Jump to content
eransun

Задни седалки 1ва генерация

Recommended Posts

Здравейте. Някой може ли да обясни как да си сваля седалките ( да легнат ) изцяло в багажника, или до колкото е възможно. Много малко падат на зад, а съм виждал на един познат почти до долу легнали. Благодаря

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да стане това трябва да имаш отстрани на седалката една ръчка, с която се повдига задния край на седалката нагоре, и чак тогава пускаш облегалката назад. Седалката застава почти хоризонтално, и като пуснеш и предните седалки става цяло легло. Не съм сигурен дали тази опция я имат всички CRV-та 1-ва ген., или само JDM моделите. Някъде мисля, че имах снимки на моята JDM-ка, ако ги намеря ще ти покажа, че сега съм на работа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да стане това трябва да имаш отстрани на седалката една ръчка, с която се повдига задния край на седалката нагоре, и чак тогава пускаш облегалката назад. Седалката застава почти хоризонтално, и като пуснеш и предните седалки става цяло легло. Не съм сигурен дали тази опция я имат всички CRV-та 1-ва ген., или само JDM моделите.Някъде мисля, че имах снимки на моята JDM-ка, ако ги намеря ще ти покажа, че сега съм на работа.

мисля, че разбрах какво имаш в предвид и съм разочарован :) Остава да намеря сега салон с облегалки на предните седалки и задни с ръчки които да лягат и да си го купя :) Благодаря за отговора.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми започваш едно търсене по обяви и морги на CR-V 1-ва ген. с десен волан. Ако не пише, че е JDM но има снимки, лесно ще се ориентираш - автоматик, 4 гайки на джанта, огледало на преден ляв калник, тъмни стъкла, ветробрани на страничните стъкла. Другия вариант е ebay uk. Аз имах 2 такива CRV-та, обаче и двете бяха без подлакътници на предните седалки. Такива мисля, че има при фейслифта на CR-V 1-ва ген., т.е. можеби ще се наложи да купуваш предни седалки от една кола, а задни от друга.

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми започваш едно търсене по обяви и морги на CR-V 1-ва ген. с десен волан. Ако не пише, че е JDM но има снимки, лесно ще се ориентираш - автоматик, 4 гайки на джанта, огледало на преден ляв калник, тъмни стъкла, ветробрани на страничните стъкла. Другия вариант е ebay uk. Аз имах 2 такива CRV-та, обаче и двете бяха без подлакътници на предните седалки. Такива мисля, че има при фейслифта на CR-V 1-ва ген., т.е. можеби ще се наложи да купуваш предни седалки от една кола, а задни от друга.

А случайно да знаеш дали от 2002 година да кажем ( 2ра генерация ) става салона на 1ва ?!( десен ляв волан салон )

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип, имаш ли желание всичко става ;)

В случая - не знам. Според техническите ръководства 2-ра ген. е малко по-широка на ВЪНШЕН размер от 1-ва. Вътрешните размери на салона и седалките не съм ги сравнявал. За предните седалки предполагам, че има малка разлика в болтовете към пода, но не е голяма драма да се преправят. Със задните ще е малко по-сложно. На 1-ва седалките са фиксирани към пода, и се сгъват като вдигнеш първо седалката и после буташ облегалката напред. Пода под седалките е като корито. На втора пода е равен и седалките са на шейна, местят се напред-назад, както предните. Сгъват се като едно едно цяло - седалката и облегалката се накланят напред заедно, облегалката пада напред и след това се вдига цялата седалка. Все още не съм пробвал, дали облегалката може да се бутне назад в багажника. При желание и това няма да е пречка да монтираш седалки от 2-ра в 1-ва, само трябва да се убедиш, че широчината е еднаква.

 

Иначе, разлика в монтажа към пода между ляв и десен волан няма. Проблема е в шофьорската седалка - ако сложиш седалки от десен волан, няма да можеш да размениш местата на предните седалки, и тази, която се регулира във височина ще отиде под ГЗ на пътника :)

Редактирано от Krasi-mir

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...