Jump to content
schnapps

Вентилатор на парното на 5та седан

Recommended Posts

Здравейте колеги и за много години,днес ми отказа вентилаторчето на парното.За да го сменя трябва ли да свалям цялото табло или има по-лесен начин за да стигна до него ?

Редактирано от schnapps

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж съпротивленията зад жабката първо!

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам същия проблем. Но тъкмо се наканя и я закарам на майстор и там проработва. Казва ми, че трябва да не работи за да разбере от какво е. Когато преместя лостчето на първата стъпка си е умряло, изобщо не зацепва, от втора нататък си усилва правилно В повечето случаи(точно когато ми е най-нужно) не тръгва на която и да е стъпка. Какви са тези съпротивления, ако може повече инфо, моята хонда е 4G. Ще съм задължен за всеки съвет.  

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дъвкано е много това по форума, потърси. Съпротивленията се намират на една плочка зад жабката. Често се случва да изгарят. Особено за най-ниската скорост. Новата плочка със съпротивления е скъпа, може да се ремонтира с подходящи съпротивления за стотинки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да аз от предни теми намерих отговора. Свалих жабката, демонтирах тази част, оказа че има някакъв нагар по жичките, почистих го, сложих джаджата обратно и вентилатора заработи. Само първата степен не действа. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да аз от предни теми намерих отговора. Свалих жабката, демонтирах тази част, оказа че има някакъв нагар по жичките, почистих го, сложих джаджата обратно и вентилатора заработи. Само първата степен не действа. 

Значи не си чел внимателно.

Нагар по жичките едва ли има. По-скоро това са остатъци от керамика, която е по навивките от съпротивителен проводник, от които се състоят тези мощни резистори (или както им казваме разговорно - съпротивления).

Щом първата степен не ти работи, значи единия резистор е прекъснал. Това е и най-често срещания дефект. Трябва да бъде сменен резистора. Но ако не можеш добре да се ориентираш в тези неща, може би е по-добре да потърсиш помощ от някой, по-опитен жичкаджия.

 

Четете, колеги, всичко това е добре описано, не случайно казах.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно ще трябва да търся решение, понеже пак взе да не работи. На всичкото отгоре и почва да ми свети заради него лампата на акумулатора, може би дава накъсо. Та го махнах това съпротивление и ще видя, дали някой няма да се навие да ми го поправи. В краен случай ще търся цялата част нова.  

 

Така и така съм отворил там ще съм благодарен ако ми дадете идея къде точно е въздушния филтър на купето да го сменя и него, че сигурно не е сменян 20 години.  :punch:

Редактирано от ozonbg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В аутоплюса ми казаха че колата нямала такъв филтър. Оттам си поръчах и резистора, след седмица ще ми го доставят. 

Редактирано от ozonbg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  Моята 5-та, нямаше филтър. На приятели някои имаха, май са тука има , тука няма :tooth:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако има климатик, не може да няма филтър.

И той се намира там, зад жабката. Друг е въпроса, че според мен е хубаво на входа на въздуха още да има някакъв филтър. Но при моята има само един, който е преди изпарителя на климатика. И съответно до този филтър се пълни с листа и боклуци, които и замирисват след време.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някакъв неоригинален ми намериха за 22 лв. с една седмица доставка. 

 

Колата няма климатик, явно няма и филтър, понеже не виждам подобно нещо никъде. 

Редактирано от ozonbg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложих новите съпротивления, но пак прави номера. Някой път се включва друг път не. Като включи всичките степени работят. Къде да търся проблема сега, може ли да е в лостчето за степените, и аз не знам вече?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това вече е странно. Не съм чувал досега за такъв проблем, не е характерен за Хонда, за разлика от често горящите съпротивления. Може би трябва да потърсиш помощ от някой опитен автомобилен ел. техник, който да локализира проблема.

Може да е в някой конектор/кабелна обувка нагоряла, за ключа не съм чувал досега да прави ядове, въпреки че по принцип и аз бих се усъмнил в него.

Трябва отваряне, оглед, мерене, и най-вече да знаеш какво правиш.

Редактирано от movx2000

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...