Jump to content
James87

Вибрации при 2к-3к оборота

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

С Accord 2.4 Type S, 2003та година съм (бензин+газ), от доста време има едни вибрации в колата, между 2к-3к оборота, при отпуснат педал на газта. Буквално в цялата кола се усещат - седалка, волан, педали, че дори и като погледнеш в задното огледало, колите отзад се вижда как "треперят", а като натиснеш педала на газта и се пооправят нещата. Пак се усещат вибрациите, но доста по-леко. Отделно ми се струва, че не се набира както трябва колата, а понякога придърпва, при рязко натискане на газта. Преди време беше светнал check engine-а, казаха че е от втората ламбда сонда и е запушен катализатора. Изтриха грешката и оттогава не е светвало - закачал съм я на компютър, понякога показва показателите извън норми, понякога е в норми. Навсякъде ми казват, че всичко е наред, но карах и друг, същия Акорд, и ги няма тия вибрации. Сменяни са горивен филтър, свещи, реглаж на клапани е правен, остана само катализатор да сменя..Някой имал ли е подобен проблем и дали има идея от какво може да е?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много вероятно да е някоя от полуоските.

Опитай при вдигната на крик, първо едната, после другата предна гума, да вдигнеш тези обороти на съответната скорост, да видиш какво става...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здр. На място, двигателят, ако няма вибрации, някое каре е заминало. Вътрешните карета правят подобни мизерии. Външните, обикновено чаткат при завой и се хващат по-лесно .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Благодаря за отговорите.

@JapCar - не знам дали ще успея да го направя това, тъй като при натиснат педал на газта, дори и леко, вибрациите изчезват, а на свободна, като пусна педала, е много трудно да ги хвана, тъй като много бързо минава надолу през тия обороти.

@Batvan - едното ми вътрешно каре беше ремонтирано преди време, не се оправиха нещата. И ако е каре, не би ли трябвало да ги има тия вибрации, независимо дали давам газ или съм пуснал педала? Понеже аз не виждам логика да е нещо от ходовата част и да го има само при свободен педал на газта, и заради това си клоня да е нещо по двигателя, съответно, и евентуално запушен катализатор, и да не успяват да излизат както трябва газовете, когато не подавам газ. А и това, че колата не върви много добре, също ме тегли натам. Но ще видим и това за карето, за всеки случай де.

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обясни по-ясно какво се случва...

Ускоряваш (на коя скорост, на всяка ли се случва?) до над 3к и отнемаш газта, без да изключваш от скорост. При падане на оборотите от 3к до 2к се получават вибрациите, надолу изчезват. Ако по време на вибрациите подадеш газ, изчезват/намаляват. На място, ако го имитираш, няма вибрации.

Така ли е случаят?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така, да - при ускорение ги няма, като отнема газта и се появяват, без да съм изключил от скорост. Под 2к ги няма, между 2к и 3к са най-силни, нагоре пак се усещат до към 3.5к-4к, но вече доста по-слабо. На място ми се струва, че пак ги има, просто не успявам да разбера, прекалено бързо се случва всичко. :)

На всяка скорост е, като на 2ра и 3та са най-силни вибрациите, докато при 5та и 6та са слаби, даже почти не се усещат. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На място ми се струва, че пак ги има, просто не успявам да разбера, прекалено бързо се случва всичко. :)

На всяка скорост е, като на 2ра и 3та са най-силни вибрациите

Все пак мисля, че си струва да опиташ това, което предложих (на 2ра/3та), защото тогава и колелото с полуоската се върти, и ако е в тях проблема, ще установиш коя е или и двете...

Като отнемеш газта, няма да падат така бързо оборотите, както на пр. ход, защото колелото има инерция. При отнемане на газта, каретата се натоварват в обратна посока...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...