Jump to content
heineken911

Може ли да си сложа по-голям радиатор?

Recommended Posts

Здравейте колеги, търсих но не открих подобна тема, за това пускам нова. Тъй като двигателя ми е Д16А8 от ЦРХ, а радиатора е оригиналния за Сивик 5-та, колата постоянно прегрява. Гледам радиатора на ЦРХ-а изглежда почти двойно по-голям от на Сивика и си мисля, че причината е точно в това. Въпроса ми е може ли да си сложа по-голям радиатор, например от ЦРХ? Или от друга Хонда? Нямам хидравлика, нямам климатик, така, че отпред в коша имам доста място. Какъв радиатор мога да си сложа с най-малко преправяния?   Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

42мм или 55 мм ,продават се за Сивика

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да сложиш по-голям,щом нямаш клима,но ще иска доста преправяне.По-лесното е да купиш спортен алуминиев радиатор,който е по-дебел  и да замениш твоя както аз направих.Новия радиатор ще има и по-добро топлоотдаване защото с времето се намачкват ламелите и се набиват с боклуци.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип и аз бих искал да купя един алуминиев радиатор и да не се занимавам да слагам по-голям, но в момента нямам финансовата възможност за такова нещо. Като ги гледам вървят за по 200-300 лв. За това идеята ми е да намеря някакъв по-голям втора ръка. Но въпроса е от кой модел може да пасне?!?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя нов го взех за 150лв.Всичко може да стане въпрос на желание и умения!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен проблема не е в радиатора,няма как двигатели от рода на б сериите да работят безпроблемно със въпросния малък радиатор а адин д16а8 да има проблем ,говорейки за ежедневен автомобил.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В конкретния случай няма значение с колко литра антифриз е проектиран двигателя. D16Z6 и B16A2 работят с малкия радиатор без проблем и са със същата кубатура както и д16а8. Едиствената разлика е че на б16 радиатора е с малко по-дебела пита. Но има много б16-ки които работят и с малкия радиатор за д-серия. Проблема както каза колегата Ставрев е някъде другаде: запушен радиатор, стар термостат, стара водна помпа, датчици или гарнитура на глава в краен случай.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или запушен радиатор.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за мненията! Имам един познат майстор, ще му занеса колата да ми направи една ревизия на охладителната система и да видим какво ще стане. Аз се съмнявах от размера на радиатора, защото като гледам при ЦРХ-а изглежда доста по-голям. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега ! Имах една 5 ген садан карах я 7 години. Още на първата година като я купих, имах проблем с радиатора и приспособих от лада 1500, заедно с перката . Мисля че е бронзов или меден. Занесох го на аргон да му заварят 2 шпилки отдолу и 1 отгоре за закрепването. Никога не съм имал проблем след това с радиатор. Загряваше си нормално и парното беше ок.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...