Jump to content
Recycler

CR-V III - конични или сферични гайки за алуминиеви джанти?

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

Преди седмица си купих CR-V III / 2011 година, регистрирах го в КАТ, и реших и секретни гайки да си купя. Като звъннах в Бултрако - не ми казват конични или сферични са, а искат да ми продават направо гайки... Звъннах и на дилър в Германия - не могли да ми кажат, да съм отидел с колата при тях... ей сега :)

 

Та по тия снимки бихте ли могли да ми кажете какви са - конични или сферични? Cложих снимка и джантата каква е. Благодаря предварително :)RIM_I.jpg

 

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви са тия сферични гайки?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А бе то и "конични" не знам да има, ама колегата сигурно има в предвид челото на гайката, което е леко конусно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Челото имам предвид :)

 

След като в два филиала на Бултрако ми казаха две противоположни неща, се отказах изобщо да питам там :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичките хондови са тип конус отпред,нз какво са ти казали и къде.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези ми изглеждат конични. Но моите на ХРВ-то са сферични. Така че не всички хондовски са конични.

 

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

 

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като видях, че хондата е без секрети, започнах да търся откъде и какви да си купя. За сега съм се спрял на Sicustar или McGuard. Масово от тях намирам обаче за други японски и корейски марки, като Тойота, Хюндай, Субару и т.н. и ми е интересно дали са съвместими. Единствената разлика, която успях да установя с тези на Хюндай, е че в долния си край са скосени под ъгъл 60 градуса а тези за Хондата са с по-малко скосяване.

Ще съм благодарен и ако ме насочите от къде бих могъл да ги закупя, че до момента удрям само на камък.

Гледах и тези българските ама..... знам ли..... нещо не ми вдъхват доверие, но съм отворен и за мнения за тях. В крайна сметка ще сложа някакви колкото да ги има и да се надявам да няма инфекции.

 

Колега намери ли секрети ? Че и аз съм на тази вълна в момента.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мии виж в руския каталог http://japancars.ru/catalogs какъв им е part номера на оригиналните и питай в Бултрако какви пари са. Другия ти вариант е от ebay.co.uk да намериш някви на тънка цена. 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взимай от Бултрако, за друго не стават ама поне хубави гайки и болтчета продават. Аз колкото и да търсих за моята, такива лъщящи секрети със същия цвят като на другите болтове на колата не открих. Плюса е още че на тях си пише Honda, вероятността за два еднакви ключа е 1 :300000 ако се не лъжа и най- важното - имат си код на кутийката и ако изгубиш ключа, могат да ти намерят друг по този номер.

Успех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези в Бултрако са или McGuard или Sicustar тъй че няма смисъл да наливам двойна и нагоре цена само заради това че са брандирани. Тъпотийката е че за Хонда в момента са изчерпани всички навсякъде. Може кати взема колата утре другиден да пробвам едни оем на Хюндай направо на място пък да видиме

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези в Бултрако са или McGuard или Sicustar тъй че няма смисъл да наливам двойна и нагоре цена само заради това че са брандирани. Тъпотийката е че за Хонда в момента са изчерпани всички навсякъде. Може кати взема колата утре другиден да пробвам едни оем на Хюндай направо на място пък да видиме

Оригиналните са McGuard, на моето CRV единия секрет липстваше и си поръчах от Ибей за около 65лв нови даже на тях пишеше хонда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поръчх от ибей чисто нови оригинални на хонда. С доставката се връзват 22 паунда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моите ги поръчах от ибей с доставка го посредник(Габко) и се вързаха малко под 20 лири. Оригинални Хонда с карта с код. Почти 4 години никакви ядове(да чукна на дърво).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я дайте линк някъв :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

заповядай :)

http://www.ebay.co.uk/itm/162084851942

18 лири + 4 доставка в ЮК(до габко например http://www.gabco.org/index.php )

и после имаш 2,2 лв до София

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тенкю. С гъбкото се знаем, гайките ми убягваха :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гайките дойдоха. На пръв поглед са доста качествена изработка. Секрета е със същия размер като оригиналните гайки та преходник няма да се налага , също така пасва идеално и няма никакъв луфт в секретните гайки. В комплекта има и картонче с номер по който предполагам можеш да си поръчаш от производителя загубена гайка или секрет. На доста места видях че си пишеше ХОНДА освен на самите гайки мисля. Аз съм доволен и препоръчвам. Съжалявам че не успях да направя снимки

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, 

     някой да сподели от къде да закупя оригинални секрети за ЦРВ 3...  Тези линкове по-горе или не работят или са изчерпани наличностите.. 

Поздрави, 

 

😎

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно чичко Гугъл ще ти помогне с този номер 08W42-SJD-601

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора. 

Според Вас, тези от обявата дали са същите.. Момчето ги продава за 65лв.

https://www.olx.bg/ad/sekretni-boltove-i-sekretni-gayki-mcgard-usa-nay-visok-klas-CID360-ID4cwV0.html

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Току що ги сложих,бях ги поръчал преди месец от там.Паснаха без проблем,качеството изглежда добро.

  • Харесвам 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш предвид от същата обява в олх ли? 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да отворя линка през телефона,но моите ги взех от olx и човека имаше за доста модели.Предложи 2 варианта,аз взех по-скъпия с въртяща глава.Дойдоха в дебел найлонов запечатан плик с надписи Хонда и номер на секрета.Цената по спомен беше към 60-70лв.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...