Jump to content

Recommended Posts

Нека не бъда разбран погрешно от съфорумците, но купувайки си Хонда, не подозирах, че инвестирам в машина на времето, която ще ме върне петилетки назад. Москвичът на баща ми, стоящ на паркинга в сглобен вид, имаше почти идентичен брат-близнак в мазето, но разглобен. Всевъзможни чарколяци, прилежно завити в омаслена хартия от магазинната мрежа на Мототехника все още пребивават в мазето. Оказаха се толкова много, че нямат изхвърляне. 

За голямо съжаление Хонда се оказаха последователи на марксизма. 

Или поне за модела с инициали Ейч Ар Ви(за липсата на абревиатурата HR-V в търсачката дори няма да споменавам, вие си я знаете). 

Става въпрос за страничното огледало. Лявото. Шофьорското по европейските пътища.

Ами няма такова животно.

Няма по морги, няма по други градове, няма по магазини, няма онлайн.

И в склада няма, а и от Русия не вкарват, както казваха едно време.

Вече ми е направо интересна ситуацията с това огледало, чак такъв дефицит в 2016 за модел кола от 2003 не е нормален.

Или е заговор на рептилите и юдео-масоните, или просто е скапана липса на късмет при избора на модел возило.

За Ферари сигурно има повече части.

На онези които ще ме насочат към Бултрако, ще кажа "Благодаря, ако исках части за 1000+ пари, щях да си взема Хонда от магазина им."

В островитянския ebay се намират прилично количество огледала, но всичките са обратно ориентирани и са куц кон.

От по-далечните страни цената започва да се доближава до Бултрако.

Дори тук във форума темите с огледало за ЕйчАрВи(ще почина от тази абревиатура), са предимно сираци откъм отговори.

Всеки вика гледай по моргите. Е, да ходя да спя пред моргата, белким докарат някое Харви и да му се нахвърля пръв на огледалото?

Шах и мат с пешката.

Може пък да свикна без огледало, колко му е.

Все пак в социализъма, си има липси и човек се налага да живее с тях.

Ха със здраве.

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взимаш от островитянския ebay пасажерското и забравяш за социализмъ:

http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_odkw=honda+hrv+mirror&_osacat=0&_from=R40&_trksid=p2045573.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.Xhonda+hrv+passenger+mirror.TRS0&_nkw=honda+hrv+passenger+mirror&_sacat=0

 

Що реши, че са куц кон?

Като са обратно ориентирани да не гледат напред :D

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако седнеш на пасажерското място и се опиташ да гледаш в огледалото от тази страна, ще видиш, че ъгъла на виждане е скосен и малък - получава се голяма мъртва точка. Нещо, което при огледалото предвидено за шофьора го няма - много са й удобни огледалата на Харви.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами добре, няма да те убеждавам, този спор съм го водил вече :D

 

Това е моят опит, но само със стъкло:

http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=96984&page=1&&do=findComment&comment=1057424674

 

Според мен огледалата (корпусите им) са идентични за ляв и десен волан.

 

ПП. Най-добрият избор според мен остава морга. Тези от UK са в краен случай.

Но имай предвид, че на моргите им е икономически най-изгодно да карат от Англия :)

Редактирано от dindin

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E кво му е на твоето огледало ? 

При такъв дефицит отиваш при тези с броните, ако е корпуса, или при автостъклар за стакълцето. Второто е 10тина лв да ти го сменят. Ако е механизма те тогава е лошо, но пак се намират варианти. 

2016та да твърдиш, че няма чаркове за дадена кола е смешно. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сори за офф-а.

 

Абе има коли, за които наистина няма чаркове - екзотични или просто мнооого стари. Или са през океана а доставката е мамата си джаса. И единственото, което намираш са въздушни филтри, спирачни дискове, някоя друга гарнитура и датчик примерно :)

Ама за Honda, че и HRV, че и 2000-та година да няма части...

Обаче нещо не ми харесва заглавието :) Караха ли се Хонди изобщо тогава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=3&slink=f54242&f1=1     Всичките ли 33 обяви провери колега ?

 

 

Че в Базар-а и в ОЛХ-а има бе, баси !!!

 

 

E кво му е на твоето огледало ? 

При такъв дефицит отиваш при тези с броните, ако е корпуса, или при автостъклар за стакълцето. Второто е 10тина лв да ти го сменят. Ако е механизма те тогава е лошо, но пак се намират варианти. 

2016та да твърдиш, че няма чаркове за дадена кола е смешно. 

 

 

Сори за офф-а.

 

Абе има коли, за които наистина няма чаркове - екзотични или просто мнооого стари. Или са през океана а доставката е мамата си джаса. И единственото, което намираш са въздушни филтри, спирачни дискове, някоя друга гарнитура и датчик примерно :)

Ама за Honda, че и HRV, че и 2000-та година да няма части...

Обаче нещо не ми харесва заглавието :) Караха ли се Хонди изобщо тогава.

 

В интерес на истината не бях прозвънил всички.

Но вече го сторих.

Резултатът е без промяна - Хонда ХРВ огледалата са еднорозите на автомобилните части - всички знаят, че ги има, никой не ги е виждал.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слагай си от десен волан и карай. Няма такова понятие обратно ориентирано огледало. Еднакви са...

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Натам вървят нещата след като звънях вече не на 33, а на 103 частни лица, морги, къщи и т.н.

Навсякъде отговорът е един и същ.

Страхотна търговска ниша е това, трябва да помисля да вкарвам само такива огледала за продан.

 

Нейсе, благодаря, че ми изтърпяхте душевните излияния.

 

Лека и безаварийна на всички.

 

  :shutup:  :shutup:  :shutup:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пак не каза какво му е на твоето. 

Стъкло, корпус, механизъм или липсва ? 

Първите 2 се лекуват лесно. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Барси, тя сагата е на почти година. Виж след пост #166:

http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=90077&page=5

 

Аз мислех,че още тогава се разбра, че огледало от кола с десен волан не става.

 

И да, сигурно са дефицит огледалата. Сигурно, защото говорим за кола спряна от производство преди 2 петилетки.

 

И не, това не е социализъм. По него време нямаше да се вайкам една година, а щях да извадя флекса, чука, бормашината, пилата и електрожена, и да си го направя. Дали ще е от 2 счупени, или от английски донор ... оппа тогава нямаше коли с десен волан в Родината ... А пък в първия стругаро/фрезистки цех можеше и от парче желязо да го направят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, сигурно затова можеш да намериш всичко за Голф 2, защото е адски нова и неспряна от производство, нали. Хайде малко по-сериозно.

Просто цялата тази сага смърди на смучене на потребителя, както винаги.

И да, социализъм е да обикаляш като изоглавен за проста част от кола.

 

За справка:

 

 

Хай, със здраве и си пазете частите...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същия проблем го има един познат с CR-V 1.При него проблема е със фара/светлината за заден ход.

Там и от Англиначанка не става,че при тях е от другата страна и не са симетрични!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я, имало значи и то в България! Ама било 200 кинта! Явно щото е дефицит ... уелкъм бак в социализъма!

 

Иначе сериозно ли сравняваш Харви с един от най-масовите модели на VW?!

Харви, спряно от производство с идеята да няма генерация 2, 3, 4 и т.н.?!

Нямам представа, защо Хонда се отказаха от модела, но очевадно са се отказали и от производств на части за него.

И да, знам, че вече има генерация 2 на HR-V, след почти 10-годишно прекъсване.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много спам...подключвам.Ако някой намери евтино огледало да пише лично на Kokomba,че да си нагласи Харвито.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...