Jump to content
B E X 3 M

Lambo Doors

Recommended Posts

Здравейте колеги.Както сигурно някои от вас знаят съм се захванал да правя панти за моята кола.Много ми допада вратите да се отварят нагоре ,просто съм вманиачен.Много теми съм изчел и много съм проучвал тези панти и най-накрая са почти готови.За съжаление всичко опира до пари и за сега съм в застой.Но исках да споделя с вас малко снимков материал за да видите за какво става въпрос:D;) Искам да ви кажа че който се захване с това проектче ще се измъчи.На пръв поглед изглежда лесно но не е точно така.Всичко изисква много време ,търпение и средства.Мойте панти ми излизат към 650 лв. (това е защото в началото като ги почнах бях направил доста грешки и трябваше да ги преправям)иначе повече от 400 лв не ми се вярва да излезнатhttp://www.snimka.bg/album.php?album_id=317533Както виждате ми остава да закупя GAS SHOCK (амортесьорчета) Х 1800-2000 N и да изрежа картонената извивката ,която на снимката се вижда .Ако има ентусиасти мога да ви дам и размерите .Искам да благодаря на колегата Baspower без неговото вдъхновение нямаше да мога да стигна дотук. ;) Надявам се да ви е интересно:D:P ПОЗДРАВИ НА ВСИЧКИ:D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

естествено че има ако не ти представлява трудност сподели

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздравявам те за ентусиазма...но...мисля, че се реши в проекти да се качват само завършени проекти ( разбирам желението и нетърпението да споделяш емоциите с колегите от форума ) но завърши всичко, подготви темата и качи всичко как е станало в хронология...

 

п.с - сега ще те начумосат и че това не е силов проект :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега сега като си купиш и амортисьорчетата и тези панти ще ти легнат много пари а мисля че има готови за по около 800 900 лв :D Иначе вярно си е готино като се отваря нагоре :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

друго си е като си ги направиш сам:Dима тръпка:DНе знаех че темата не е за този раздел.Извинявам се нека някой модератор я премести където и е мястото

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега дано да ти помогна малко http://www.oichan.org/mods/lsd/lsd_e.htm.Човека добре се е постарал с фотото.П.П.Иначе открих из нета кит за ламбо брати на цена: $1200 :D Успех в начинанието и чакаме резултат. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето намерих едни клипчета, които са много добре направени и дават много информация.Дано съм бил полезен на теб и на други колеги, които са маняци на ламбо вратите.

http://www.youtube.com/watch?v=p78gEBcg83k...feature=relatedhttp://www.youtube.com/watch?v=2NDYo5G_rcQ...feature=relatedhttp://www.youtube.com/watch?v=59ypxXNDzSU...feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=5OcO7d7yyN0&NR=1П.П. Има много други клипчета в www.youtube.com

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,Моята кола е с такива панти(не точно същите като дизайн) и след като си чел наистина си разбрал че най-важното са амортесьорите но 1800-2000 нютона ми се виждат множко. Мойте са около 480 и ми създават проблеми но си мисля че при 750 няма да е така. Също помисли за хубав вариант за скриване на кабелите, защото при мен те са основният проблем в момента.Поздрави!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кога ще ги видим сложе че ми е интерсно:D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даммм интересно начинание си почнал дано скоро да стане поне да видя стъпките по които аз щях да мина преди време :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кога ще ги видим сложе че ми е интерсно:cool:

надявам се до месец два

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А така ...ето ,че има интерес.И аз скоро ще ви покажа нещо по темата , ама нещо голямо... ;) .

 

Очаквайте съвсем скоро отварянето на "BLAZE CAR CUSTOMS" България(професионално студио САМО за Lambo Doors) на всички видове автомобили,джипове ....

Яко ще зарадвам всички маняци на качествената изработка с специалната Hi End серия китове с огледално хром покритие.

Обещавам като имам малко повече време да направя тема с инфо снимки и клипчета,за ентусиастите.Като и обещавам промоционални цени за членовете на всички кар-форуми .И-и-и Всички Врати Горе ;)

Колега ,на теб евала за ентусиазма .Давай да я видим завършена

 

ПС сега разгледах и снимките ти ...за този модел панти ти препоръчвам да вземеш gas shock 166lbs по 2 на панта .Не прекалявай с силата на shock-4етата ;) Успех

Редактирано от beneton4o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А така ...ето ,че има интерес.И аз скоро ще ви покажа нещо по темата , ама нещо голямо... :D .

 

Очаквайте съвсем скоро отварянето на "BLAZE CAR CUSTOMS" България(професионално студио САМО за Lambo Doors) на всички видове автомобили,джипове ....

Яко ще зарадвам всички маняци на качествената изработка с специалната Hi End серия китове с огледално хром покритие.

Обещавам като имам малко повече време да направя тема с инфо снимки и клипчета,за ентусиастите.Като и обещавам промоционални цени за членовете на всички кар-форуми .И-и-и Всички Врати Горе ;)

Колега ,на теб евала за ентусиазма .Давай да я видим завършена

 

ПС сега разгледах и снимките ти ...за този модел панти ти препоръчвам да вземеш gas shock 166lbs по 2 на панта .Не прекалявай с силата на shock-4етата ;) Успех

колега мерси за съвета ;)

на мен в понеделник ми пристигат стеничките на който се държат пантите за отваряне на вън.Днес се чух със стругаря и ми каза че тази планка която ми трябва , от която ще режа за едната врата кривата форма ще ми излезне 45 лв.Така че след 2 седмици ще я поръчам и почва кълцането :worthy: и калкулирането :worthy: .Ще гледам по скоро да направя поне едната врата че и на мене ми е интересно как ще изглежда. :wub:

Така че се надявам скоро да има материал за показване

Редактирано от B E X 3 M

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

какво точно имаш предвид под калкулиране?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

трябва да махна калника и преди да почвам да кълцам да направя последен оглед за да знам всичко дали пасва като хората.(да видя дали тази картонената форма е перфектна за там защото ако я отрежа и връщане назад няма.трябва да провря пак дали пантите няма да опират в калника и да настроя ограничителните болтове)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз да попитам, колко милиметра дебела е заготовката?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз да попитам, колко милиметра дебела е заготовката?

не разбрах въпроса.Ако става въпрос за материала има по 1 см и по 0,5 см

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз да попитам, колко милиметра дебела е заготовката?

не разбрах въпроса.Ако става въпрос за материала има по 1 см и по 0,5 см
Планките които са 0.5 невярвам да издържат, болтовете също са тънички.Казвам го от "опит", При нас имаше една 4Г. и планките всичко беше от 0.8мм. и познай какво стана: нагънаха се(имай предвид, че вратите са най-тежките елементи от цялото купе).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз да попитам, колко милиметра дебела е заготовката?

не разбрах въпроса.Ако става въпрос за материала има по 1 см и по 0,5 см
Планките които са 0.5 невярвам да издържат, болтовете също са тънички.Казвам го от "опит", При нас имаше една 4Г. и планките всичко беше от 0.8мм. и познай какво стана: нагънаха се(имай предвид, че вратите са най-тежките елементи от цялото купе).
зависи.на твоя приятел от какъв материал са му планките.моите са от много здрава стомана и съм 100% сигурен че няма да се огънат.Но ако се прецакат живота е пред мен така че ще ги преправя до постигане на перфектния резултат

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда бе Стомана 45 :) много са здрави ;) да не ги правиш от закалена стомана тогава ще са здрави ! няма огъване мога да гарантирам ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги.Както сигурно някои от вас знаят съм се захванал да правя панти за моята кола.Много ми допада вратите да се отварят нагоре ,просто съм вманиачен.Много теми съм изчел и много съм проучвал тези панти и най-накрая са почти готови.За съжаление всичко опира до пари и за сега съм в застой.Но исках да споделя с вас малко снимков материал за да видите за какво става въпрос!!!;) Искам да ви кажа че който се захване с това проектче ще се измъчи.На пръв поглед изглежда лесно но не е точно така.Всичко изисква много време ,търпение и средства.Мойте панти ми излизат към 650 лв. (това е защото в началото като ги почнах бях направил доста грешки и трябваше да ги преправям)иначе повече от 400 лв не ми се вярва да излезнатhttp://www.snimka.bg/album.php?album_id=317533Както виждате ми остава да закупя GAS SHOCK (амортесьорчета) Х 1800-2000 N и да изрежа картонената извивката ,която на снимката се вижда .Ако има ентусиасти мога да ви дам и размерите .Искам да благодаря на колегата Baspower без неговото вдъхновение нямаше да мога да стигна дотук. ;) Надявам се да ви е интересно!!!;) ПОЗДРАВИ НА ВСИЧКИ!!!

Браво браво а за амортесиорите зависи от разположението им колко nm да са моита я надигат 1800 нм много е важно правилното им разположение че има 2 варянта вратата да се отваря с бутване на 1 пръст но да я затваряш с 2те ръце и единиа крак ;) и обратното да се вдига много трудни и да пада лесно... направи планка да бута амортесиора/ите директно отдоло на пантата.. До тук е лесната част сега при монтажа вече ида к**а :) на пантата бяга с 1мм в края на вратата с 1 см много презицна е работата да знаеш Успех.. Познеш ли монатажа 3-4 седмици отпиши Сивика ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Послушай колегите а и мене и направи материала по-дебел защото ще береш ядове особено при рамото там ти трябва поне 12мм дебелина защото иначе ще береш адове при вятър виждам мойте как леко се поклащат а си представям ако са по тънки. И в крайна сметка да ти кажа чесно как ли не сам ги смятъл и най-евтено и без главоболия излезе да си ги купя защото ако объркаш рамото ядовете при монтажа ще те сасипят защото ще удряш калника. Иначе браво за мерака.

Редактирано от StreetStyle

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Послушай колегите а и мене и направи материала по-дебел защото ще береш ядове особено при рамото там ти трябва поне 12мм дебелина защото иначе ще береш адове при вятър виждам мойте как леко се поклащат а си представям ако са по тънки. И в крайна сметка да ти кажа чесно как ли не сам ги смятъл и най-евтено и без главоболия излезе да си ги купя защото ако объркаш рамото ядовете при монтажа ще те сасипят защото ще удряш калника. Иначе браво за мерака.

мерси за съвета.Скоро ще пробвам да направя едната врата и ще видиме какво ще стане.Дано всичко е наред.а за опирането в калника - нали затова се правят тези ограничители за да стопират когато се отвори да не опре.Всичко е настройка.Дано се получи ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нямах предвид стопирането а застъргване в калника веднага след вдигане на вратата ако извивката на рамото не е сметната

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво колега знам какво е да си направиш нещо сам,дори и то да излиза блиско като цена до уригиналното,но понякога просто несе получава,дано при теб да нее така,чета тука какви съвети ти дават и аз мисля че ако намериш някаде оригинален механизъм и просто го направиш същия или даже целия малко по дебел,няма ли да ти е по лесно или ти така го правиш в момента защото на мен ми е интересно от каде вземаш размери и от къде си сигурен че тъка трябва да стане.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво колега знам какво е да си направиш нещо сам,дори и то да излиза блиско като цена до уригиналното,но понякога просто несе получава,дано при теб да нее така,чета тука какви съвети ти дават и аз мисля че ако намериш някаде оригинален механизъм и просто го направиш същия или даже целия малко по дебел,няма ли да ти е по лесно или ти така го правиш в момента защото на мен ми е интересно от каде вземаш размери и от къде си сигурен че тъка трябва да стане.

размерите си ги измислям сам. ;) след малко отивам да разглобя калника и да видя дали ще опира механизма и да знам къде да дупча.ако сичко е ок утре отивам да си поръчам две планки дебели 10мм за рамото и почва кълцането

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

такаааааа......преди малко поразглобих малко колата и понаправих някои дупчици ;) в шасито за да мога да закрепя пантата и да тествам дали ще опира в калника и дали рамото,което все още не съм направил не опира при вдигане на вратата нагоре в калника.(Много благодаря StreetStyle за съвета който ми даде по нагоре.Не се бях сетил за рамото и сега като го наложих видях че не става - опира.Сега ще направя ново от картон докато не го напасна точно и след това отивам при стугаря за материал. ;) Ето малко материал от днес http://www.snimka.bg/album.php?album_id=320367To be continued......

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

направих ново рамо ...мисля че е по добре сега не опира http://www.snimka.bg/album.php?album_id=320397 . може да се налижи още веднъж да го преправя. ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Упорит си това е добе,за сега като гледам май ти се получава успех ;) за на пред

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега,евала за труда,дано се овенчае с успех :o ,на мен също ми предстои подобен проект,така че ще те търсим за препоръки.един съвет от мен,зачисти мястото на старите панти и го третираи с ръждопреобразувател и после с грунд(аз по моита мазах с грунд на сикенс-90 лв литъра)малко е скъпичак,но със 100-200 гр минаваш доста площ.новите панти са по тежки от оригинала и да не ти направят беля,че да ги сваляш пак да подсилваш.още веднъж-УСПЕХ ;)

Редактирано от pitbuls

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пантата няма ли да стърчи през подкалника.... поне така изглежда от снимките

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пантата няма ли да стърчи през подкалника.... поне така изглежда от снимките

колега за това не съм обърнал внимани .ще го погледна.притеснява ме че опира в мигача ама ще вида какво да направя по въпроса

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

друг проблем е че и трябва повече място на вратата да се отвори настрани за да можеш да я изнесеш извън рамката. Според мен трябва да изчислиш така рамото че пантата да седи по изнесена към вратата. Мен ако питаш си избрал грешния модел панти да копираш. За мен най добрия вариант е този който LSD Doors предлагат. Вратата може да се отваря нагоре и по стандартния начин.

 

Публикувано изображение

 

Тази панта е възможно най добрия вариант на пазара.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази панта наистина е перфектна,само че колегата не би могъл да я копира ....твърде комплексна е :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не така колега - пантата се мери заедно с вратата и другото което и че тези дупчици които се направил да захванеш пантата с болчета най-много да си одрежеш главата там се иска да одрежеш гредата и да вкараш пантата вътре и иска един хубав шев. Другия проблем е дали ще ти стигне мястото между купето и калника както каза колегата затова вратата трябва да е закачена за пантата когато мериш защото имаш и кора на вратата която също трябва да преудолее гредата на предния джам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И според мен и както казах в по-горния пост, тия болчета няма да издаржът в никакъв случай. А по въпроса дали ще опира пантата в калника то най добре ще бъде да го пораздучш да неказвам, че нямаш друг избор с този модел панти.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

знам че не е никак лесно.Аз не мисля да закрепвам пантата само с тия болтове .Ще има и стабилна заварка.Колега StreetStyle да не искаш да кажеш че трябва га изрежа формата на правоъгалника върху шасито.Тоеест да бъде дупка, и пантата да се вкара навътре и след това да се завари.Така ли????

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И ако оголемиш площа на захващане към купето ще бъде по-добре. Защото сега цялата тежест на врата(и при един по-сериозен страничен вятър) ще пада на доста малка площ мисля, че и от там може да поддаде.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...