Jump to content
kitty

Акваристите във форума

Recommended Posts

Здравейте колеги, и аз като колегата HONDA-TEAM отдавна се каня да пусна тема но, за Акваристиката. Отдавна гледам и винаги съм се радвал на красиви водни светове. Тука може да покажете ако някой от вас се занимава. какво гледате, как ги гледате и полезни съвети. Също така кой от къде пазарува. Ето моите обитатели, който гледам вече 5 години, а като цяло от 13 се занимавам. Аквариума ми е 90x40x45 Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Уоу, една от предишните страсти.... Добър аквариум и добра грижа - няма излишни водорасли и боклуци. От доста време събирам финанси за соленоводен, и чета. Красив е, ама как се спогаждат скаларийте с златните рибки? Че бая е наръфана опашката на сниманата.

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Да ти кажа най добри приятели са. От както се занимавам с това, тези риби са ми задължителни, двойка скаларий, златна и телескопче. Гледам и доста сомове но, на снимките са се покрили. Ще пробвам да ги хвана и тях някои път. Колкото за соленоводния и аз също съм се интересувал но, инвестицията наистина е голяма. А и смъртността на рибите там е по голяма и, като се има на предвид че бройката започва от 30 лева ти става лошо. Но с добра инвестиция, много грижи и съвети от разбиращи може да се получи добър морски кът в дома ти.А за опашката наистина Я понаръфаха малко но, това стана тези дни, понеже поледуваше и се беше обездвижила. Сега всичко е наред и расте новата.

Редактирано от atoma
Колега, съществителното име "Опашка" е в женски род и е редно да се използва кратката форма на личното местоимение нея за 3л.ед.ч. - Я. Лично местоимение "Е" няма. "Е" може да бъде използвано за 3л.ед.ч на глагола съм за сега

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубава тема, щом има за кучкарите, велосипедистите и хакерите, крайно време беше и ние да си имаме подобна :)

Ето го и моето аматьорско аквариумче:

размера е 100/22/30, което идва към 60литра.

 

Публикувано изображение

 

Сега тези цветя са малко по-големи, но долу-горе е това. Наскоро ме сполетя мор и все пак 4 от тези 5 трихо-гангстера оцеляха, всичко друго пукяса.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много си е добре. Дори аранжировката ти е супер и точно на място за този вид риба. Мене много ми харесва 10x

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

За соленоводния, идеята ми, като начало не е за риби, а за корали и видове скариди, ако може така да го кажа. Това черничкото, на снимката,молинезия ли е?Пс: от трихогастър по- издръжлива риба ( хищник такъв ) не съм имала.

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да имам регистрация там. На мен също ми е приятно. Всеки който си гледа такъв втори свят в дома си вярвам ще потвърди че това е нещо много красиво. Скоро дано и ти се похвалиш с морски свят. Впрочем мога горещо да ти препоръчам зоо-магазинът в Хиита на Младост 4, не точно магазинът, макар че е много добър а един от служителите му, възрастно момче но, много светнат и начетен особено за морските аквариуми. НякоЙ ден посети мястото, сега точно му забравих името на човека на често ходя и ще го питам. Доста може да ти разясни и за стартирането и вЪобще за всички процеси и техника, а и всичко имат там.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За красив риф трябват поне две години. Живея на 10 мин. от " Хит - Младост" и ще бъда благодарна, ако споделиш име на консултанта, моля!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето го на брат ми аквариумчето!

Публикувано изображение

Тези дни обаче ми сподели май,че ще го продава,той има и друг и не го разбрах за кой от двата се отнася!

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това черничкото, на снимката,молинезия ли е?

молинезия е, по-скоро беше...Скалариите са много красиви рибки. И аз имах големи скаларии някога, но сега нямам място за по-големичък аквариум, като за тях.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Тогава и аз ще се запиша, моята локва е 29 литра, в нея гледам една мъжка Бета + някой друга скарида (рибата ги изпояде). Сега май месец ще има конкурс и мисля да се пробвам. Ако се чудите къде е рибката, изкарах Я заради снимката.

Публикувано изображение

Редактирано от atoma
Колега, съществителното име "риба" е в женски род и е редно да се използва кратката форма на личното местоимение нея за 3л.ед.ч. - Я. Лично местоимение "Е" няма. "Е" може да бъде използвано за 3л.ед.ч на глагола съм за сегашн
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво, много добре си развил растителноста, и ниската и високата. Впрочем много добре правиш че, не гледаш в него риби, защото с този мъх, отпадъците от храната и рибите се сплъстява много и се получава кофти. Евала ти за малкия кът и участвай в конкурса. А ползваш ли въглерод или светлината си усилил.

 

П.П. Ако питате за моето черничко в аквариума просто едно телескопче, мънинко още. Публикувано изображениеПубликувано изображение

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте и от мен. И аз освен другите 287 неща, които са ми хоби се занимавам от близо 4 г. с акваристика. И в другата тема за велосипедистите ще се запиша, че и колело по баирите карам.:tooth:/>Локвата ми е 140 л.на която в момента нямам снимка, но за сега няма обитатели, защото мисля да рестартирам, но не съм решил още с какво ще бъде. Пазарувам нещата които ми трябват от съботния пазар до 17-та поликлиника, има доста голям избор на добри цени.На соленоводните аквариуми и аз съм голям фен, в форума който "vesivanova" посочи има раздел "пазар" и в него от време на време се продават соленоводни аквариуми с корали и риби.Ако някой има за размяна риби или растения, може да пише тук.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво бе фенове, и тук ще се запиша. :D Като малък гледах 8 години подред рибки, в 2-3 аквариума, единия от които 120 л. но ги изоставих по ред причини.. :(Сега пак ме е захапала идеята да си възобновя старата страст. Благодаря за другия форум, от който ще черпя информация и ще следя тая тема с голям интерес!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво, много добре си развил растителноста, и ниската и високата. Впрочем много добре правиш че, не гледаш в него риби, защото с този мъх, отпадъците от храната и рибите се сплъстява много и се получава кофти. Евала ти за малкия кът и участвай в конкурса. А ползваш ли въглерод или светлината си усилил.

 

Колега ползвам въглерод с мая и захар и от време на време торя с хапчета на JBL, но и светлината съм засилил, горе долу идва ват на литър. Да гледаш растения не е лесна работа, постоянно кастря и разбутвам :)/> Темата е много приятна, ще е следя с интерес.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво, много добре си развил растителноста, и ниската и високата. Впрочем много добре правиш че, не гледаш в него риби, защото с този мъх, отпадъците от храната и рибите се сплъстява много и се получава кофти. Евала ти за малкия кът и участвай в конкурса. А ползваш ли въглерод или светлината си усилил.

 

П.П. Ако питате за моето черничко в аквариума просто едно телескопче, мънинко още. Публикувано изображениеПубликувано изображение

 

Колега ползвам въглерод с мая и захар и от време на време торя с хапчета на JBL, но и светлината съм засилил, горе долу идва ват на литър. Да гледаш растения не е лесна работа, постоянно кастря и разбутвам :)/>/> Темата е много приятна, ще е следя с интерес.
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За това питах, понеже преди доста време и аз гледах само растителен и ползвах въглерод и още няколко щуротийки. Но много грижа изискваше а аз нямах достатъчно време и затова сега избрах да има по малко растителност. Личи си че му отделяш време, иначе не би бил толкова добре аранжиран. Още малко да ти се развият ниските, за да се получи по добър килим и си за първо място на 100%. Колега PAC-MAN и аз доста често ходя на пазарчето на мадрид, цените са добри и винаги има какво да си вземеш. А www.spirit ако си решил да започваш мога само да ти пожелая да ти тръгнат работите без проблеми, и ако има нещо с което можем да помогнем питай.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еииии тука нямам бутане :)

 

Публикувано изображение

 

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Някой гледа ли африкански цихлиди :)

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя първия е моя маи, познавам си го по физиономията :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Очаквах да се появи някой Цихлидар. :) spezov, пусни един тел. на РМ. да се обадя.Заформил съм един нов цихлидарник и само чакам сега водата да "живне".Благодаря на автора за темата.П.П. Предполагам не се очаква да сме фенове на японските биотопи и техните обитатели :):):)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Там рибите са много плашещи :) иначе Слави да тоя отпред е бившия ти любимец при мене виж как се оцвети :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еииии тука нямам бутане Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

 

Публикувано изображение

 

Публикувано изображение

 

Някой гледа ли африкански цихлиди Публикувано изображение

 

Има едно момче "болта" от Пазарджик, той маи е доста напред с тези риби. Продаваше по едно време но, сега не знам какви ги върши. Купих от него един аквариум и каза че ще маха всичко маи. Ако имаш интерес за още риби мога да ти намеря контакт (ако не се познавате вече де) но, нему помня името само никнеима.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Очаквах да се появи някой Цихлидар. Публикувано изображение spezov, пусни един тел. на РМ. да се обадя.

Заформил съм един нов цихлидарник и само чакам сега водата да "живне".

Благодаря на автора за темата.

 

П.П. Предполагам не се очаква да сме фенове на японските биотопи и техните обитатели Публикувано изображение:)Публикувано изображение

 

Тези Японските съм ги гледал на едно място но, дори няма да бръкна вътре ако ми се наложи. Изроди голями, дори маи си конкурират по грозота. Подаи някоя снимка или очакваш първо обитателите да сложиш?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ехеее не очаквах да има толкова много акваристи в нашия форум :) Аз съм пълен аматьор така да се каже. В момента не мога да кача снимки но и това ще направя. Имам 100 литрова локва със десетина обитатели - 3бр. Барбус тетразона, 3бр. Огнен барбус, двойка Бети и двойка Коридорас панда. Имам и няколко вида растения за имената на които не съм много сигурен. Гледам и 5 топчета Маримо (Кладофора) с които се гордея :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво братле, пусни като можеш и снимки. Впрочем и аз гледах маримо но, нещо се прецака. Иначе най голямото ми беше 12 см. Колкото до растенията сега ще ви дам един много полезен сайт. Създателят му ми е личен приятел и ви уверявам че е достатъчно сериозен и винаги може да получите инфо за всякакви растения. кой как виреят, къде, с какво и каквото се сетите. Има огромна оранжерия за растения и продава всякакви видове като спокойно ще ви каже за вашите нужди какво ви е необходимо. Работи само с куриери (от провинцията е) но, продава и аранжира в цяла България. Това е сайта WISTERIABG.COM

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Болта се казва Жоро познаваме се :) и с другите цихлидари от пазарджик. Важни са хобитата :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да Жоро се казваше. Пич е, еи това взехме от него (само аквариума де) Публикувано изображение

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За красив риф трябват поне две години. Живея на 10 мин. от " Хит - Младост" и ще бъда благодарна, ако споделиш име на консултанта, моля!

Името му е Румен Петров и за тази седмица мога да ти кажа че петак ще работи следобед а събота и неделя по цял ден. Казвате му за какво го търсите и може да му споменете че сте взели инфо от този форум (хонда форума) Поздрави

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес се сдобих с два джадая от този вид че брадата в аквариума взе да взима много територия. Казват се Siamese Algae Eater съкратено SAE. Публикувано изображение А и Mr. Big реши да се поразходи Публикувано изображениеПубликувано изображение

 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да повдигнем темата от преди цяла година :)От днес започнах отново с рибките. Купих аквариум (около 45л) и нужните му помпи, нагреватели, т.н. + 2-3 изкуствени растения. Следва да избера грунд и рибките, които ще живуркат тук, но първо ще изчакам няколко дни преди да зарибя :)Давайте всякъкви съвети, че съм забравил всичко, а и нещата доста са се променили!

Редактирано от www.spirit

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като за начало хвърли пластмасовите растения и си вземи няколко истински стръка. Ще исглежда много по естествено.

 

А наскоро и аз преминах към цихлиди, вече гледам 15 бебета демасонита...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

опс

Редактирано от ZERO

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз взех изкуствени, главно заради факта, че ми споменаха, че изискват специални грижи едва ли не (торове, субстанти под грунда, т.н.), светлина на определени часове и прочие. Но пък съм взел 2-3, не е проблем да ги махна или да добавя и живи ако не са чак толкова сложни :) Имам време да реша, така и така чакам да минат няколко дни преди да сложа рибоци, а и все още нямам грунд.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с естествени растения, но не ми изискват някаква специална грижа. Просто са засадени в пясъка и имат светлина горе-долу към 12 часа на ден от луминисцентна лампа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз взех изкуствени, главно заради факта, че ми споменаха, че изискват специални грижи едва ли не (торове, субстанти под грунда, т.н.), светлина на определени часове и прочие. Но пък съм взел 2-3, не е проблем да ги махна или да добавя и живи ако не са чак толкова сложни :) Имам време да реша, така и така чакам да минат няколко дни преди да сложа рибоци, а и все още нямам грунд.

За грунда мога да ти помогна. Пиши или ми се обади като намериш време.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето го и моя рибарник  :D

Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като малкия 47 литров аквариум се скпука, че нямаше подложка, реших да си направя сам: 98 литра
Публикувано изображение

Вече на 2 месеца + и все още с най-масовите (гупи, неони, молинезии, анциструси и вече една мъжка Бета)
Големите растения са от скоро. И така.. лека по лека се развиваме :)))

Публикувано изображение
Публикувано изображение
 

Редактирано от www.spirit

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотна тема, как ли не съм я забелязал !?

Отдавана акваристиката ме вдъхновява и е мое хоби.

Щастлив съм да споделя и моя опит в това прекрасно хоби с хонда-акваристите тук.

Ето така изглежда аквариумът, който в момента поддържам:

 

 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво колега! Много ми харесват аквариумите от тоя тип, без растения, просто с много камани и светъл пясък ! Много загадъчен ми изглежда :)Като цяло има много разнообразни видове аквариуми, но всичките са уникални!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...