Jump to content
Guest driver

Максимална скорост?

Recommended Posts

Guest driver

Каква е максималната скорост която сте постигали с ХОНДА-та си?Може и да повтарям темата, но използвах търсачката и не открих нищо. Ако се повтарям ме извинете. :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest D16A8

Хе хе. Май имаше някаква подобна тема.205/6200rpm :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest gkb

Хе хе. Май имаше някаква подобна тема.205/6200rpm :angry:

ти с каква кола си ???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest raldo

Хе хе. Май имаше някаква подобна тема.205/6200rpm :angry:

ти с каква кола си ???
Ами с D16A8 е човека. :lol::angry: =>170 с D15B2.Но тогава не пробвах колко вдига а само изпреварих един форд.Иначе не съм пробвал колко вдига и нямам намерение да го правя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ZERO

180 с D15B2 :angry: неще повече за съжаление :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest 1net

Ами с D16A8 е човека. :lol::angry:

:angry: аз се сещан за поне 3 модела с тази двигатил :bg: Иначе ако не се лъжа колегата е със CRX- 2ген

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest gkb

Ами с D16A8 е човека. :lol:  :angry:

:bg: аз се сещан за поне 3 модела с тази двигатил :D Иначе ако не се лъжа колегата е със CRX- 2ген
ако е така - ако е с црх - значи не му е максимума товааз с Д16а8 на кончерто с доста по къси скорости съм правил 205 и беше някъде на 6800-7000 оборотатака че црх са с този мотор трябва някъде 220 да прави :angry:значи кончертото на 5та скорост със 120 км/час е точно на 4000 оборотадо колкото знам црх-а е на 300 оборота ...и някак не ми се връзва само 205 на црха :П)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest gkb

Ами с D16A8 е човека. :lol:  :angry:

:angry: аз се сещан за поне 3 модела с тази двигатил :bg: Иначе ако не се лъжа колегата е със CRX- 2ген
на какво друго го слагат освен на црх и на кончерто до колкото знам на сивика няма такъв мотор ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest CryoGen

Ами с D16A8 е човека. :lol:  :angry:

:angry: аз се сещан за поне 3 модела с тази двигатил :bg: Иначе ако не се лъжа колегата е със CRX- 2ген
на какво друго го слагат освен на црх и на кончерто до колкото знам на сивика няма такъв мотор ?
това мисля че не пречи някои да си сложи такъв мотор ?хората са издали дори книга как да се сменят моторите на хондите от едни модели на други и т.н.По темата ... 180 км/ч d15b2 Редактирано от CryoGen

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest MIYAMOTO
Иначе ако не се лъжа колегата е със CRX- 2ген

ако е така - ако е с црх - значи не му е максимума това

 

 

така че црх са с този мотор трябва някъде 220 да прави :angry:

 

значи кончертото на 5та скорост със 120 км/час е точно на 4000 оборота

до колкото знам црх-а е на 300 оборота ...

 

и някак не ми се връзва само 205 на црха :П)

Е да ама грешиш.На CRX с D16A8 максималната му скорост по каталог си е точно 208км/ч ни по-вече ни по-малко.А на 5-та със 100км/ч с гуми 195/50/15 е точно с 3144 оборота.С тоя размер гуми макс.скорст е малко по-голяма.Но това колко показва километража си е отделен въпрос там си има и отклонение и други глупости от които зависи точноста му.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Stef

ехеее как се разводни темата само ...

с риск да се повторя

Публикувано изображение

:angry:

Засякох много точно отклонението в скоростомера - 2,5 % е при мен, което значи че реалната скорост е малко над 185 км/ч :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Stef

пропуснах да кажа че това постижение е с още 2ма в колата и багаж за 1 месец къпминг...багажника до край, на задната седалка свободното място беше пълно до тавана с багаж :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ADH-Honda

Публикувано изображение

 

Civic (снимката от аватара) с EW2 мотор.

 

Със зимни гуми 155/70/13 (отпред) и 155/80/13 (отзад), на напълно равен участък.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Demon

180 с D15B2 :angry: неще повече за съжаление :angry:

Верен ти е километража колега :lol: по каталог толко му дават на този Сивик с този мотор.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Demon

Аз вдигам 180 на 4-та, това е измерено с голяма точност и не по километраж. Километража в този момент с малко подминава 180-те километра. След това като включа 5-а продължава да набира, но незнам колко километра с точност съм направил, по километраж подминавам 200 на 5-а. Значи максималната ми скорост е със сигурност над 180 км./ч., колкото я дават по каталог!Двигателя ми е D15B2, Хонда Сивик седан 5-а генерация.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest D16A8

Пичове,да crx 2ген. имам. Тогава ми се стори, че повече не можеше майче. Пък и беше почнало леко страх да ме хваща. Някакво ауди ме беше затиснало на магистралата с около 120. Толкова бързо ги набрах до 180, ,че онзи буквално изчезна зад мен :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Tino

До сега не съм я пробвал на максимална скорост , но оня ден като идвах към софия реших на правия участак преди Църна маца да видя колко може на 4-та предавка ( заинтригува ме колегата Демон ) .Колата е д15б2-ка хечбек , със зимни гуми 175 /55/13 , двама човека в колата и малко багаж ( абе леки сме ) на 6500 оборота , точно 180 км/ч :lol: Колата си е оригинална ( без модификации ) :angry: по нагоре не съм я мъчел :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest KIKO_HONDA

на 4-та 200 на 5-та 240 по километражCRX EE8 B16A1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest bvo
PARADOX_240+ km/hКолеги, вижте филмчето с хондата на колегата Парадокс и тогава говорете за макс. скорост!Аз лично направо паднах като го видях!ПОЗДРАВИ НА КОЛЕГАТА ПАРАДОКС!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest V-tec

на 4-та 200 на 5-та 240 по километражCRX EE8 B16A1

Не ти ли е 250 на км-жа :weirdo:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest CryoGen

PARADOX_240+ km/hКолеги, вижте филмчето с хондата на колегата Парадокс и тогава говорете за макс. скорост!Аз лично направо паднах като го видях!ПОЗДРАВИ НА КОЛЕГАТА ПАРАДОКС!!!

тцтцтцтцтцтц тц :sad2::weirdo:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest buddi5

миналата седмиза по магистралата 210 с моита и един приател , не я узорих ама о6те сам сас танки зимни гуми и ме достра6а 185/60 15 но до стара загора бях за 4ас и половина следва6тата пак сте ходя та сте пи6а и с летните как е, сас мотор ако не е HONDA брои ли се :weirdo:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Dechko

eто мах. скорост на всички хонди СИВИК тук

Редактирано от Dechko

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Tino

eто мах. скорост на всички хонди СИВИК тук

Това са препорачителни скорости на колите :guns: Погледнете колко дават на Хонда Лого :) 130 км/ч сравнително нова кола , преди два месеца със зимни гуми Мишелин Албин 165 /55/13 двама човека по магистралата 180 км/ч ги хвана , но страшно мудно и бавно ( не с натиснат педал на газтта до дупка ) или иначе 160 ги прави без да се зори , говорим за 8 клапанов 1.3 65 коня инжекцион :weirdo: който не вярва качвам го в колата и палим гумите :sad2:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest HONDA

190 със сивик 1.5 90 коня :weirdo: толкова !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest martyhonda

240 по километраж!CRX EE8 B16A1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Demon

Колата си е оригинална ( без модификации ) :weirdo: по нагоре не съм я мъчел :sad2:

Колега, тя с модификации пак толко ше вдига ако не увеличиш оборотите или смениш скоростна кутия. Само, че за по-кратко време :guns: Значи наще Д15-ки са си в нормата за класа :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest POL-POL

.....220 км/ч при 4000 оборота..... но мисля че може и още.... :weirdo:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest group4dam

Тия километражи са такава боза !!! Наскоро гледах клип как една Вектра залепи 280 км/ч и в последствие като взе да намаля когато беше на около 200 савсем леко задмина едно Жигули :weirdo:)))))))) ЕЕЕЕ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Demon

Тия километражи са такава боза !!! Наскоро гледах клип как една Вектра залепи 280 км/ч и в последствие като взе да намаля когато беше на около 200 савсем леко задмина едно Жигули :))))))))) ЕЕЕЕ

:lol::lol::lol::lol::lol: Опелите са пословачни с този си дефект (май умишлен) да хвърлят прах в очите на потребителя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest raldo

eто мах. скорост на всички хонди СИВИК тук

Колега/и,на мен не ми показва тех.данни за civic 4gen.Проблемът в моя нет ли е или просто няма. :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest group4dam

Максималната е слаба --- карах с 160 и едно БМВ ме мина като камък :lol: Тая кола е за да я разтриваш в града 1-ва , 2-ра Като искаш мах си вземаш един леген БМВ 525 - качваш се на магистралата и караш !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest CryoGen

Тия километражи са такава боза !!!  Наскоро гледах клип как една Вектра залепи 280 км/ч и в последствие като взе да намаля когато беше на около 200 савсем леко задмина едно Жигули :lol:))))))))  ЕЕЕЕ

:lol::lol::lol::lol::) Опелите са пословачни с този си дефект (май умишлен) да хвърлят прах в очите на потребителя.
ами момчета камерата не следеше жигулата ...просто за много кратко се премести върху нея и в този момент маи започна и да намалява, и в тази кола са вкарани много пари така че не е невъзможно да ги е качил тези 280, ...аз пък съм карал съвсем спокойно варбург с 140км/ч с газова уредба, така че не виждам невъзможни неща вече :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest KATADJIQTA/RAZBIVACH/

аз пук сум вдигал 48км/4 :lol::lol: ......................ама не с бега4ката а с бега4аааааа хахахахаха и после краката ми варвяха сами :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest CryoGen

аз пук сум вдигал 48км/4 :lol::lol: ......................ама не с бега4ката а с бега4аааааа хахахахаха и после краката ми варвяха сами :lol:

така е , като само се возите в тез колици, после като трябва малко движение и виждаш кво става :lol:аз се правя на тешкар сега ... една седмица с колата хода на работа, другата седмица с колелото :lol:смесвам здравословното с мързеливото :)хихи :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Demon

аз пък съм карал съвсем спокойно варбург с 140км/ч с газова уредба, така че не виждам невъзможни неща вече :thumbs1:

Ама колега, тея коли не бяха ли двутактови, как си успял да му сложиш газ?Каква е схемата, за пръв път чувам?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Mark Antoniy

Хайде и аз да се повторя.130 мили/ч(по скоро 129 мпх което е 207,56 км/ч) по лекия наклон към варна с дълги скорости . Казвам в мили щото съм с канадски сивик 4г. Д15Б2 и километрите са ми до 200 на скоростомера а милите са до 130.А с със скоростна кутия от 1,3 на четвърта при 191-2 км/ч бие прекъсвач а на пета повече от 200 км/ч не иска на равно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest CryoGen

аз пък съм карал съвсем спокойно варбург с 140км/ч с газова уредба, така че не виждам невъзможни неща вече :D

Ама колега, тея коли не бяха ли двутактови, как си успял да му сложиш газ?Каква е схемата, за пръв път чувам?
ето че знанията ви за германските автомобили не са толкова добри ;) (хихи защо ли ;) шегувам се сега, някои да не се засегне да правим оффтопици :blink: )има и 4 тактови, и не беше мой, просто го карах :Dдвигателите им мисля че са от голф на някои по новите (стари)....ПС: само да добавя че изобщо не се замисляше да ги качи, но много шумно стана (като в изтребител такова ;) ) ... а бе очарован останах, много динамично такова, сигурен съм че и гуми щеше да върти :thumbs1: , само съединителя трябваше да го натискам с двата крака иначе не подава :D Редактирано от CryoGen

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Demon

ПС: само да добавя че изобщо не се замисляше да ги качи, но много шумно стана (като в изтребител такова ;) ) ... а бе очарован останах, много динамично такова, сигурен съм че и гуми щеше да върти :thumbs1: , само съединителя трябваше да го натискам с двата крака иначе не подава :D

Ами това си е бегачка бе колега ;) То няма какво да се обсъжда :blink::D:D Има коли дето създават впечатление, че много вървят, а всъшност са гробници, от тях е и Вартбурга. Да не ми се обидиш, ама е истина. Вземи Вартбурга и ше го тестваме с моя Сивик D15B2 седан. Аз съм сигурен, че Сивика е около 9 сек. 0-100 км/ч. и ще се убедиш ако не ми вярваш, че ще дръпне доста Вартбурга. Просто и аз съм се чудил как се постига този ефект, ама го има.Един приятел не ми вярваше и кат ми говореше, че неговата не си стъпвала на гумите и била да си е.. м....а! Та като ги пробвахме двете коли, остана на 5 коли зад мен за нищо разстояните. А мойта се мота около 9-те секунди от 0-100, а представи си той къде е бил?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest CryoGen

батенце не знам недоспал ли си или какво :thumbs1:или си забравил че и аз карам d15b2 :Dаиде да не сравняваме вартбург с хонда а ?:blink:просто ти казвам че за външния си вид и очакваното лошо държане на пътя, тази кола просто ме очарова, не очаквах да се държи така добре ... тва еаиде да не ги състезаваме щото и двамата знаем кой кого :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...