Jump to content
Warpld

Гасне в движение

Recommended Posts

Здравейте!Имам проблем от известно време с колата - като не е съвсем загряла, гасне като натисна спирачка. Имам газова, но ми прави този номер и на бензин. Интересното е, че като е съвсем студена, няма този проблем. Появява се като почне стрелката на температурата да отлепя леко и проблемът пак изчезва, когато двигателят достигне нормална работна температура.От какво може да е това?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скъсана мембрана на серво-усилвателя!Предполагам че е от това. Може да го пробваш, но е малко рисково!Откачаш маркуча който е от сервото към смукателния колектор. Затапваш дупката да не смуче въздух от смукателя. Тестваш!ВНИМАНИЕ:) ТАКА НЯМА ДА ИМАШ СЕРВО-УСИЛВАТЕЛ! ТОВА ДОВЕЖДА ДО МНОГО ТВЪРД ПЕДАЛ И ТРУДНО НАТИСКАНЕ, СЛЕДОВАТЕЛНО СПИРАНЕ!Колега аз с това мога да помогна ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах същия проблем с моя прелиуд 4 ген.но при мен гаснеше като изклиуча от скорост.Почисти дросела и IACV-то и може да се оправи. п.п.И да не се оправи няма да му е излишно:)

Редактирано от pikaso906

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това последното го пробвах, но нищо не стана :dry:.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като ти е изгасен двигателя и напомпиш на спирачките втвърдява ли ти се педала. ако да-като се втвърди го задръж така и запали. трябва плавно да потъне до нормално положение. имаш некъв пробем според мене с ниските обороти точно когато ти изчезва смукача а колата не е още в работна температура.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какви обороти дьржи като я запалиш студена? Мисьлта ми е да видиш и почистиш FITV клапана (автоматичния смуккач) http://www.honda-tec...d.php?t=1564019

Редактирано от mom4i74

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Седи на 800-900 оборота.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ти си даде сам отговора . Значи не ти работи адекватно автоматичния смукач( FITV). Блокирал е . Като запалиш колата студена би трябвало да дьржи поне 1500 до кьм 1800 оборота за да ти работи двигателя стабилно докато е студен. Сваляй клапана и го почисти както е показано в темата от линка по горе. Успех.

Редактирано от mom4i74

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А така чистенето му е маиката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси много!Ще пробвам да видя какво ще стане.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, back to basics. Пробвах всичко от гореизброеното - проблемът остава. Ходих и на газаджия, който прерови всичко по газовата - проблемът остава. Така или иначе колата работи добре на газ. Проблемът е само на бензин. Всичко де що има за чистене, е почистено - имаше малко подобрение, но проблемът остана.Предполагам, че опирам до сервиз, където знаят какво правят. Можете ли да ми препоръчате такъв в София, защото колата се обслужва в Пловдив и там явно не могат да се справят с проблема.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пиши като решиш проблема защото имам абсолютно същия проблем. До сега не ми е гаснала но след като се изключи смукача оборотите пропадат до толко, че почва да тресе зверски. Също така забелязах че го прави само когато съм на скорост (автоматична кутия) и с натисната спирачка т.е когато двигателя трябва да държи оборотите си въпреки натоварването от скоростната кутия. Когато загрее няма никакъв проблем. Пак моля, като откриеш причината задължително пиши!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен, ако не загасне, тресе зверски и й заслабват фаровете, после нещо сработва като хората и вдига оборотите. Това беше преди. Постепенно проблемът стана оборотите на 0 и директно загасване без много мъки.Btw, ако това от картинката ти е колата, моята е абсолютно същата, но с ръчни скорости. Да не е някаква дефектна партида :lol: !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

FITV изглежда е клапан, който пропуска допълнително количество въздух по байпасен канал към мотора, когато е студен. Ако съм прав можеш просто да прищипеш гумения маркуч, когато колата загравя и да видиш дали ще започне да гасне (тресе). Пиши какъв е резултата.Грешка ! Не е това. Обърках се понеже имах такъв на Ауди-то. Този като гледам се нагрява от охладителната течност.

Редактирано от archer

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някакво развитие?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да. Утре съм на сервиз и очаквам най-сетне да се отърва от тая прокоба! Доколкото разбирам, е горивната карта и проблемът е софтуерен. Един пич ми каза, че същият проблем му се е появил като е сменял разни неща по двигателя без да пренастройва компютъра (също като при мен) и после е имал същия проблем. Решил го е със софтуерни пренастройки. Засега не знам повече подробности. Каза ми за какви симптоми да гледам и дотук е познал на 100%. Утре отивам да я види и съм много положително настроен. Ще пиша пак скоро, ако има развитие.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Как тогава го прави и на бензин и на газ? Два отделни компютъра!Едиственото логично обяснение е в това, че газовия взима инфо от бензиновия.Да видим дали ще ти я оправят там и пак ще му мислим.

Редактирано от garfi

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пиши какво се е оказало, имам го същия проблем. рядко се случва, но много дразни. Мисля че е нещо свързано с оборотите. Имал съм го и със старата кола, но там се оказа друго - алтернатора. И гаснеше рядко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как тогава го прави и на бензин и на газ? Два отделни компютъра!Едиственото логично обяснение е в това, че газовия взима инфо от бензиновия.Да видим дали ще ти я оправят там и пак ще му мислим.

Точно така е - два компютъра са и този на газта ползва настройките на бензиновия и някъде нещо се омазва. Днес рестартираха бензиновия, след което пренастроиха газовия според него и за сега върви перфектно. Все пак трябва да я пробвам и на "сутрешен старт", когато е престояла малко на хлад, защото тогава беше най-проблемна. Ако не пиша пак, значи всичко е наред :).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде ти го оправиха, колко струва и въпреки всичко напиши имало ли е резултат след като я тестваш утре сутрин.Мерси

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, няма проблеми вече :worthy: .Иначе не е философия - просто трябва да ти се reset-не компа на газовата. Виж кой ти е лицензиран дилър на марката газова, която имаш и иди при него. Мене ми го направи едно момче на ул. Охридско Езеро №5. Там има сервиз за газови уредби и пича явно е в час, но работи с газ Polaris, така че не съм сигурен дали ще може да помогне и на тебе.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно ми се струва :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има логика защото импулсите за безиновите инжектори влизат пьрво в газовия комп и тогава отиват в самите  бензинови инжектори. Може би ако има грешка в газовия комп нарушава работата на бензиновите инжектори. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчи, ще трябва да го погледнем!Тия дни нямам много свободно време и затова не съм ти звъннал :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам същия проблем и на газ и на бензин....като загрее се оправя......но ми излиза 3-4 пъти чек прекалено обогатена смес.....значи дави се като е студена..смятам да ресетна и двата компа дано се оправи!!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...