Jump to content
Fir3

s2kT

Recommended Posts

Здравейте, на всички любители на тунинга, с радост искам да споделя с вас моя проект, а именно Хонда S2000 турбо.

Колата я купих от Гърция... Голямо разхождане падне, но това е друга тема

След като отворихме капака на клапаните за реглаж на клапаните видяхме проблем на 4-ти цилиндър със смукателните клапани и преустановихме карането на колата Публикувано изображение
Махнахме главата и ето го проблема с клапаните...

СНИМКА

ииии така се започна... поръчахме малко части за мотора от щатско, а именно:

Клапани - Braincrower
пружинки - Braincrower
тарелки - Braincrower
кученца - Supertech
гумички - Supertech
шпилки за главата - ARP
гарнитура за главата - ОЕМ
ризи - Darton
бутала - cp-carrilo
биели - Braincrower
лагери - acl race

иии за сега толкоз чакаме за коледа трябва пристигнат и започваме да правим моторчето

Малко заигравка с капака на клапаните Публикувано изображение (една сбъдната детска мечта Публикувано изображение )

 

СНИМКИ

 

ЛИНК към сайта със снимките

Редактирано от atoma
Моля автора ако може да се свърже с мен за да ми даде снимките, за да ги добавя.
  • Нагоре 6
  • Надолу 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук ще публикуваш ли някви неща или само в тунинга?Чета за главно предаване 3,9 за директна замяна от 4 модела Мазди.Също така имаш ли идея за cryogenic treatment дали можда се случи в Бг?Мислиш ли за твърди тампони за мотора,фабричните най вероятно ще се споминат още на диното далеч преди 600 коня?Масления филтър остава ли си на мястото или ще го местиш?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3.9 диф е късо за тая кола пак ще финишира на 5та не е вариант ще се мъчим бмв да насадим 3.45. За обработката на материалите за дифа или за мотора имаш предвид? Тампоните на мотора ще бъдат подсилени и ще има допълнително амортисьор. Масления филтър остава на място не ме кефи идеята с местенето му.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сега финиширвах на 4 та с прекъсвач на 9100 на 18" гуми.С новата глава ще въртя до около 9500 предполагам.Мисля да пробвам с нашия диф и 3,9 главно или 3,6....и двата са от Мазда. Обработка на частите в дифа само :)Само с твърди тампони не ми мърда мотора.За филтъра питам понеже става супер неудобен за смяна.Кои по твърдост пружини за клапаните взе?

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе човек ама аз искам да давам средно до ниско 11 а за такова време терминалната е някъде около 220-230 с което автоматично отпада нашия диф 4.1 смятах го 3.6 е перфе... ама бмв няма такъв. Въпрос каква е тая мазда, само пиньон и корона ли ще сменяш, и дали е по здрав от нашия. Иначе тук мисля че има къде да се закалят частите. Въпрос с твърдите тампони на мотора имаш ли вибрации в купето. Пружинките са 84lbs. Няма смисъл да го въртиш моторчето на 9500 само проблеми дълги дифове бол... в щатско даже ги пускат на 8800...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само корона и пиньон да, от Миата след 99 та!Значи ще има 2 концепции за другия сезон :) Цял диф за сега не ми се влиза в приключение :)Аз взех малко по твърди пружини от твоите.Не видях за водачи да си писал,аз и тях сменям.За тампоните...да има вибрации в границите на нормалното,но изнервящ е шума от съединителя( лагера). Аз съм с 5 то ниво на Competition clutch.Тампоните са ми правени от приятел,мога да изнамеря снимки.Ползвани са основите на оригиналните тампони.Съветвам те ако оставиш филтъра на неговото си място,да го "спънеш" ,че от вибрациите се развива :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен няма смисъл от много твърди пружини защото малко или много товариш мотора... идеята е да са нови, а не карани и уморени. Има ли преправяне много за да влезе в нашия диф корона и пиньон от мазда

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Водачи няма да сменям голям филм е там...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами писах на PuddyMod,има око 10 вариянта за главно предаване за директен болт он в нашите дифове.Един от тях е този.Той го продава за 500$.В цената влизат и усилени болтове усилена черупка на лагера и още някакъв спейсър за който точно не разбрах!За пружинките си прав,но вземах под внимание мнението на Kings Performance,според тях за това което аз правя 95 либри е Ок.пак според тях фабричните ризи са безгрижни до 650 коня!Мотора ако е искал да не яде бой да е станал хладилник :))))))Пп има 3,64 главно предаване във Bmw e46 330ci zhp auto :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз взех дартъни защото ми е ф20ц мотора т.е. ждм... буталата са за 11.7 степен и моите ризи не ми харесват в какво състояние са... Спеисъра най вероятно е за пиньона... ще разгледам и аз твоя вариант изглежда разумен

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мармиииии чух,че дядо КолЮда пристига днес с пълен чувал за теб,защото много си слуШкал  ;)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И си си взел изпитите в Ту с отличен :tooth: 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко части за коледа :)post-13443-0-23553400-1419333258_thumb.jpegpost-13443-0-41494000-1419333366_thumb.jpeg

  • Нагоре 3
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

All i want for christmas is car parts :)Хайде весела Коледа!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата още ли не е за "проекти"?

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като/ако оправим първия пост, ще я преместим ама с тоя линк дето беше изтипосал беше за коша, лично мнение. Сори ама не всички имаме регистрация в тунинга..... 

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз взех дартъни защото ми е ф20ц мотора т.е. ждм... буталата са за 11.7 степен и моите ризи не ми харесват в какво състояние са... Спеисъра най вероятно е за пиньона... ще разгледам и аз твоя вариант изглежда разумен

Информативно,ще слагаме R200 Nissan diff.Започна се лека полека изработката на планките.Защо предпочете сухите Дартъни?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Финансовата страна на нещата оказаха основно влиание за сухите ризи. Мокрите излизат поне 3-4 пъти по скъпо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно си прав,но 630$ до Бг мисля е приемливо.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И монтаж 1000лв а на тези 200... а какво е числото на нисановия диф не е ли късичко?

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3,67 . 3,9. 4,08 и т.н.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3.67 е добре другите къси ми се виждат...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси Драго... тъпкано да ти се връща :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще видим ли машината на Джап трак дей на 21.03 или чак на феста през септември?

Редактирано от Беселин

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега даже не съм знаел, че има такова мероприятие, най вероятно няма да присъствам на него, но мисля да е готова за първия драг

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми то по-голямо от главата ми брееее :D ха честито........

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се грижиш добре за Кристина :)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Драго добре се грижа за нея тая нощ ни беше първата спахме заедно, невероятна е Кристина :D

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мосака дойде:4post-13443-0-11637900-1424430422_thumb.jpgИ две "тиалчета"post-13443-0-01764100-1424430448_thumb.jpg

  • Нагоре 4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата вече пали и работи за сега всичко изглежда наред съвсем скоро ще се качва на диното за настройки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Красота, но на снимките се губи, на живо е истината  :punk:

Успех

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...