Jump to content
Buchkata

Accord 7 Face

Recommended Posts

Имам един Акорд турер дизел 2007 EX ушким топ ниво на оборудване и където и да прочета пише че е сток трябва да има и ксенон, но този няма, та дали е имал и махнат и как мога да разбера. Има си кожа, нави и люк всичко.

И още един въпрос купих го с два ключа като и двата палят но на единия дистанционното не работи, смених батерията с нова и не работи. Гледах в интернет как се обучават но не стана, някаква идея.

А и на десния фар лупата май беше здрава ама сега се е сцепила през средата, има ли някъде да се продават.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако колата ти е имала ксенон, задължително трябва да има и устройство за измиване на фаровете. Проверката по ВИН-а специално за Хонда не винаги е коректна и не достатъчна като информация.

Ключа вероятно трябва да се обучи към колата. Ако не стане от първия път, опитай пак.

Лупите за различни за фар с ксенон и за фар с халогенна крушка. Всъщност лупите са еднакви, само металната част около лупата е различна. Дано да намериш само лупата, но се съмнявам, виждал съм да продават само цели фарове.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както обикновено, трудно някой ще ти продаде само лупа, после няма как да си продаде фар-а. Търси втора ръка в английския ибей, за цял фар, дори и счупен, стига лупата да е здрава, но под 150-60лв. не мисля че ще намериш. Реплика фарове има от 220лв. нагоре, но те са само Н1+Н1, въпреки това може да изкараш само лупата (само стъкло), поне на ксенона съм го правил, на Н1 обаче може би е друг рефлектора и фасунгата и не знам колко е трудно.

Редактирано от crown_bg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата има система за измиване на фаровете, но ще трябва да проверя вин-а. За лупата ще търся накрая цял фар.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В София в моргите има фарове доста евтино. Наскоро счупих единия си фар и купих употребяван за 100 лв., при това имаше избор. Ще ти пратя на лично тел. на собственика на моргата, да го питаш само за лупа от някой бракуван фар. Ако няма, аз ще проверя дали не си взех лупата от счупения фар, но моята е отпреди фейслифта и не е с фабричен ксенон, щом това имало значение. На мен преди години също се спука по средата и тогава ми  услужиха и я смениха от Юби ко. Все пак като има удар отпред и замине фар, то най-често лупата и рефлектора остават, така че трябва да се намират тук там.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата има система за измиване на фаровете, но ще трябва да проверя вин-а. За лупата ще търся накрая цял фар.

Щом колата има система за измиване на фаровете, значи фабрично е била с ксенон.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет.

Това сигурно ли е...?

Питам,защото и моята е фейслифт (2007 EX),има си система за измиване,но ксенон няма.

Втори собственик съм пък не ми се вярва първия или автокъщата да са ги смъкнали и заменили с H1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повече от сигурно е. Всички коли (не само Хонда), които излизат от завода с ксенон, задължително имат устройство за измиване на фаровете. Колите с халогенни крушки във фаровете, нямат такова устройство. Поправете ме, ако греша. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички коли с ксенон вероятно са с пръскалки на фаровете, но съм сигурен, че не всички с пръскалки са с ксенон!

Мойто ЦРВ има, пък е с обикновени фаровe с лупа. Версията Life style вече е с ксенони. За Елеганс, като моята, пръскалките идват фабрично монтирани като част от "Зимния пакет", който включва и отопление на предните седалки. Такъв пакет може да се поръча и за най-ниските нива, стига на човек да му се чака да изпълнят заявката!

Така се получава и с навигациите, сложени на Екзекютив версията на Акорд 7 и 8. Повечето хора си мислят, че са стандартна екстра, а в същност съответния вносител така ги е поръчал!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да споря, най-добре е автора на темата да си направи справка по ВИН-а на колата и ще получи отговор на въпроса си.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Писах вин-а на много места ама за фаровете нищо не пиши

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На кои места си писал? Прати ми вин-а на ЛС и аз ще го проверя и ще ти кажа какво има този автомобил, и какво няма.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбрах вече, явно на предишния собственик не са му се давали пари за скъпи крушки или са счупвани

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма Executive без ксенон. 

Доста противоречиви мнения по въпроса...Моята 2007 EX има пръскалки, няма ксенон, но може и да са сменяни фаровете, кой знае.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имайте предвид, че Н1+Н1 имат допълнителен кабел, който влиза в букса точно под тази за габарита, а ксенона няма. Това означава, че ако е имало ксенон, са премахнати инсталациите за баластите, и ако е сложен Н1+Н1 на негово място, е преправяна инсталацията.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По брошура executive е с ксенон. Но за който има търпение да му се изпълни поръчката (3-4 месеца), може да си направи колата произволно ниво и да добави/махне произволни екстри. Не мисля, че всички биват закодирани във VIN-а. На мен един приятел ми каза, че не му харесва колко студен му е ксенона, нищо че добре свети. Хора всякакви - може екстрата да е махната, може никога да не е била налична.

 

Друго ми е интересно - има ли врътка за нивелиране на фаровете колата? Accord Executive не само са с ксенон, но и имат нивомер под багажника, който автоматично сваля/вдига фаровете спрямо колко е натоварена колата. Ако има врътка, бих бил склонен да повярвам, че е фабрично с обикновени фарове.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Друго ми е интересно - има ли врътка за нивелиране на фаровете колата? Accord Executive не само са с ксенон, но и имат нивомер под багажника, който автоматично сваля/вдига фаровете спрямо колко е натоварена колата. Ако има врътка, бих бил склонен да повярвам, че е фабрично с обикновени фарове.

Да, както казах при мен (Executive) няма ксенон и има врътка за ръчно регулиране според натоварването на задницата. Иначе имам всички екстри за модела без камерата и радара за автоматично поддържане курса в лентата и спазване на дистанцията до предната кола.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това не си го казвал (не и в тази тема), но за мен е интересно. Че хем имаш ксенон, хем нямаш нивомер, а имаш врътка за ръчно нивелиране. Старият (7ма 2004) Executive имаше ксенон с пръскалки, имаше и нивомер (без врътка), нямаше кожен салон с подгрев - предполагам защото бе от Италия. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това не си го казвал (не и в тази тема), но за мен е интересно. Че хем имаш ксенон, хем нямаш нивомер, а имаш врътка за ръчно нивелиране. Старият (7ма 2004) Executive имаше ксенон с пръскалки, имаше и нивомер (без врътка), нямаше кожен салон с подгрев - предполагам защото бе от Италия. 

Казах го:

в пост #15- Моята 2007 EX има пръскалки, няма ксенон

в пост #18- при мен (Executive) няма ксенон и има врътка за ръчно регулиране

Та, да обобщя:

Нямам  ксенон и нивомер.

Имам пръскалки и врътка за ръчно регулиране

Трябва да кажа, че когато я купих, пробвах пръскалките и не се вдигаха и не съм се занимавал с тях, трябва да свалям бронята... Като гледам, че и двата халогена за мъгла са счупени, макар, че светят, може да се предположи, че не е изключено да е удряна отпред и да е с друга броня с пръскалки, които не са свързани...По тая логика може и фаровете да са сменяни с обикновени, но все пак се движат от врътката. Няма как да съм сигурен, че всичко е оригинално, тъй като не съм първи собственик, но в момента е така както казах.

Както и да е ксенони, пръскалки, автоматика не ми липсват...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох, голямо объркване. :biggrin:  Хубаво де - въпроса ми към автора важи. Като има пръскалки и няма ксенон, има ли нивомер? Ако има нивомер (тоест няма врътка за нивелиране на фаровете, а става автоматично), бих предположил, че ксенона е махан. Ако няма нивомер (има врътка долу до бутона за изключване на VSA), бих предположил, че колата е поръчана с обикновени фарове и пръскалките са отделна екстра.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет.

Моята хубавела е точно,както казваш-без ксенон, с пръскалки и без нивомер,а с врътка за регулиране нивото на фаровете.

2007 ЕХ комби

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали има нивомер, но имам копче ръчно да ги глася до волана. Има си пръскалки които си работят.

 

Само от два дена се чудя крушката ба габарита как се сменя.

Редактирано от Buchkata

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Откопчаваш подкалника, само от пред. Провираш ръка. Откачаш буксата, завърташ и сваляш купунга с крушката. Сменяш и по обратния ред.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така. Сваляш 2 щипки, отвърташ болта. Смело огъваш надолу подкалника, провираш ръка, въртиш към двигателя и леко издърпваш. Внимавай и не пипай крушките с голи ръце, салфетка, ръкавици, каквото ти е удобно, без голи ръце.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали има нивомер, но имам копче ръчно да ги глася до волана.

 

Значи си е дошла така фабрично колата - не е бил махан ксенона. Сега четох в typeaccord, че всички фейслифтови executive са с пръскалки в бронята, но само при 2.4i ксенона е стандартна екстра. Но ксенона е описан като "самонивелиращ се ксенон", така че няма как хем да е с ксенон, хем да е с врътка за регулиране.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колеги, особено за крушките за габаритите. Най-накрая ги смених

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли да кажете с какви крушки е хонда акорд 2006, фейс, 2,0, 155 к.с. Интересувам се за предните фарове - къси и дълги, и за задните. Благодаря предварително!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не е с ксенон отпред е с H1 и на къси и на дълги, за габарит са крушките без цокъл(фасунга) за отзад не знам, мисля са с тия дето има две светлини с фасунгите

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И отзад са от тия без цокъл, само, че преобладават от по-големите. Или по-точно: За номера и за габарита който е на капака на багажника - Т10 / 5W, за задната и за мъглата - Т20 / 21W, за стопа и габарита който е на калника - Т20 / 21/5W (с две светлини), за третия стоп - Т20 / 21W и за мигача - Т20 / 21W ако не се лъжа оранжева. Има ги в повечето магазини за авточасти, има и оригинални в Бултрако, ама цената е....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Затварям темата, понеже бе започната с два конкретни въпроса - как да разбереш дали колата е била с фабричен ксенон и какво да правиш с лупата. Вече се отклоня в друга посока, с нови въпроси. Пусни нова тема с ясно заглавие какво те интересува, където да ги зададеш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...