Jump to content
paRADOx

На каква кола се обучавахте за шофьор?

Recommended Posts

И така, нека всеки сподели на каква кола се е качил за първи път (може би), и се е научил да шофира.

 

Аз управлявах VW Jetta 1.8 на газ. Беше страхотен автомобил за онези години. Публикувано изображение

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mercedes benz 190 :D бинзин, много лачен и лъскав. Чудна кола за времето си :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Golf 2 :):D ми бяха шофьорските курсове. Но реално се учих да карам после на Нисанчето :DПубликувано изображениеПубликувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

москвич алеко :D и б*х неговата мама,въртеше и на 2-ра :D хаха

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шофьорските ги изкарах на Passat 3 ... веднага след това се качих на Ford Escord 1.3 83-та година :D ... там вече мое да кажа че се научих да карам :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голф 4 TDi преди близо 2 години. Може би имам талант, щом инструктура ме караше на кръгови и на светофари да давам пълна газ, че и до 4-5 хиляди го развъртах тоя дизел, а може би е искал да стана голфаджия... (опази боже) :lol:/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За сефте хванах геврека на ГАЗ 53 самосвал, и два учебни часа на Москвич 2140.След това станах Шофьор на личен ВАЗ 2101 + служебен ВАЗ 21013.После ... изпит на матор - ЧЗ 350 + служебен МЗ 250.После ... изпити на бордови ЗиЛ 130 с ремарке + автобус Чавдар.И накрая ... ЮК книжка взех на малък дизел - VW Polo.п.п. Междувременно, няколко годинки бръмчах по републиканската ЖП мрежа, с ония жълтите строителни машини.

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-напред естествено на Московеца на бащата :D . Забиваше ми колчета на селскя стадион и правих слаломи и паркирания на задна :P . После вече курсовете на един грохнал Ford Orion 1.8D ма поне не ми гаснеше по светофарите ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз на ауди А4 ТДИ се учих да карам пък се донаучих на форд орион 89" 1.6 дизел :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз се научих на лада 6-ца, иначе кормуването ми беше на мерцедес 190.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На ВАЗ 2101 и после курсовете на ВАЗ 2105 :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Учебната кола ми беше Тойота Ярис, а 1-вата която карах беше Сузуки Ауто :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо на корсата на майка ми се научих.После на курсовете на бора 1.6 бензин ии след това нямах друг избор освен да карам голфа на дядо ми Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първата кола която съм карал е Fiat Uno мисля че беше 1.4 дизел. Шофьорските курсове карах на жигуляк, а може да се каже че се понаучих да карам на УАЗ-469 :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се учих на Рено Меган Сценик, беше дизел.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Laguna и Citroen, доста стар модел Ситроен, който имаше нужда от доста газ, за да ходи където и да било, ка моли да потегли...А Хондата ми е реалния шофьорски стаж, за което съм много доволен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фиат пунто ....голям боклук... сигурно му бяха останали 10тина живи коня.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-първото беше трактор ЮМЗ,после ГАЗ-ка,после комбайн Форшрит,после Москвич,после спрях да ги помня... :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма по-хубаво от това да се научиш да шофираш на руски автомобил и после да минеш на "западен". Руските коли нямат ABS, воланът няма серво, съединителят отлепя странно, возят грубо, но научиш ли се на руска кола, после всичко е лесно.Аз се научих на Лада 2105.Курсът ми беше на Опел Кадет - Капка. Много симпатична немска количка.

Редактирано от Cyreon
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се учех на Toyota Aygo,голям кашон си беше Публикувано изображение но все пак си вървеше добре .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За 1ви път карах ладуха 2105 БЯЛА , иначе шофьорските курсове ми бяха на рено 19ка нафта(то на оставяше , ние не го оставяхме) :D :D :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Беше VW Jetta, дизел, далечни 1990-91, на един Асен от Дървеница. Яка кола...Ама изпита бе на Лада бензин.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Москвич 2140 и ЗИЛ 130, на това ми бяха курсовете през далечната 96-та :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Golf 6

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Курса на 2101 и точно за изпита пред КАТ се счупи и за пръв път седнах в 2140. Взех го де, то все руски таралясници бяха. Препотих се на естакадата, когато трябваше да дам на заднаПубликувано изображение, а аз не знаех къде е тя при Мускала.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реално се научих на голф 4-ка тди 90 коня, а курсовете ми бяха и като гледам само май аз съм карал форд фокус на курсовете tdci, самолет си беше... :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Москвич 12-так.Никога няма да я забравя тая кола,само приключения. :)/>

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На супер стар и прогресивно олекотяващ се Опел Кадет 1,3 за пръв път (без книжка). На курсовете с чисто нов Форд Фокус дизел 90 коня. И на двете не се научих да карам. Но моите разбирания са такива - да вземеш някакъв документ за мен не значи да можеш да правиш нещо (каквото и да е в живота). Купих сивика - след шест месеца още не можех да кажа, че карам. А и вървеше по-малко от фокуса.. Е поне до шестия месец, когато забелязах, че когато дизелът започваше да "тъпче" хондата започва да се изстрелва, а до мен да се насират :)

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ситроен зх- май беше 75 коня ,но на мен ми струваше ,че е поне 250 :D/>

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо се учих на VW Passat B3 1.6TDi (преди 4 години), след това карах Civic-a, а сега кормувам на учебната, която е Dacia Logan 1.5 dci.

В момента карам и се обучавам на трите Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А класа, втора генерация бензин (W169) въпреки скапания си вид е много удобна и широка вътре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде ме върнахте, бре?:D/>Първите ми опити, бяха в доста крехка възраст, с Шкода 1000МБ - братът на единия ми дядо, мир на праха му, се опитваше зорлем да ме направи мъж - бивш боксьор, кво да го правиш! После ми показа завоя, на който Гунди и Котков се бяха претрепали, и меракът ми към колите се изпари за известно време, докогато единият ми чичо си купи Форд Таунус 17М - сън не спях да го врънкам, но и той не спеше, да си пази безценната тогава лимузина. Не ме огря повече от едно-две кръгчета, на една огромна поляна, но все файда.Друг мой чичо обаче, беше по-корназ и първите ми що-годе успешни опити на извънградско, бяха със ЗАЗ 968.После "крадяхме" Жигулитата и Ладите на бащите на приятелите, но с мярка, защото милицията беше по-малкото страшно от ядосания чичо едикой си.Първото ми яко каране беше из квартала, с картинга на един приятел - пилен 50 кубиков Симсон, с присадена 4-та скорост. И после колите ми бяха безинтересни - големи, тромави... Докато тогавашните милиционери не ни усетиха, стана голям джангър и трябваше отново да "крадваме" Жигулитата или да бръмчим с разни моторетки - Симсони най-вече и тук таме гърбати ЕмЗета.После дойде Демокрацията, заедно със западните коли и 10 лева вместо шофьорска книжка. Няма да изпадам в подробности - не е възпитателно. Единственото за казване е, че карах и Трабант - умирах да взимам първите два метра по светофарите, дори и на 600 сел-овете, които бяха висшата гъзария тогава.После пък, взех да ставам на 25 и беше крайно време да се очовеча. Един комшия, лека му пръст, беше инструктор и на Ладата му 2107 се научих, че не съм сам на пътя, че трябва и малко мозък в цялата работа, и изобщо, научих се да шофирам като нормалните хора. И взех книжка. И така.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:offtopic:/> По мнооооо груби сметки, 50% до тука сме карали курсове с нафтови печки. Добрите стари времена на евтината ( и най-вече държавната) нафта. :tooth:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Газ 53А, и Зил 130.В казармата на всичко възможно каквото докопам! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо на Полиш Дрифт Машин се учих(демек, Полски Фиат 125p), и после на курсове VW Голф 4 ТДи мотора :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Курсовете ги карах на Рено Меган (голяма чекия беше) А съм се учил на ЖИГУЛИ!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Учих се на жигули ,курсовете карах на лада и после минах на хохда кончерто Д16а9 и няма да ви обеснчвам за кво ставаше вапрос.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...