Jump to content
kalin_gk

Реглаж луфт на кормилна рейка

Recommended Posts

Здравейте колеги. Някой знае ли как се регулира луфта в кормилната рейка на сивик англичанка?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същия въпрос за сивик 5 предполагам принципа е един

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз съм с Сивик 6ген. хеч японка. Имах проблем с рейката - разтропа се. Качих колата на канал с един майстор и той ми показа от къде се регулира рейката. Моята е хидравлична. Като се погледне рейката отдолу - отзад към купето от страната на шофьора има един болт. Този болт е в една голямя гайка (застопоряваща май 36мм) разхлабва се леко тази голямата гайка и един върти волана наляво надясно. Друг отдолу с един ключ леко обира луфта като затяга този болт докато изчезне чукането. После тая голямата гайка се притяга ЛЕКО!!! След това като навиваш волана не трябва да хрупа и трябва задължително като го навиеш в крайно положение и тръгнеш да започне да се развива сам. Ако не се развива сам малко охлабваш рейката. Голямата гайка НЕ СЕ СТЯГА!!! КОЛКОТО Я РАЗВИЕШ ТОЛКОВА Я ЗАНЯГАШ ПОСЛЕ (ако трябва бележи). И волана става малко по-тежък! Дано моите обяснение да ти свършат работа.

Редактирано от Rumen

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отивам към канала да действам ! Благодаря за ползезната информация !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Ъъъ, натягането на тая "бурма" не е безобидно, аз лично там не бих бърникал, ако не ми е ясно кво има вътре в рейката. :)

Редактирано от Ивайло Петков

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Откакто времето захладня, усещам волана доста по-стегнат сутрин при температури около и под нулата. Сутрин тръгвам за работа в 7.30 и волана е яко дървен. Усеща се и нещо като луфт при въртене ляво-дясно или по-скоро насецване, но не точно - реално и при най-малкото отместване на волана гумите мърдат, нямат лаг. Привечер като си тръгна към 17.00 и темп. е вече към 10-15 градуса всичко си е нормално, волана е мек и това леко насецване при въртене ляво-дясно не се усеща. Някой забелязвал ли е такива симптоми? Сменил съм хидравличната течност съвсем скоро с оригинална Honda PSF. Сутрин е нормално течността да качва вискозитет от ниските температури, но мисля си кво ще стане при -20, ще може ли да се върти волана изобщо. :D  Не го намирам за проблем, но ми е интересно дали е типично?

 

  • Кара:Honda Civic VI 1.5 VTEC 114hp 3dr '97
Редактирано от boiskii

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При по ниски температури, маслото става по гъсто, и при мен е така, сутрин малко по дървен волана, но след километър два, всичко си е ок, лятото го няма тоя феномен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дам, позатопли ли се следобед няма и помен от стегнатия волан. При мен за 7-8км няма промяна. В книжката са написали, че ползването на течност различна от Honda PSF може да доведе до увеличено износване и ниско КПД на системата при студено време. Почвам да се съмнявам в качеството на течностите предлагани от Бултрако. 

Редактирано от boiskii

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...