Jump to content
Cyreon

От кои бензиностанции зареждате бензин ?

Recommended Posts

Не съм карал на бензин никога в БГ, но сега ми се налага. От кои бензиностанции зареждате и сте най-доволни като качество / икономичност. Говорим основно за А95,

Редактирано от Cyreon

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз зареждам само от РомПетрол и ЕКО поне на мен тези 2 бензиностанции ми допадат.

Редактирано от v1k7or
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

новият бензин от газпром е страхотен...иначе петрол....:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично зареждам по възможност в ОМВ. Петрол или Лукойл в краен случай. В ШЕЛ чувам доста, че за ХХ литра заредено, ти отчита ХХ+5 литра :D , така че от там избягвам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз знам, че всичкият бензин е Лукойлски, и после в зависимост от бензиностанцията му слагали различни добавки. Единствено чувам, че на Ромпетрол бил румънски и по-качествен, ама наскоро някой се оплакваше, че и те взели да продават нашенски бензин.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди да сложа Газовия инжекцион, от Лукойл(но не от Кичево, че го кръщават) и ЕКО.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

новите бензиностанции на газпром,ЕКО,ромпетрол

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Ромпетрол.Стария ми мотор беше доста посгъстен и по държанието му разбирах къде е хубав бензина,от Шелския 95 имаше детонацийки,а от 100 октановия им Випауър Рейсинг,мотора направо пееше

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ром петрол и ЕКО зареждат от едно място имам познат които работи на ром петрол и той ми е казвал и 98 на ром петрола отговарял на 100 октановия на ОМВ и ЕКО.За това аз лично слагам най вече от ром петрол но ако няма слагам на ЕКО.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Петрол 96 Екстра ФОРС от близо 1 година и съм доволен.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОМВ 95 нормален, понякога и от Gastrade, като скоро не съм зареждал там, не виждам някаква разлика в работата на двигателя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последните 3 години зареждам само от РОМ ПЕТРОЛ доста съм доволен и до сега съм нямал проблеми.Преди това доста години зареждах от ШЕЛ ,но се разочаровах и за това ги смених.Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди да сложа Газовия инжекцион, от Лукойл(но не от Кичево, че го кръщават) и ЕКО.

Аз точно от тази бензиностанция съм много доволен и от бензин и от нафтата :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Преди да сложа Газовия инжекцион, от Лукойл(но не от Кичево, че го кръщават) и ЕКО.

 

Аз точно от тази бензиностанция съм много доволен и от бензин и от нафтата Публикувано изображение

 

Преди две години имах проблем с техния бензин.Колата не вървеше както трябва, заредих след тях от Лукойл Добрич- срещу КАТ, колата тръгна както трябва.И това след като редовно зареждах на Кичево.От тогава не съм спирал там!На извънградските бензиностанции има възможност за шашми, не и в града, където постоянно има клиенти и движение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АЗ зареждам почти винаги в Shell,рядко в OMW i EKO ,честно казано не сам имал проблем с бенза.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От както за втори път ми светна лампата " cheak engine "с лукойлски бензин, зареждам само на петрол и вече нямам такива проблеми

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От както за втори път ми светна лампата " cheak engine "с лукойлски бензин, зареждам само на петрол и вече нямам такива проблеми

Доколкото знам "Петрол" също зареждат с лукойлски горива.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Минах само на ЕКО 100

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично от 2 години имама Хондата (друга кола не съм имал) и зареждам само на ОМВ Супер95 и съм много доволен.По принцип на стара кола най-добре се разбира дали един бензин е хубав или не.Пример: Веднъж се наложи да взема на баща ми колата, която е Опел Кадет и съответно трябваше да заредя и й сложих бензин от ОМВ и след това усетих как колата си отдъхна ( каза Охх :D ) и вървеше адски много, като луда.:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ромпетрол 95 с добавка на бардал:-)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз като колегата v1k7or съм най - доволен от Ром Петрол и Еко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки си има предразсъдаци и предпочитания. Аз лично на мотора сипвам от общо взето всяка възможна бензиностанция, която не е единична бройка, а верига (Shell, OMV, Petrol, Rompetrol, Lukoil, EKO, Круиз - тия се сещам). До сега никога не съм имал проблеми и не съм забелязал разлика във вървеж или икономия.

Редактирано от Veseliq

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъпото е, че няма еднозначно пожелание, което значи, че няма как да се направи реална статистика. Всяка едноименна верига има свободата да предлага различни по качество горива на различните си станции, а за еднаквост в качеството на горивото на едно място по различно време няма гаранции. Колко пъти да го коментираме и дъвчем това? Горивата тук са ужасни като цяло! Също ползвам само 100 октана където и да заредя, понеже не карам на газ, като естествено "100" или "95" винаги са приети само като цифра. 95s в Германия например винаги е по-добре от какъвто и да е 100 тук. Не смятам за нормално и да заредиш на необоротна бензиностанция с 95 в закътано румънско селце и колата да живне така, все едно е била на ръчна до момента...

Редактирано от pamo
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АЗ зареждам в повечето случай от ЕКО, и в редки случай от OMV.

Редактирано от gergius

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 години + карам на бензин и само на петрол рядко слагам от другите

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само OMW и Rompetrol

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегите с дизелите, да внимават в този сезон с Еко! Миналата година така заредих повечко гориво при топло време в началото на декември и след 5 дни като сви студа и ми зъмръзна дизела в горивния филтър. Пазех бележката и ходих на бензиностанцията им, от която честичко сипвам. Направиха справка и се оказа, че заради топлото време тук и почти лятното в Гърция, дизела на тази дата бил някакъв полузимен с температура на замръзване -10. Дори и най-зимната им нафта излизала от рафинерията едва с -15, но в БГ при супер студ уж добавяли химикали за -20. Същото ми се случи и преди 2 г. с малка верига бензиностанции, която тогава внасяше също от Гърция нафта, но после Бойко съсипа малките и вече зареждат само от Лукойл. Та тогава пак ми замръзна и обяснението беше същото-заредил бях повечко от полузимната гръцка нафта при топло време. Така че според мен сега е опасно да се пълни от Еко, или трябва да се сипва добавка против замръзване, като най-евтини и проверени са на Шел едно голямо шише за 1т с цена 10 лв и на Лики Моли едно голямо шише за 27 лв за 1т също. Зимата според мен е за хора в по-студените области и планинари като мен, най-добре е Макс моушън или на Шел Нитро. В другите 3 сезона няма проблеми и с обикновените нафти.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата "pamo " го е казал доста изчерпателно и мисля че всяка година да го дъвчем е безмислено. Аз имам други наблюдения а именно че от лятото насам разхода ми се покачи драстично заедно с цената на газта за бензина същото. Вместо да се питаме откъде да зареждаме по-добре да се замислим как да накараме лъжците от бензиностанциите да не ни сипват нещо си там а и на това отгоре с 10-20% по-малко. Който е зареждал извън България знае за какво говоря.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последно време в Лукойл ама не струва!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във Варна зареждам само от ЕКО до 2-те кули, разхода ми падна драстично, и досега не са се опитвали да ме минават с количеството. Преди бях на Ромпетрол, но като изключим тази бензиностанция, която е след МЕТРО към Аксаково, другите не струват, яко лъжат и с количеството, и качеството...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сефте за 5 години и нещо вкарах 26.5 литра газ при капацитет 23.5-24....ще видим тая раота въздух ли е газ ли е.говоря за газтрейд до еспиеса тракия

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди карах бензинка

Зареждъл съм основно от OMV и съм доволен

Един път заредих от РомПетрол и едвам не закъсах

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От доста време зареждам на две малки и по-евтини бензиностанциики (на тунела на Люлин и в индустриалната зона на Модерното,имената не помня). сипвах там в началото единствено с идеята,че е 10 ст. по-евтино,но в последствие, установих че колата ми върви както трябва и харчи доста по-малко. С 20лв. сипани в големите вериги минавам между 76-80 км., със същата сума от тези двете минавам 94-98км. И разликата в пробега не е от 200те грама сипани от икономията на 10ст.А иначе колегата krsimir_01 е много прав, че трябва да се замислим как да променим нещата и да спрат да ни лъжат по бензиностанциите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като ми зареждаше веднъж се заговорихме с човекът от OMV и каза, че 100 октановият бил някакъв немски. Иначе си зареждам от OMV 95 или 100 октана, защото има близо до нас, но предпочитам Shell 95 нитро или 100 нитро.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За момента аз съм най-доволен от Газпром, както за бензин, така и за газ. /Бургас/

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...