Jump to content
ADH-Honda

От кога сте "Хондаджия"?

Recommended Posts

От кога (коя година) карате хонда? А каква бе първата ви хонда автомобил?Пръв съм аз: от 1995-а година насам, първата бе сивик 3-а ген. седан, до миналата година все още я имах в продължение на 17 години (миналата пролет я продадох на един... който в последствие разбрах, че за 2 месеца е успял да и сложи агу, блъсне челно и да я предаде за скраб). Съжлявам, че не живея в къща с двор, където да я бях хвърлил, вместо да я бях продал (и разбрал какво е станало с нея), но уви.Вие сте на ход.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересна тема, браво на автора.

Моята първа Хонда я взех февруари-2012 беше Сивик 6ген. хеч -Д14А4. За жалост Яе карах само 3 месеца защото Яе блъснах ( много са бързи и като не съм им свикнал :D/>/>/> ) и сега карам Сивик 5ген. хеч -Д13Б2

Редактирано от atoma
Колега, съществителното име "кола" е в женски род и е редно да се използва кратката форма на личното местоимение нея за 3л.ед.ч. - Я. Лично местоимение "Е" няма. "Е" може да бъде използвано за 3л.ед.ч на глагола съм за сегашн
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Месец май 2009 година си купих първата хонда Del Sol d16z6, който после се превърна от атмосферка в турбо, след това civic 5-та хеч d15b2, след това CRX 2 генерация d16a8, а сега Integra DC1 sohc ZC

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сивик 5 Д15Б2,купих я 2001-ва.След нея както следва :) EG5x3,EG6x2,EJ coupe x3,EK4x3,EK1 ,S2000 сега

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Горд собственик съм на моя Сивик 6-та ген. от юли месец 2012 година. Все още съм удивен от тази кола въпреки, че 3-4 години съм се подготвял с информация. Първата ми кола е това, и заедно с това и мечтаната кола. В сивика и на колелото си в планината се чувствам най-свободен, най-отпуснат. Това е едно чувство, което трудно може да ме напусне, защото много обичам тези две неща(най-вече колелото) и много обичам пътуванията. :)Още от малък някакси са ми били странни и чудати японските автомобили. Преди да стана фен на Хонда, съм се привличал от тази чудатост и необичайност, и така преди 3-4 години се почна разглеждането, четенето отностно Хонда. Все пак аз търсех (това беше и причината да си купя сивик) здрав, надежден, икономичен автомобил, евтин за поддръжка, но и бърз автомобил, които ще може да носи моя планински велосипед до началото на пътеките. Това заедно с влечението ми към механиката ме докара в следващите години до избора, които направих. Всеки миг, в които съм в сивика се опитвам да го оценя и не знам за вас, но някакси не мога напълно... :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Месец Април 2010 година си купих Сивик купе 5-та ген. и все още съм с нея. :ph34r:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2008 си купих сивик купе EJ2 карах го 4 години, 2011 си взех ЦРХ 2-а ген. Д16-ка, а сега карам ЕГ5 с б18-ка

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сивик 5 купе D16 през 2007 година...няма такава здрава машина до сега никакви проблеми не ми е създавала.Само поддръжка и освежаване от време на време.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди да стана хондаджия бях голям фен на ТДИ.През 2008г. случайно видях една жълта тунингована Ej9ка и в следващия момент бях лепнат при шефа на автокъщата.След теста на колата бях останал с впечатление, че тоя ме мота с тая кола.5 пъти го питах да не е сменян мотора с по-голям.Тогава не вярвах, че е 1.4 75магарета.Останах приятно изненадан и от вървенето и от разхода на гориво и като прибавиш кефа от карането=хонда фен.След това минах на прелюд х22а,купих и сивик 2.2d и за капак едно Нисанче за дрифт.Хонда си остава за мен Номер 1.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2007 ми докараха една EJ9, голяма ръчка вижда, без проблеми до сега. Преди 3 години взех и една CDTI, за сега без проблеми с турбото ;)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По душа съм "хондаджия" от 2007,а иначе карам 5 ген D15Z1 от септември 2011 :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1999-2001 '92 civic eg3

2001-2012 '97 civic ma8

2004-2007 '94 accord cc7

2009- '06 civic fk2

2010- '04 accord cn1

2011- '99 civic ek3

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Март 2012г. взехме Сивик EJ9, иначе от 2004г. имам ST 50(мотопед) и оттогава съм "Хондаджия" Публикувано изображение

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

98г. си купих първият Сивик 3ген. набор 85,хеч,1.3.Страхотна кола!Още се движи и радва мой приятел.От тогава насам съм сменил маса Хонди,коя от коя по-добраПубликувано изображение

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хондите ме радват от доста време,но тази която ме запали беше CRX 2г.Иначе първта която си купих беше именно такава с D16A8 през 2001г.И от тогава до сега все стари бангии :hondarulez:

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2008 събрах пари за колица бях решел да е мицубуши галант, ноо видях случайно един прелюд и беше любов от пръв поглед :D

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз по Хондите бях запален от малък (моторите, формула 1). Когато си купувах първата кола 2004 много исках акорд, но тогава не можеш да си го позволя и чак 2010 започнах отново да гледам за акорд 2005, но отново финансовата част не беше на моя страна Публикувано изображение

Но като видях Civic sedan-a си казах, че това е семейната ни кола със спортен дух и се започна търсене докато не намерих тази сега Февруари 2011 Публикувано изображение .

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страстта ми към Хонда започна преди петнадесетина години когато на абитуриентския ми бал ме караха с Прелюд 4 (направо се бях накъкал от кеф) а иначе съм собственик на Хонда от 2005г, тогава си купих първия Сивик 5 D15B2 и от тогава все не мога да се видя с пари Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение после си взех пак Сивик 5 само че с D16Z6, Prelude с F20A4 които в последствие стана с H22A и семейната ми кочинка Accord CG9

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2002г. купих сивик 3ген. 1.5, карбуратор, EW3, от КрасиВТ...демек брат ми :D/>, голяма бегачка беше, още я кара братовчед ми. 2006г. купих сивик 6ген. Д14А3 и те така ;)/>

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2008-ма година, след дълго умуване каква да е Хондата която искам, се спрях на едно купе 6-та, отидох с парите, ама греда, преди 20 мин го капарирали и изгорях. Младежа от автокъщата обаче ме видя че се разочаровах и ми вика, ела да видиш какво дойде снощи с автовоза. И тогава я видях EG8 бордо, прашна но с чудна стойка и вид, само казах, Това е моята кола. И от тогава още си я търкалям :D

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен страстта към Хонда дойде през 2005г. на един Макс Тунинг на Божурище имаше ненормално тунингован Дел Сол от Благоевград ммм....Първата ми Хонда я купих през 2005г. - 5ген.хеч за тогава изглеждаше уникално..черна с ангелски очи определно събираше погледите :lol:/>/> ...за съжаление не се задържа дълго време...след нея но без да го искам имах Пежо 106, и то не остана дълго при мен.През 2007г. взех 6ген.хеч преди фейса,карах я около 2години и ...след нея си купих пак 6ген.хеч след фейса мнго си я обичах обаче след удър замина тотал щета.Следващата коята взех беше 7ген.хеч след фейса,но и тя не се задържа особено дълго при мен по ред причини...след пауза от полувин година и повече купих ЦРХ ВТ без да осъзнавам в каква кола се качавам и как точно тази кола ще остави един незабравим спомен в мен...ее с огормно нежелание трябваше да се разделя с него,но някой ден...следващата ще е-под въпрос :)/>/> :rolleyes:/>/> :D/>/>

Редактирано от Мария Илиева
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1998-2002 сивик '85 1.5 12V2002-2013 сивик '88 1.5 16V с много подобрения и така до края на света :D;)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се зарибих по хондите от 2010 г. , а първата ми я купих 2011 април сивик купе 5та, но след катастрофа не можеше да се направи и сега карам сивик седан 5та

Редактирано от mitaks
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо се запалих по ЦРХ 2 ген, гледах няколко по автокъщите; след това мислих да е Прелюд 4 ген, но впоследствие видях ЦРХ 1 ген и просто се влюбих в тази кола. Започнах да търся и имах късмета да се сдобия с такава лятото на 2009 и от тогава съм горд и щастлив собственик на една страхотна количка :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2004год. - Сивик 5-та малкия V-tec2006 год. - Сивик 6-та 1.4 75 к.с.2007 год. - Прелюд 133 к.с.2010 год. - Сивик 5-та малкия V-tec:honda:/>

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз не помня от кога, през далечната 2004 ли беше си купих една сивик 3г 1,3 карб- те такова животно нема, след тва сивик 3г само че мотора е 1,5 кара се и до днес от маика ми а аз карам 5г от 6 години и нито една хонда не ме е предала до сега ако ще сменям колата ще я сменя пак с ХОНДА но 5г седан или за някое ЦР-В 1генерация тва ми е мечтата

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От месец юли 2008, когато купих настоящата си кола. Вече се замислям да я сменям, защото се ползва за семейна, а децата вече поотраснаха и става все по-неудобно с тези 2 врати. За жалост, както гледам, май ще минавам в лагера на Тойота в скоро време :( По-новичките хонди нещо не ме кефят. Като се замогна малко и мога да си позволя повече от една кола, бих си взел само за мен един запазен CRX 2-ра генерация, защото обичам малки зли колички, в които се седи максимално близо до земята :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

през 2008 лятото дойде за служебна от италия сивик 5та хечбек...д15б2 покарах я за 30мин и на 32минута я откупих :) но започва да ми става малка и пак ще е сивик и пак 5та но с повече порти :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

През 2007-а, бременната ми съпруга, си търси кола. Обажда ми е и вика - абе тука гледам една обява за НЕКАКВА Хонда. На другия ден оглед, и си тръгнахме със Сивик 5-а, 1.5 без vtec, '92-а. Аз тогава карах второ седанче Домани, от ония с надпис отзад Ровър 400 :DОще ме е яд, че като се роди малката, съпругата вика тая кола ще ми е малка, и 5-ичката си замина. Замени я друго Домани-Ровър 400, автоматик, D16Y3, пак за съпругата ми. Тогава вече бях тотално, и завинаги убеден, че няма да карам друга марка.Средата на 2009-а се сдобих с мечтата - CR-V. Оказа се JDM, автоматик, "95-а. Тогава не знаех нищо за JDM. Сега съм с второ CR-V, което се различава от първото само по цвят.И накрая, от 2 месеца, съпругата ми се вози в чисто нова 9-ка Сивик, хачбак, L13Z4.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Запалих се лятото на 2006, но пустите ЕК4-ки бяха доста над 10000лв тогава и бяха недостижими. Не ми трябваше чак толкова кола, а и не бях склонен на компромис и така едва в начало на 2009г. се сдобих с идеален червен Civic VTi (EK4)реколта 2000, който си карам и днес и всеки път ме кара да се :)като се кача, въпреки че си е заводски и на много хора ще им се стори бавен ;).Последно време обаче се усещам, че почвам да му изневерявам мислено и все по често се прехласвам по 06-07 2.4 Accord Type S (CL7-CL9) :(Иначе ми се иска да си намеря един (FD2) за донор на мойто зверче и така да се вречем във вечна вярност :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2008г - 5 генерация д13б2. Първата ми кола, веднага щом взех книжка. Влюбих се в колата, имаше моменти, в които просто я изкарвам, за да я покарам :)/>. Въпреки малкия двигател колата ми доставяше удоволствие. От 1 месец съм собственик на Акорд тайп Р и чувството е същото - моментите, в които излизам с колата само да покарам или минавам през по-дълъг път за вкъщи само, за да покарам си остават.

Редактирано от PIKap
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

готина тема :) :преди да си купя собствена кола карах семейната кола лада 4-ка 1.3 64коня.на една гонка с един москвич и превартях километража с 10км и я блокирах,основен ремонт... и карах още време.след дълго чакане на финансовата възможност да си купя собствена кола се чудих каква да е.мислих мерцедец(щото имаме някакав...)пежо,опел дрън дрън и съквартиранта ми ''VGEN'' си идва с няква хонда 5-та купе д15 аз не знаех какво е хонда,и като се повозих и всичко започна от там.не след дълго през май 2011 си купих хонда д16у2 6-ста генерация англичанка и не мисля да сменям марката!!!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първата кола която подкарах в живота ми беше Хонда Сивик 5 г. хеч д15б2, беше когато бях 7-ми клас :Публикувано изображение Карах я не повече от 2 километра и си казах , че щом изкарам книжка това ще бъде първата ми кола, и така и беше през 2007г взех червен сивик 5 хеч д15б2 1994 набор на ГАЗ. карах я 3 години все едно че беше служебен автомобил след това я продадох на приятел който и до ден днешен я кара ( аз я купих на около 236 000 км , продадох я на 300 и малко хиляди. в момента е на около 340 000 и все още няма никакви ремонти освен карета и носач, След това 2010г си взех хонда кончерто двигател д16а9 '93 набор там пак тормоз без проблеми до преди 5 месеца . малък престой без автомобил и сега си направих един коледен подарък Хонда Прелюд ф20а4 '95 набор , ( ще видя колко ще е издражлив и той- до сега съм минал 1200км и съм супер доволен) с цел правене на турбо проект,но първо малко мародерстване на двигателя да го видя как се държи. Публикувано изображение

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фен съм на хонда още от 1995-6 когато за първи път видях сивик 5th gen хеч. От тогава много ги харесвам и един ден исках да карам такава за съжеление вместо това когато търсех кола изкочи едно Кончерто на "оферта" 91-ва D16A9 което официално стана мое на 1-ви Април 2011-та от тогава до сега съм с него за съжеление прекраваше повече време в сервиз или пред блока от колкото в ръцете ми. За мое щастие преди коледа попадна в ръцете на изключително добър майстор и сега ме вози значително повече. Като цяло лично аз колата много си я харесвам макар и да не мога да се похваля че е най-здравата на света както повечето колеги с хонда. Имат да и се оправят още няколко "нещица" но скоро се надявам найстина да ми служи вярно поне още 1-2 години. След това ще видим.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фен съм на марката от 2011-та година, когато се докопах до Прелюда, заради който и заобичах Хонда, като в самата кола има доста излъчване и също чувството, че няма 1 000 000 като теб на пътя те кара да се радваш и да гледаш с умиление, поне към Прелюдите мисля, че е такова чувството. :)Аз, за разлика от повечето колеги не съм мечтаел за Прелюд, но той ми се случи така или иначе и аз съм доволен.Когато дойде времето за по-семеен автомобил, ще търся нещо комфортно и здраво, вероятно японско и ще избера или много икономична и просторна за размерите си кола, или икономичен ван за да си возя семейство...Дай Боже! :)

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По марката съм запален от доста време,а с придобивка от тая марка съм от октомври 2012г. Горе споменатата придобивка е Сивик EG6 с б16а2 двигател Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен по принцип от малък си ми харесват Хондите. Беше лето 2007мо. Имах 8 хил бюджет за кола. Отиваме по борсите, ама 5та хеч държи цена. Почнах да размислям. Отивам в една борса в с.Драгичево, целех се в Пежо 306. Пробвам 1.4- не, качих се на някакво ГТИ- хареса ми, ама висок данък, а аз беден студент. Накрая викат- ела да видиш една Хонда. Отивам и гледам нещо сиво и 4ри врато. 6300 на табела. Викам "това с кой мотор е ? " Казаха ми да покарам и после щели да ми кажат. Ок, мятам се, леко леко из борсата. Няма тропане, от там на пътя за с. Рударци и всичката газ. До легналите полицай след фурната бях с около 140 на 3та. Едвам спрях, а баща ми до мен бял като платно, ама трае, че за семейната фиеста ставаха големи скандали. Връщам се и тия викат- 1.4. 90к.с. 16винтила. Викам добре, свалихме малко цената/колкото да има да я откарат пред КАТ и да ме вземат от нас/ и на другия ден бях горд собственик на англичанка преди фейса. Преди около 2г годеницата/вече съпруга/ и потрябва кола- запъна се и взехме 5та хеч, д13ка. После ги разменихме и сега си играя да я подобрявам. Стана почти зверче, ама много проблеми с ръждата и май още 1-2 г и ще се мятам на акордеон, купе. Само се чудя между 2,2 150к.с. и 3.0 200к.с., че 4ри вратите нещо са ми постни към оборудване от преди 2000г, а след това са много пари... Ама ще му дойде времето и на него.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хондаджия съм от много отдавна, още щом за пръв път видях Civic 5. Собственик на Civic 5 d13 официално от 2009-та та чак до сега с него. Но искам вече да се разделя с него и да премина към следващата Хонда. :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От малък се мечтая да си имам собствена кола която дая карам само аз. Като всяко хлапе мечтата ми беше да карам мерцедес или бмв. Обаче като се качив в цибик Д14 разбра че живато е в ХОНДА Публикувано изображение. Събрах пари и в 2008 февруари си купих D15Z6 която си карам до ден днешен Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От март месец миналата година.Преди това бях фен на Ауди :boo:/>Зарибих се да купувам Акорд Купе.В крайна сметка купих, Сивик 7 1.7цтди и смятам да и се радвам дълго време, но някой ден искрено се надявам да мога да си позволя S2000(червена с черен салон или черна с червен салон):honda:/>Отскоро си го поставих за цел и смятам да направя всичко възможно да я изпълня.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...