Jump to content
__reddevil__

Мнение за понижаващи пружини FK 60/40

Recommended Posts

Мисля да слагам въпросните пружини на стокови амортисъори. Въпросът ми е ще опират ли гумите в калниците при ход на амортисъора. Колата е с гуми 195/50/15. Някой слагал ли е такива пружини и може ли да покаже снимка на колата с тях. :honda:

Редактирано от __reddevil__

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като ви знам хубавите пътища във Варна...ще ревеш. Гумите ще ти влязат в калниците отпред...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това 60мм не са ли множко! А ти даже искаш и на стоковите амортисьори.Ще ги "гръмнеш" ,доста бързо ,според мен...... Виж 40/40 е по-приличен вариант. И да ще опират (отпред)!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С предни пружини свалящи уж 35мм, на сток амортисъор на два пъти при попадане в не голяма дупка обаче с по висока скорост яко блъскаше(имах усещането че свърши хода на амортисъора) иначе колата е приятна за каране, но при неравности като че ли се "шумка", абе става за каране ама културно :D(мое мнение)

Редактирано от Mad`Head

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
здравеи колега аз сам с пружини 40-40мм на сток амортисиор и с гуми 195-50-15 и до сега сам нямал никакви проблеми с опиране и др. такива работи моите са марка H&R. Ето как стои колата с тях-post-22710-0-96246800-1352398947.jpg Редактирано от miro93

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз да се допълня,че не става ясно от по-горния ми пост. С 60мм отпред ще опира с 40мм не мисля,че ще имаш проблем с този размер. Освен ,ако джантите не са с твърде малко ЕТ (10,15,20) нещо от тоя род......

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря, колеги. Значи ще се ориентирам към 40/40 или 35/40.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги някой има ли мнение за тези пружини

http://www.kz-tuning.com/index.php?seo=%D0%A1%D0%BF%D0%BE%D1%80%D1%82%D0%BD%D0%B8%20%D0%BF%D1%80%D1%83%D0%B6%D0%B8%D0%BD%D0%B8%20Honda%20Civic%206gen%201996-2001&mod=product&show=2537

Понеже имам проблем с едната пружина и няма как да взема една пружина и ще се наложи да взема комплект.

Със спортно окачване съм на "Technix " жълти амортисьори, червени пружини. Ще имам ли проблеми ако сменя само пружините

Благодаря предварително

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко да вдигнем темата за окачване, все пак лято иде... Колег, хасаное я дай мнение за ta-technix, изчетох много мнения пък все противоречиви... Във фолксваген форума много ги хвалят, а пък тук чета, че скачали задниците... Силно се замкслям за тях, цената е привлекателна

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карах с такова Та-техникс на голф 4 с 4 врати и сега на сивик 6та седан.

 

При VW окачването е ДВОЙНО регулируемо по височина и твърдост, много може да се играе с него, да си го намести както човек си иска, от мноооого твърдо, до по мелко от стока, за това го харесват.

 

При Хонда окачването е регулируемо САМО ПО ВИСОЧИНА, твърдостта е зададена, може да се усети някаква разлика при висока и ниска кола, но това идва от изместения център на тежест.

 

За скачащите задници това идва от леката задна част при Хонда, VW си тежи и някак си по не се усещат тези неща, а и както казах, там нещата са двойно регулируеми, може да се позанимава човек докато не му хареса.

 

Ако се търси по голяма стабилност при Хонда с такова окачване, може би е добре предницата да се комбинира с понижаващи пружини, да се махнат тези които вървят с окачването, те са доста по твърди, но това само като идея, аз лично не бих го направих, така окачването за евридейка е идеално.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно, ето къде е разковничето... Да на хондата задницата е лека и от там идват пробемите явно. Изчетох доста хубави мнения за жълто Кони и май за него ще се събират кинти. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...