-19880-0-89950500-1449308784_thumb.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях с летни Dunlop 255/55/16 и издържаха точно 4 години. Гумаджията каза че са почнали да се разпадат и се виждали теловете, та ги хвърлих...

Сега обмислям летен Conti Premium Contact 5 (заради прекрасните ми впечатления от TS850) , но искам да не да шумни, а тук прочетох че колега се оплаква и започвам да се раздвоявам към Michelin Primacy 3, който всъщност е No1 в ADAC-a, но пък има много нисък коефициент на износване...

 

Sent from my MI 4W using Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И така малко пресни впечатления от Nokian WR D4 на заснежените ни пътища. Вчера след като беше наваляло около 20-тина см сняга, реших изобщо да не чистя около колата, директно тръгнах да излизам и нямах никакви проблеми, гумите си зацепваха доста добре в снега, пред блока никъде не беше чистено, така че пробвах да карам през снега и нямаше проблем. Днес по пътя Пловдив-Чепеларе, от Хвойна нагоре пътя е заснежен, заледен и опесъчен. Гумите се държаха чудесно, на няколко пъти пробвах в по-широките завои да влезна по-остро но гумите ме държаха съвсем стабилно на пътя. Бях изключил VSA-а, за да мога да разчитам на гумите основно. Много съм доволен, това е моята зимна гума! :)

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъкмо мислих тия дни да пиша за гумите.След като си наваля доволно сняг,след това стана киша,след това се стопи и отново заваля, сега е заледено от сдуда,ами до сега не съм се чувствал толкова сигурен на всички тези видове пътна настилка.В снега копаят без да се замислят,на мокро почти не можеш да разбереш че караш по вода,на лед отново представянето е повече от добро.Общо взето това е гумата за зимния сезон,колата е супер стабилна наезависимо от размера с който карам 195/65/15(оригиналния за купето).Препоръчвам я на всеки,супер тиха и много комфорта возия за зимна гума.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По празниците отново сложих Continental TS850, този път на 225/50/17 (докато миналия акорд беше с 205/55/16). Не че ми е меродавно мнението, но в неделята по време на най-якия валеж (на 17ти), с кеф се качихме сутринта до Боровец по непочистените пътища, докато имаше закъсали коли и такива, които бяха отбили да слагат вериги. Но реално с маркови зимни гуми е трудно да сбъркаш, дали Continental, дали Nokian дали някоя от другите големи марки - не случайно са добре познати :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно кои други компании използват този приом, а също и други в зависимост от продуктите, които произвеждат и продават.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При положение че се спекулира умишлено, кой би си признал преди да се разчуе :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  Еми, понеже "честита ви баба марта", та идва време за летни гуми. Има "новодошли побратими" на които също им "виси питанка", но ще са полезни и отдавнашните с тоя модел, които могат и искат да споделят мнения, препоръки и коментари на това което ползват.

  Интересувам се за стандартния размер 225х45х17". Предполагам всички варианти са с борд за джантата (което за мен е задължително), но въпросът е страниците усилени ли са или допълнително трябва да се търси гума с повече слоеве (колко PR -ply rating трябва да са 3, 4 или?) или е достатъчно да са XL

  Комбито празно е 1640кг, а макс. му дават 2060кг. Предполагам че тегловният индекс няма смисъл да е повече от 91 - 615кг. на гума -което ми се види пак множко?

  Скоростният няма нужда да е повече от V, но доста от вариантите които гледах са W, а дори има Y сигурно щото са ниско профилни и за "бегачки". Ще ми се нормална ежедневна гума с добър грип при нормални скорости, а не да трябва да я "загрявам" та да държи в завоите. Колцата знаете стои чудесно във виражите (заради тегло и окачване), и не обичам да намалявам повече от необходимото. Купих комбито с някакви зимни китайци  http://www.pazaruvaj.com/avtomobilni-gumi-c3615/goodride/sw608-snowmaster-xl-225-45-r17-94v-p116862018/  които я държат изненадващо добре на сухо и мокро. Не искам с новите летни да е по-нестабилна. Ще ми се обаче да са по-тихи и икономични. Стойности В или най-много С за горивна ефикасност и сцепление сухо/мокро. На предния Акорд-6 сложих Ханкук еко енерджи и разходът извънградско падна с половин литър, бяха адски тихи, но им бяха меки страниците и колцата неприятно танцуваше. Протекторът добре държеше за асфалта (освен в големите жеги) но на височина 60х15" и извънградски скорости не ми беше приятно динамичното шофиране.

  Та ако някои даде съвет с коментар за марка, модел и версията му (щото под едно име се предлагат доста варианти с различни кодове), ще съм благодарен. Ще ми е полезно и в кой сайт е гледал (не че в тези на производителите има по-обширно и специфицирано инфо), но поне ще поровя за  мнения и тестове на конкретните предложения.

Благодаря Ви за отделеното време и евентуалните препоръки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...