Jump to content
BlackRam

Намръщен капак

Recommended Posts

Някой да ми разясни за "намръщения капак" прави ли се или се взима готов? Някой има ли излишен за продан? Става въпрос за Сивик 5-та ген Хеч. :punk:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добър вечер колега моя капак на д13 е намръщен. Аз и един фр го направихме. Използвахме две парчета ламарина

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Намръщването" не е някаква рутинна процедура по калъп, а подсказано и от раздела на форума - оптичен тунинг.

Оптичният тунинг от своя страна, е редизайн или промяна на дизайна. И стигнахме до термина "дизайн".

Дизайнът не е нещо, което се отдава на всеки втори. Обикновено се отдава на дизайнерите и на хората с усет към естетиката, и формите.

За промяна дизайн, в частност на конкретни черти на "физиономията" на автомобила, се иска дори много повече. Защо?

Защото 99% от опитите за "намръщване", са с резултат, сравним с гримиране на 5 годишно момиченце - тотална гротеска, изглеждаща по-скоро жалко, отколкото предизвикателно.

Казаното до тук, не е с цел да се пъча с празни приказки или да обидя лаиците. Казаното до тук е предизвикано от купищата опити на сульо и пульо, да се бутат там, където са пипали доказали се дизайнери, сътворили шедьоври като Сивик 5-та - хеч, седан или купе.

 

Няма да ровя за кофти примери, а направо ще дам конкретен, добър пример, показващ нагледно, защо "с две парчета ламарина", бихме постигнали нищо повече от гавра с един автомобил, правен преди двайсетина години, но актуален като дизайн и днес.

 

Публикувано изображение

 

Видимо от примера и казано най-общо, "парчетата ламарина" трябва да са четири, за да може да се оформи цялата линия над двукомпонентните фарове. Защо? Защото в целия автомобил, няма и един ъгъл - всички линии са плавно извити и следващи "един алгоритъм".

Тук резонно ще последва въпросът - "Ами, тунинг бронята?"

Ами, тя е единственото, което е на косъм, да развали хубавата работа. Праговете са на два косъма.

 

С други думи и въпреки правото на собствено мнение на всеки - не осирайте хубавата кола с тенекеджийски мурафети!

 

Без лоши чувства,

 

Поздрави!

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е колега всеки си има мнение мен лично не ми харесват тези вежди за това го направих по другия начин :) 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за изчерпателното мнение колега, но за да питам за този вид промяна на дизайна значи нещо не ми допада, като при колегата еНигМа_

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля!

И двамата сте прочели поста ми по диагонал, и сте се хванали за края. В случаи като този, не давам конкретно решение, а посока на мислене. Не казах, че такава промяна е кофти. Кофти е, че масово се прави, като не се спазват елементарни правила на дизайна и частичния редизайн.

В края на краищата, на вкус и цвят няма приятели и колите са си ваши - правете ги както намерите за добре. Но и бъдете готови, да чуете и противниците на половинчатите работи с "две парчета тенекия". :)

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един голям плюс в примера на Драгойчо - тези нещица като ти омръзнат просто ги махаш, а като " пипнеш " капака...

Е, ... после махаш и него, ама тръгнеш ли по тоя път... :punk:

Весели празници и наздраве!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Банално познатия ни мега-стар Сивик 5th е достатъчно намръщен, особено ако е снишен, добре боядисан, с изнесени колела колкото трябва и с хубава добавка под бронята, дори при оригинални фарове и мигачи! Намръщват се изгледи на Ксара, Голф, Тигра, Корса и други части от холовата гарнитура, понеже те изначално няма как да изглеждат агресивно или дори нежно-агресивно и изхода е само един - подражаващ стайл, който по някакъв начин сега се наслагва от една оригинална идея на същата..... 

Но колега, не те конфронтирам и не те отказвам - нека стане по твой вкус. Както се каза вече - колата си е твоя и има респект към решението ти. Дори по срещите съм виждал не лошо направени капаци в приятни съчетания с други агресивни елементи, но гледката от съчетание между преобладаващ оригинал в дизаина плюс добър вкус откъм други, иначе обикновени неща определено радва повече. Да сложиш снимки. 

Редактирано от pamo
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя сивик е с рязани пружини (така го взех), което не ме радва много! И все пак ми липсва злобния поглед, който ще предаде капака на колата.. виждал съм доста читави и не толкова добре направени намръщени капаци... затова не ми се иска да си развалям моя (по добре да ми седи резервен и да го сменя ако не ми хареса)!  Въпроса ми е, някой колега има ли за продан такъв?

 

П.С Христос Воскресе!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За няколкото парчета ламарина съм също много против,както и за намръщването,но всеки си има вкус и виждане за леко преобразяване на колата си!Аз съм правил няколко такива коли и мога да кажа че най-добре се получава със полиестерна смола и стъкломат и много дизайнерски умения за да се получи желания ефект! Така не ръждясва между ламарините които не можеш да подмажеш с нищо след заварките и след година започват да се подуват от ръжда....... иииииииииии резила се появява на яве!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аре ся несъм писал в темата на колегата За да се заяждам с някои. Както написах в другия пост, всеки си има мнение и вкус.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям идеята за намръщен капак ! Това и е чисто лично мнение .. не знам как се прави но смятам че веждите са малко по добрата идея .. ако после не ти хареса махаш ги и си "ТОК и ЖИЦА"

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи от колата на мен на старото купе ми седеше нереално добре поне за мен 

 

http://prikachi.com/images/85/7804085X.jpg

http://prikachi.com/images/86/7804086O.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и моят намръщен сивик. Лично на мен ми по харесва така, но както казахте всеки си има различен вкус. Поздрави :)

 

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...