Jump to content
Tifo

Таблото не работи при включени фарове - Бушон?

Recommended Posts

Здравейте Колеги, нов съм в света на Хонда и ми се случи следната ситуация:

В чужбина съм и ми падна акумулатора, нямаше кой да ми даде ток и купих нов,  но сега когато включа фаровете светлините на таблото се изключват, иначе си работят.

Какъв може да е проблемът и безопасно ли е да карам 1000 км така или та търся начин за отстраняване.

 

Колата е Honda Civic S-type 1.3. - 2007

 

Благодаря предварително.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно. Моя също е падал, в последствие съм го заменял с нов, но такова нещо не ми се е случвало.

Малко тъпо предположение, но да не би поради някаква причина dimmer-а да ти е на low (това което регулира светлината на таблото), през деня ако е много светло, може да прецениш че не свети изобщо.

Ако са бушоните лесно може да ги хванеш като ги огледаш. Погледни вътрешните 10, 28, 29, 35. От външните също имаше един дето спираше тока на таблото и аксесоарите, но не му помня номера. Там поне са на удобно и можеш лесно да ги огледаш.

Редактирано от xaxo
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет.

 

Мисля, че при смяна на акумулатор или разкачване на клемите осветеността на таблото става дифолт, тоест силно намалена. Пробва ли да регулираш от тук? - http://prntscr.com/ceou1s

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, благодаря за бързите отговори и съвети , като се прибера от плажа ще пробвам бушоните и ще пиша дали имам успех :) иначе с регулатора за осветеността не се оправя :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно. Моя също е падал, в последствие съм го заменял с нов, но такова нещо не ми се е случвало.

Малко тъпо предположение, но да не би поради някаква причина dimmer-а да ти е на low (това което регулира светлината на таблото), през деня ако е много светло, може да прецениш че не свети изобщо.

Ако са бушоните лесно може да ги хванеш като ги огледаш. Погледни вътрешните 10, 28, 29, 35. От външните също имаше един дето спираше тока на таблото и аксесоарите, но не му помня номера. Там поне са на удобно и можеш лесно да ги огледаш.

 

 

Неиздържах и отидох, смених всички посочени от хахо бушони и о чудо :) работи всичко, дано да е само това, а да не дава на късо някъде и да се налага отново да търся какво се случва :) Отварям бирата и отивам на плажа :) 

 

Отново благодаря за съветите :) 

  • Нагоре 3

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...