Jump to content
Nikito82

Хонда Акорд 2.4 ръчна скоростна кутия.

Recommended Posts

Здравейте и аз вече съм част от хонда форума с Хонда Акорд 2.4. Сега ми престои смяна на маслата и ще помоля за съвети от къде и какви масла, филтри да закупя? Искам да сменя и маслото на скоростната кутия.

Благодаря.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре оригинални на Honda от Бултрако. Цените са приемливи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как може да се поръчва от тях, имат ли онлайн магазин?

 

Интересуваме има ли някакво зануляване след смяна на маслото на този модел Хонда?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да попитам, копчетата за подгрев, шибидаха и тези на волана трябва ли да светят и ако е да как да ги сменя крушките?

Единият ми преден габарит не свети и искам да сложа лед такива крушки, за да се вържат на ксенона, какви точно трябва да са крушките и ще показва ли, че имам изгоряла лампа на таблото(не знам дали има такава опция)?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Друго питане, водната помпа на ввригата ли е или на ремъка?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На ремъка е.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

На колко км се смненя?

Разбрах, че горивният филтър е в резервоара, той кога се сменя?

Редактирано от Nikito82

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ремъка се сменя ако видимо се е накъсал или присвитва нещо. За сравнение моя съм го сменял веднъж за 230 000км. Горивния филтър се сменя ако има нужда - грешка ако изпише, има влошаване някакво в работата на двигателя и не е от нито едно другите неща.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А водната помпа, обтяжката и паразитната на ремъка писъовия, кога се сменят? Аз на Алфата тия ремъци ги сменям със смяна на ангринажа на към 50 60к км

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се похваля и аз със снимки.

post-36679-0-28445800-1497892659_thumb.jpg

post-36679-0-26581000-1497892670_thumb.jpg

post-36679-0-54717100-1497892686_thumb.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колко антифриз събира 2.4 мотора? Да го сменям ли този който е или само да си долея?

Редактирано от Nikito82

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Също и колко хидравлична течност събира и при нея ли тр1бва да е Хонда? Аз имам Тутела

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ти е намалял антифриза го смени направо, трябва в разширителния съд да е до средата някъде, бензинките рядко страдат от антфриз освен ако няма някакви повреди. За хидравликата 1л е достатъчен, съветвам те да е Хонда, това и препоръчват от производителя. Реално нямам идея дали може всякаква да налееш.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз наскоро обслужвах моя Акорд, сменях и хидравлична и спирачна течност. Обслужването направих при Слави, в Овча Купел. Тъй като частите си ги подсигурих аз, изрично ме предупредиха че хидравличното масло трябва да е на Хонда! За спирачната течност, казаха че не е проблем да е друга, стига да е DOT4, но за хидравликата - задължително Хонда. Както е писал Tino, 1 л. стига. Цената мисля, че е около 30 лв. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Април месец PSF-а на Хонда вече е 40лв/л :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в Ато24 не е ли по-малко ? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

https://www.ato24.de/en/honda-psf-0-354-l.html това ли е маслото за хидравликата? И колко масло трябва да взема, гледам няма литър.

Антифризът ми е между максимум и минимум, така ли трябва да е, точно на средата е?

Редактирано от Nikito82

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като ниво си е добре, но го провери на градуси. В повечето сервизи имат уред за проверка.

Хидравликата едно време имаше и литрови опаковки  http://www.coxmotorparts.co.uk/genuine-honda-power-steering-fluid-1-litre-p-994.html

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз я гледам в сайта за общите поръчки. Колко ми трябва по принцип 1литър ли? Може да взема една малка тубичка сега да имам евентуално за доливане. Какви са размерите на чистачките? Какви хубави пасти и препарат и за кожа ще препоръчате?

Редактирано от Nikito82

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой не ми отговори за копчетата на подгрева, волана и аварийните трябва ли да светят? Защото при мене не светят. Както и кога се сменят водната помпа и ролките?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен всичко свети, но аз съм с фейслифта. При теб зависи от годината на производство. Чувал съм че някои светят, но 04, 05 -не. Дано някой с пре фейс каже, както и за помпата + ролките.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с дизел и за подгрева и аварийните светят. На волана не светят. За подгрева се сменят лесно крушките, за аварийните е по тегаво.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За подгрева пак лед ли е запоен за платката, както при копчетата за стъклата? Някакви инструкжии нагледни как да ги сменя?

Този модел има ли зануляване след смяна на маслото?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, няма зануляване. Крушките не са запоени за платката, обикновено са на фасунка, която е добре да внимваш като сваляш, че алтернативите не всички стават

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ТО голям филм, трябва да сменям на подгрева, на аварийните и на люка.Ще съм благодарен на всякакъв снимков  материал. Намерих един тук във форума, но не зарежда снимките.

СЪщо и самата запалка не работи, гнездото работи, зареждам си там телефона, но като натисна запалката, не се задържа вътре, за да се нагрява. От къде да си купя такава?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

   Значи сега видях, като включа светлините, аварииният бутон му светва триъгъкника вътре, така ли трябва да е? Остават ми на шибидаха и на подгряването да сменя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, така трябва да е

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

:yes:

Редактирано от aleksandur

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А водната помпа и ремъците кога се сменят?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах предвид ремъка и ролките към него

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та с каква козметика си поддържате колите. Интересуваме ваксата за кола и най - вече с какво да си поддържам кожения салон.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За какво служи тази биалетчица и колко струва, че е рязбита и трака?

post-36679-0-00128200-1498375663_thumb.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За регулиране на фаровете в зависимост от това колко е натоварена колата,

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

А оъ къде мога да си я купя, че като я мърдам и трака доста и на каква цена.

Как и е точното наименование?

Редактирано от Nikito82

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тука има описан вариант https://www.drive2.ru/l/6181597  Или този парт номер от Toyota да се провери колко струва в ТМ ауто.https://www.drive2.ru/l/8404362. Иначе оригинален http://www.ebay.com/itm/Acura-HONDA-OEM-05-12-RL-Electrical-Sensor-33146SJA003-/112366199971?epid=1453722332&hash=item1a298c24a3:g:Rg8AAOSwTM5Y68lo&vxp=mtr

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен преди доста време се беше появило едно неприятно... скърцане/тракане, което се оказа, че идва от въпросната биалетка за регулиране на фаровете, била блокирала. Тогава от Юби-Ко ми казаха, че върви заедно с целия механизъм и цената е доста дебела, не си заслужавало, по-добре да свикна с този шум.... Иначе, евтиния вариант бил да се вземе от друг модул втора употреба.

След ровене по форумите, разбрах че е възможно да се замени с такава от тойота, както колегата aleksandur е предложил. Бях питал за цена (не в Тойота, в някакъв магазин на Симеон беше) и доколкото си спомням ми казаха цена около 60-70 лв. 

Преди да я сменя обаче, реших да пробвам "да я раздвижа". Напръсках я мноого обилно с WD40 и воала... тракането изчезна, а и вече година и половина не се е появявало :) Съветвам те да опиташ и ти, преди да пристъпиш към смяна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен преди доста време се беше появило едно неприятно... скърцане/тракане, което се оказа, че идва от въпросната биалетка за регулиране на фаровете, била блокирала. Тогава от Юби-Ко ми казаха, че върви заедно с целия механизъм и цената е доста дебела, не си заслужавало, по-добре да свикна с този шум.... Иначе, евтиния вариант бил да се вземе от друг модул втора употреба.

След ровене по форумите, разбрах че е възможно да се замени с такава от тойота, както колегата aleksandur е предложил. Бях питал за цена (не в Тойота, в някакъв магазин на Симеон беше) и доколкото си спомням ми казаха цена около 60-70 лв. 

Преди да я сменя обаче, реших да пробвам "да я раздвижа". Напръсках я мноого обилно с WD40 и воала... тракането изчезна, а и вече година и половина не се е появявало :) Съветвам те да опиташ и ти, преди да пристъпиш към смяна.

Ами напръсках го и аз обилно с WD 40, но не виждам как ще помогне, аз като хвана биалетката си е точно разбита. Като я движа напред назад и си хлопа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как да разбера, какъв ми е парктроника и какъв сензор, и от къде да търся?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...