Jump to content
wwwolfish

Проблем с климатик

Recommended Posts

Здравейте,колата е Кончерто 1.6 122 коня.
Няколко пъти климатика ми се изключва по време на път и не се включва повече-продължава да духа топло.Спирам и виждам,че перката се върти.Изключвам климатика ,съответно перката спира да се върти,оставям колата да поработи без климатик 20 сек,включвам климатика отново и пак духа топло. Обаче ако изгася двигателя и го стартирам отново,климатика си духа нормално студено. Това не го прави постоянно,някои дни изобщо не се проявява проблема,но вчера стана на 2 пъти.Винаги след рестарт на двигателя всичко се оправя! Фреона е добре-това е проверено!
Благодаря предварително за преположенията!
 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 варианта:Разстоянието между съединтеля и муфата е станало голямо.Когато е запален двигателя,някой да ти включва и изключва компресора,а ти да гледаш съединителя на компресора.Ако придърпва ,но не включва-разстоянието е голямо,ако не помръдва -проблема е друг.

Втори вариант:Компресора прегрява и защитата му прекъсва за момент работата на компресора,след като се ихлади продължава да работи.Тук значение има ,количеството фреон,състояние на лагера и състояние на предния радиатор.В краен случай може да смениш релето профилактично...често нагарят контактите му.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

втория вариант не ми се струва вероятен,изчаквал съм доста време след като изключи климатика,даже карам по инерция надолу по наклон,колата се охлажда,но климатика не духа студено.В момента в който рестартирам двигателя -всичко е оК>За кое реле пишеш,да сменя профилакично?Ако е реле не трябва ли отвреме на време при многократно включване и изключване да сработва и без да рестартирам мотора?Защо винаги всичко е ОК,само след рестартиране на мотора-това е важен симптом и насочващ симптом според мен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...